Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hósom nem kakil, ha mégis...

3 hósom nem kakil, ha mégis akkor nagyon sűrű és nagyon nehezen jön egy kevés. Mit tegyek vele? Mit adjak neki?

Figyelt kérdés
2011. aug. 17. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Kislányom ennyi idősen csak anyatejet kapott és volt olyan h hetente kakilt csak, de olyan is volt h 10nap után... Azt mondta a doktornénije h ez normális ha nem fáj a hasa, de próbálgassam hőmérőzni.
2011. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ő csak anyatejes, van szélcsövünk,de azt nem szívesen használom...félek a hozzászokástól. Alapból hasfájós,de most még erőlködik is sokat..
2011. aug. 17. 12:30
 3/10 anonim ***** válasza:
3 hós kislányom van, szintén csak anyatejes (bár épp 1 hete minden másnap már adok neki őszibarackot, nagyon szereti). Szóval hetente 1-2 szer kakil, azokon a napokon elég nyűgös, amíg kijön a cucc. Én próbáltam hőmérőzni, meg szélcsövezni, de semmire sem jutottam. A dokinéni szerint így van jól, mármint nem feltétlenül kell minden nap kaki legyen. Egyébként amióta barackot is kap, sokkal jobb a helyzet. A fiammal is ilyen korán kezdtem, nem bántam meg.
2011. aug. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha eddig csak anyatejes akkor még nem rontsd el semmivel.

Ha nem fáj a pocakja akkor nem baj, ha csak ritkán van széklet. Ha már nagyon szenved akkor egy kis cukros kamilla teát adhatsz neki éhgyomorra, de csak ha már nagyon muszály.Anyatejes babáknál ez normális, ha csak ritkán van széklet, ugyanis a szervezete feldolgozza az anyatejet és mivel abban nincs salakanyag nem tud mi távozni. Nyugi nem lesz semmi baja attól ,h nincs minden nap széklete.védőnő

2011. aug. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De épp az a bajom ezzel,hogy fáj a hasa és erőlködik mindig ébredésnél...ez is normális?
2011. aug. 17. 14:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Adj neki Mecsek Baby teát, vagy gyógyszertárban vegyél édesköményt (zacskós, nem filteres), és abból csinálj forrázatot. Nagyon finom íze van mindkettőnek, minden baba szereti. Mindkettő szélhajtó, segíti a kakilást, és enyhíti a hasfájást.

Attól ne félj, hogy -ha adod valamelyiket neki-, akkor le fog szokni az anyatejről, hülyeség szerintem az, amit az előző valamelyik válaszban írtak, hogy ne rontsd el mással, ha anyatejes. Igenis lehet neki adni ilyen teát, vizet.

2011. aug. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Ha máskor lesz olyan, hogy nincs több napig (4-5) széklete, de nem fáj a hasa, az viszont teljesen normális, akkor ne ijedj meg tőle. De az biztos, hogy ezt a két teát, amit írtam, bármikor -ebben a nagy melegben akár szomjoltónak is- adhatod hasfájástól, székletproblémától függetlenül.
2011. aug. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az en babam se kapilt,pedig anyatejes.Nekunk az Infacol valt be.Minden etetes elott a megfelelo adag.Igy 3naponta kakil.Most probalkozok hogy hetente 2szer kap Infacolt hogy mi lesz.

Oszibarack puret adsz neki?Az egyik valaszolotol kerdeznem.

2011. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A 3 hónaposom nekem is ezt csinálta,azóta sem kakál magától,most 5 és fél hónapos.Félelmetes,tudom,de muszáj kakálnia,nem normális h ott pang benne.A mi dokink azt mondta h 2-3 napnál többet ne várjak.Eleinte én is azt hittem h biztosan jól felszívódik meg minden,de mikor adtam laevolacot,olyan mennyiség jött h csoda h bírta szegény gyerek.Már kiütések lettek az arcán a nem kakálástól.A laevolac nem gyógyszer,nem szokik hozzá,kíméletes,nekünk csak ez vált be.Előre hoztam a hozzátáplálást emiatt,pár hete eszik gyümölcsöt,főzeléket is pár napja,és azóta volt h magától 2x is kakált egy nap!!Próbáld meg,szegénynek milyen rossz már h feszíti,kell neki csak nem jön ki.Én tegnap pl adtam az enyémnek mert 3 napja megint semmi,és köldökig összefosta magát mára.Szóval ott van a pociban,és nyomja.Remélem tudtam segíteni.

2 gyerekes Anyuka

2011. aug. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk az őszibarack lé segített, meg a kamilla tea (egy két kis kanállal)! Nagyon szépen beindította nekünk!
2011. aug. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!