Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha reggelre száraz a pelus,...

Ha reggelre száraz a pelus, este még visszaadod ugyanazt?

Figyelt kérdés
20 hós szobatisztáskodunk, és már 5* száraz volt!De szünetekkel, szóval éjjelre még nem szeretném elhagyni...
2011. aug. 16. 21:16
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
54%

Már bocs, de papírpelus az izzadságot is beszívja!!!!

Én moshatózók, abban érezhető a nedvesség, de ha papír kerül rá akkor nem, max ha összeáll a pelenka, vagy nagyon durván leizzad.

Ez nem pénz kérdése, hiszen ha annyira sajnálod a pelusra a pénzt akkor adjál rá tetrát.

2011. aug. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell szó nélkül hagyni, sokaknak nem megy, de tudod nemcsak gazdagék nem a gyereken spórolnak. Ismerek én milkós anyukát aki magának sorra veszi a ruhákat de a gyerek foltos turkaruhában jár, mert arra már büdös költeni.

Bocs, de én sem tudtam szó nélkül hagyni.


A sterilanyu meg nem volt bántó bármennyire is annak szántad, ha a gyerekem tisztán van tartva, az nekem nem bántó. Lehet valaki visszateszi, én nem.


Ja, aki a tiszta bőrrel jött, hogy azért nem kell kidobni, mert tiszta bőrrel érintkezik: erről az jut eszembe, hogy a törölközőket is kimossák az emberek, holott az is tiszta bőrrel érintkezik, mégis mossák. Igaz nem naponta, de a gyerek pelenkája más.

2011. aug. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
75%

Meg mondjuk azt sem értem, miért kell rögtön a jól kereső férjjel jönni, ha valaki nem a gyerkőcön akar megtakarítani?


Tudom hogy otthon levő uncsizó anyukák imádják egymást a "gazdag férj" szókapcsolattal sértegetni, de meglehetősen szűklátókörű és valljuk be: ostoba dolog. Amikor jó melója volt férjemnek, akkor sem, amikor meg szarból éltünk, akkor sem a gyereken spóroltam. Ez úgy néz ki csak nekem nem furcsa.....

2011. aug. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
60%

Én nekem nincs milliomos férjem, egydül nevelem a fiam.De egyet értek azzal az anyukával, aki NEM adja fel még 1x azt a pelust a gyerekre, amiben már egy egész éjszakát volt.

Én szeretem a tisztaságot, a rendet, a frissességet.


Nekem valahogy nem venné be a gyomrom, hogy ugyan azt a pelust adjam rá, amiben egyszer már egy éjszakát volt.Nekem meg sem fordul ilyen a fejemben. Reggel leveszem,és ha van benne, ha nincs egyből megy a kukába!

Tudom, hogy drága a pelus. És azt sem gondolom, egy anyukáról sem, hogy a gyerekén spórolna.

Valakinek ez még belefér. Nekem nem!

Minden nap tiszta ruha.Tiszta pelus. Én ezen a véleményen vagyok!

2011. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
50%

21.37 vagyok

Eszméletlen, hogy itt milyen korlátolt emberek tudnak összejönni, és észt osztani számukra extra fontos dolgokról, mint pl tisztaság, frissesség, stb...

Egy gyerek nagyon minimálisan izzad, és azt sem az altestén. Tényleg a pizsamanadrágot sem cseréljük a nagyobbaknak mindennap, akkor a pelus mennyiben más?

És, ha Urambocsá, nem is olyan "friss" másnap - harmadnap, akkor mi van? Attól még alapvetően megtanulhatja egy gyerek a tisztaság és rend szeretetét az anyjától, hogyha az nem is esik ilyen túlzásokba. Én pl. télen, az itthoni ruhánál nem cserélem mindennap a pólójukat, de nég a zoknit is csak minden másnap. Pedig az egész lakásban abban szaladgálnak, de olyan tisztaság van, hogy a második nap végén is fehér a zoknijuk talpa, nyugaodt szívvel játszhatnak az ágyon is abban a zokniban.Nem vagyok ettől rosszabb anya, és nem spóroltam a gyerekeimen, csak ésszerűsítem a dolgokat. De a 4 évesem összehajtja a ruháját, ha felkel és beágyaz, mielőtt kijön a szobájából, mert ezt látta tőlem - ez sokkal fontosabb, mint a sterilitás.

És akkor büszkén mondátok, hogy "én nem a gyereken spórolok" - nagy szavak, szánalmas tartalom.

2011. aug. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
61%

A szánalmas az, amikor valaki önmagát akarja igazolni mindenáron. Oké, ne cserélj ruhát, pelust, csak kétnaponta, te gyereked. Nincs joga másnak beleszólni, hány napos dolgokban vannak, és ezt mindent rosszindulat nélkül írom.


De fenntartom azt viszont mindenképp, hogy a tisztaság és frissesség nem szánalmas dolgok ám, sőt, ha kisgyerek van a háznál nagyon is szükségesek, de ebben sem egyformák az anyukák. Én úgy érzem jól magam ha a gyerekre mindennap frisset adok, de ettől még más adhatja a két vagy háromnapost, sőt azt is elhiszem hogy létezik lakás ahol az ember napokig rohangál és mégis patyolat marad a zoknija. Mindenesre hozzánk is jöhetne takarítani a háziasszony, mert én bár nap mint nap porszívózok, párnaponta felmosok, mégis van szmötyi :)

2011. aug. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
76%

Ja még valami, ezen jót mosolyogtam:


"számukra extra fontos dolgokról, mint pl tisztaság"


Hát, oké, aláírom, nekem valóban extra fontos a tisztaság ha a kisgyerekemről van szó, ha ez valakinek szánalmas is. Mindenesetre nem sok anyukától hallottam a tisztaságról ilyen pejoratívan, már-már rosszallóan beszélni..

2011. aug. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
67%
Én is úgy nevelem a gyerekemet hogy beágyazzon, ennek sok köze nincs ahhoz hogy hány napos zokniban teszi ezt.
2011. aug. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
0%
Ennek annyiban van közea témához, hogy a gyerekekkel az igazán fontos dolgokat kell megismertetni, és abban is legfőképp csak iránymutatást adni: tanulja meg szeretni a rendet, az alapvető tisztaságot a lakásban, maga körül, de tanuljon meg lazán is kezelni, elengedni olyan nem fontos, irreleváns dolgokat, mint például "friss" pelus, az életem árán is
2011. aug. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
70%

Értem. Ágyazzon be már ovis korában, de az nem fontos hogy ami az altesttünkkel vagy a padlóval érintkezik azt naponta cserélje. Kinek mi fontos és alapvető...


Nem az életem árán adok tisztát a gyerekemre minden nap, nem halnék meg ha vissza adnám rá a használtat, de jobban érzem magam ha nem teszem.

2011. aug. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!