Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az az "Aludj jól gyermekem"...

Mi az az "Aludj jól gyermekem" módszer?

Figyelt kérdés
8 és fél hónapos a babám, mióta áll (1 hónapja) éjszaka nagyon sokszor kelünk, össze vissza szopizik, reggelre nem tud úgy megtelni a mellem, nem piheni ki magát ő sem, mi sem! Tanácstalan vagyok, és ezért érdekelne, mit jelent a fent leírt módszer!?
2011. aug. 18. 07:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én is pont tegnap kezdtem olvasni, mert már hulla fáradt vagyok :) Átküldöm priviben!

Sok sikert Nektek is!

Amúgy a lényeg, hogy a gyereknek meg kell tanulnia egyedül elaludnia, mert ez tanulandó dolog. Amihez meg kell teremteni a körülményeket, pont úgy mint pl. az evéshez. Küldöm!

2011. aug. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de engem is érdekelne a dolog, mi tegnap voltunk 8 hósak, és már a mászásnál is voltak alvási gondjaink, és tegnap meg rájött hogy nemcsak feltérdelni lehet, hanem felállni is, azóta mindíg ezt gyakorolja :)

köszönöm előre is

2011. aug. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Bocsi engem is érdekelne

át tudnád nekem is küldeni kedves első válaszoló?

elad@citromail.hu az email címem.köszike

2011. aug. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utolsó! Neked elküldtem. Második kellene az e-mail címed :)
2011. aug. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves első! Köszönöm az e-mail megkaptam! El is olvasom, bár, nem tudom... Nektek lenne szívetek sírva hagyni az ágyában egész éjjel? Jó ez így?
2011. aug. 18. 11:11
 6/12 anonim ***** válasza:

A könyv pont azt mondja, hogy nem szabad sírni hagyni sokáig, mert akkor a baba elveszíti bizalmát a szüleiben. A módszer lényege inkább az, hogy egy meg kell várni, amíg igazán álmos, akkor leteszed aludni a megszokott kis helyére, és még ha eleinte sír is, bizonyos időközönként fel kell bukkannotok, hogy tudja, itt vagytok és nem hagytátok magára. Viszont nem szabad felvenni, ringatni, csak behajolni Hozzá, megsimogatni, beszélni Neki egy picit, aztán újra kimentek a szobából. A könyvben le van írva, hogy mennyit kell várni, de az a lényeg, hogy tudja, hogy nem tűntetek el, szeretitek és gondoskodtok Róla, de most Neki aludnia kell. (kivétel ez alól természetesen, ha beteg)

A szerző azt írta, hogy magunk is meg fogunk lepődni, mennyire hat ez a módszer, és mi lepődtünk meg a férjemmel a legjobban, hogy tényleg! A kisfiunk alvásával a mai napig semmi probléma, úgyhogy drukkolok Nektek is!

2011. aug. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én vagyok az első válaszoló! Ma kezdjük a módszert alkalmazni. Apa azt mondta, hogy ő majd bent sír, mi meg kint :( Ki kell tartanuk! Azzal győzködöm magam, hogy ez mindannyiunk érdekében történik. Nem rosszat akarunk, épp ellenkezőleg. Szóval kitartást mindenkinek! Remélem hamar megértik a babák az üzenetet, hogy az éjszaka az alvásé :)
2011. aug. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát gyerekek.... Én kipróbáltam tegnap! 30 percig bírtam! Ez EMBERTELEN!!! Inkább fent leszek egész éjjel! Minden úgy csináltam, ahogy le volt írva! A kicsim bekakilt, majd behányt! Nem normális, aki ezt végigcsinálta! A kicsik félnek a sötétben! Én is féltem kicsi koromba, erre otthagyjuk őket??? Jó jó 5 percenként be kell menni! Dehát ez akkor is durva!!! Csurom víz volt már a Drágám buksija is, úgy sírt, be is rekedt mára! SOHA TÖBBÉ NEM TESZEK ILYET!!! OLYAN LELKIISMERET FURDALÁSOM VAN, HOGY MEGŐRÜLÖK!!! Ráadásul, mikor már nem bírtam tovább félt elaludni, dehogy megint otthagyjam! Rohantam is elalvás utána a netre, és olvasgattam tovább erről a módszerről, és az egyik legnevesebb babákkal, szoptatással foglalkozó oldalon találtam (La Leche Liga Magyarország

)www.lll.hu hogy ők elítélik ezt a módszert, mert minden gyerek más és más, és NEM lehet 1 módszer alapján nevelni őket! NEM mellesleg a kisbaba, hiába megyünk be a leírt időpontoknak megfelelően, elveszti a bizalmát a szüleiben, ezért alszik már el magányosan! Engem is álomba simizett anyukám, mesélt, sokszor aludtam köztük! Még sincs alvászavarom, nem tanultam rosszul, és aberrált sem vagyok! Hát én nem is tudom mi kell ahhoz, hogy ezt valaki végigcsinálja! 1 szó van rá: Kegyetlenség!

2011. aug. 19. 23:02
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy nem vált be Nektek ez a módszer, de hadd kérjelek meg, hogy ne nevezz nem normálisnak és kegyetlennek, amiért nálunk működött ez a dolog. Nem magányosan alszik el a kisfiam, nem vesztette el a bizalmát bennünk, és azóta kifejezetten szeret pihenni, nyújtózni, nézelődni és aludni a kiságyában. Természetesen én is simogatom és beszélgetek Hozzá még alvás előtt, de azután kimegyek a szobából, és néhány percen belül el is alszik.

Ahogy írtad is: minden gyerek más, nem szabad általánosítani, és tényleg lehet, hogy a Ti kisbabátok mást igényel, de azért légyszi ne mondd azt, hogy kegyetlen szülő, akinél ez minden üvöltés nélkül működött.

2011. aug. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ne érts félre, én nem azokra mondtam ezt, mint ti is, hogy bejött a módszer, és szépen elaludt, én azokra írtam ezt, akik könnyen hallgatják ezt a hatalmas traumát amit átél a gyerek! Gondolom te is máshogy vélekednél a módszerről, ha hányt volna a kisfiad, és öklendezik, ha bekakil már a sírástól, csurom víz, és majd elájul... én ezt 30 percig bírtam... utána bementem! Kikaptam, megöleltem, szét pusziltuk apával, majd megciciztettem! Az igazsághoz valami hozzátartozik, bár lehet, hogy véletlen a dolog, de ez az eset 2 nappal ez előtt történt... egyik éjjel sem kelt fel... sőt ma reggel csak azt vettem észre, hogy fordítva van az ágyában, hason! Tehát felkelt, fészkelődött, és visszaaludt magától! Viszont! Ehhez kellett az, hogy bevezettük azt, hogy vacsorát is bőségesen kapott, tehát nem csak túrókrém, meg gyümi, illetve beraktam hozzá 2 kis plüst, és ezeket nézegette! Alkalmazható talán a módszer, DE csak úgy, ha a szülő a saját gyereke képére alakítja, és figyelembe veszi egyéni igényeit! Egyéb esetben kegyetlenség! És még egyszer ne haragudj, és senki más se vegye magára azt, hogy nem normális, ha helyesen járt el!
2011. aug. 20. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!