Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az az "Aludj jól gyermekem"...

Mi az az "Aludj jól gyermekem" módszer?

Figyelt kérdés
8 és fél hónapos a babám, mióta áll (1 hónapja) éjszaka nagyon sokszor kelünk, össze vissza szopizik, reggelre nem tud úgy megtelni a mellem, nem piheni ki magát ő sem, mi sem! Tanácstalan vagyok, és ezért érdekelne, mit jelent a fent leírt módszer!?
2011. aug. 18. 07:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: Igen, ebben teljesen igazad van, én sem bírtam volna hallgatni hosszú időn keresztül a sírását, mi is úgy voltunk vele, hogy megpróbáljuk, aztán ha nem bírjuk végigcsinálni, nem erőltetjük. Én is úgy érzem, hogy szerencsénk is volt, mert bár nem mondom, hogy az első pár napban nem sírt, de max. 5-10 percet, és amint bementünk hozzá, megnyugodott. Az is biztosan közrejátszott, hogy 3 hónapos volt, amikor elkezdtük, és ilyenkor még könnyebben alakíthatóak az alvási szokások. Azóta jóízűen sóhajt, ha lerakjuk, nagyon jókat alszik, és ha fel is ébred reggel, akkor is nézelődik és nyújtózkodik addig, amíg be nem megyünk hozzá. Nem fél a sötétben, bízik bennünk, és tudja, hogy nemsokára jövünk. Ma is reggel fél 7-kor mentem be Hozzá, mert nem tudtam elképzelni, hogy még mindig alszik, de már ébren volt, ki tudja, mióta.

De okulásul elmondom ennek a módszernek az árnyoldalát is: ez elsősorban az, hogy sehol máshol nem képes jól aludni, csak a kiságyában. Annyira ragaszkodik a megszokott kis birodalmához, hogy akárhova megyünk, csak hosszas simogatás után tud elaludni.

Úgyhogy minden babánál alkalmazható tökéletes módszerek nincsenek, mindenki maga látja, hogy mi a jó a gyermekének. Soha nem adtam igazat a védőnőmnek például, aki szerint hadd sírjon, pár nap után belátja, hogy felesleges. Ez embertelen, ebben teljesen igazad van!!! Nagyon drukkolok, hogy megoldódjon Nálatok is ez a helyzet, és ha nem ezzel a módszerrel, akkor valahogyan máshogy. Ne érezd magad rosszul ezért, ne legyen lelkiismeretfurdalásod, szuper szülők vagytok, az biztos.

2011. aug. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első válaszoló. Sajnálom, hogy így megviselte a dolog a babádat. Nálunk első éjjel 3x ébredt, második éjjel már egyszer sem. Azt hiszem nagyon szerencsések vagyunk.

Kívánom, hogy hamarosan magától átaludja a babátok az éjszakákat!

2011. aug. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!