Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aludj jól gyermekem - módszer...

Aludj jól gyermekem - módszer tapasztalatai?

Figyelt kérdés

És hogyan vált be? Éjszaka is így kell?... és meddig ordított a gyerek? Hogy bírtátok?...... (ez elég részletesen érdekelne!!)

meddig tartott míg önállóan elaludt? volt visszaesés?

És tényleg apának rajzolnia kell, vagy más is jó helyette?...


2011. aug. 17. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 1 hétig tartott és együtt volt a ciciről leszoktatással. Kemény volt, de megérte.

Kitartónak kell lenni, ez a lényeg. Visszaesés éppen most van, a módszer bő másfél évig zökkenőmentesen ment. Most már dackorszakban van a Fiam, kissé macerásabb lett az altatás.

Nálunk nem rajzolt semmit Apa. Új alvótársat kapott, ennyi volt az újdonság.

2011. aug. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

off.

Bocsika, ennek a módszernek mi is alényege,mikor-mennyi idős gyerkőcnél alkalmazzátok és miért???

Tényleg bocsi,hogy belepofátlankodtam,csak engem is érdekel

2011. aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Abszolút működik! A kislányom 4 hónapos korától 14 hónapos koráig vagy 5x kelt egy éjjel szopizni. Közöttünk aludt, máshogy nem bírtam, de már pokoli volt.

El kell olvasni a könyvet. A szerző alváskutató neurológus.

Nekünk lényegében egyetlen nehéz éjjelünk volt így, de már ott tartottam, hogy bármi jobb, mint ahogy eddig aludtunk.

Szóval egy éjszaka volt nehéz, a második meg egyszer még bepróbálkozott. Azóta alszik, mint a bunda, egy hónapja, pedig 4 rágófogat is növesztett azóta, reggelig alszik, és ami a fő: mivel nem kialvatlan, ezért sokkal boldogabb, sosem nyűgös.

Ja, kb másfél órát sírt. Nem rajzoltunk, csak kineveztük az egyik babáját alvósnak és baromi eltökéltek voltunk.

2011. aug. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még egyet elfelejtettem, hogy mi eltettük a babaágyat és kapott egy rendes ágyat, amin van rács, de pici, leesni nem tud, de ez már jó lesz ovis koráig is, ennyi újítás volt. Ja, annyi, hogy már harmadnap boldogan ment az ágyába, ölelte a párnáját és le van ejtve, hogy ott vagyok-e.
2011. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat!

Éjszaka is felébredt még a baba? Akkor mit csináltatok? Mert most félálomban cicire kerül, ideje sincs teljesen felébredni (csak nekem..) háromszor-négyszer éjszaka.

De ha ezt nem kapja meg... attól tartok, teljesen felébred,és kezdhetjük előlről az altatásos hisztit (ettől egyébként is nagyon félek..)

Külön szobát kap, a saját kis rácsos ágyával, amiben már most kéne aludnia (beteszem,ha elaludt.)

Most lesz 9 hónapos.

Az érdeklődőnek: az Aludj jól,gyermekem c könyvet le is lehet tölteni,én úgy tudom,hogy már nem lehet kapni. Írd be a Google-ba, meglesz.

2011. aug. 19. 22:12
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, felébredt, Figyelj, nálunk is ugyanez volt, felébredt félálomban szopizni vagy 5x egy éjszaka, én meg hagytam magam. Nem ébredt fel teljesen, mert előbb megkapta amit akart. Ha nem kapta meg időben, akkor felébredt és bömbölt. Na, ezt csináltuk 4 hónapos korától 14 hónapos koráig.


Persze, felébredt, reklamált, de kiválóan értette, hogy nem fog szopizni, és hogy csak reggel legközelebb. Én azt mondtam neki, hogy a cici alszik, majd reggel felébresztjük. 3x kelt úgy, hogy lamentált, elég dühös volt. Ez volt első este. Másnap már nem kelt.

2011. aug. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Bár a gyerkőc nálunk még csak 9 hónapos lesz, remélem, fogja érteni...
2011. aug. 20. 00:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok erőt és kitartást kívánok. Nagyon fontos, hogy magabiztos legyél meg hogy meg legyél győződve, hogy ez a legjobb, amit tehetsz mind a kettőtök egészsége érdekében és hogy ő nem lesz lelkisérült, sőt sokkal boldogabb baba lesz, ha kialussza magát éjjel.!
2011. aug. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A később idetévedőknek: ha vallásos lennék, most hallelujáznék, mert a módszer beválik:)))))))))))

Pedig nem is tartottuk be tökéletesen amit a könyv kért, mégis...

Az első nap iszonyúan fel voltunk készülve, két óra ordításra számítottunk, felszívtuk magunkat, hogy ha törik,ha szakad, itt a gyerek egyedül fog aludni.

25 perc sírás után bealudt (addig 5 percenként bejárkáltunk hozzá.) 25 perc után ott álltunk döbbenten egymásra nézve a férjemmel, hogy akkor a gyerek most alszik????? :)

Persze felébredt éjszaka, volt 40 perc sírás is, járkáltunk be hozzá rendületlenül. Másnap azért mindenki szeme elég karikás volt....

Másnap este majdnem egy órát sírt, kezdtem kiakadni, de elaludt. A férjem tartotta bennem a lelket, mert iszonyú rossz volt hallgatni a sírást.. éjszaka kétszer kelt, 5 és 5 percig volt ébren, mindkétszer bementem és elmondogattam neki hogy milyen okos kisfiú, elmentem wc-re, mire visszafelé jöttem már csend volt.

Harmadik éjjel átaludta az éjszakát!!!!

Én persze nem, többször is felébredtem, hallgatóztam, bámultam a sötétbe és besettenkedtem a szobájába, de aludt.

Negyedik éjjel egy árva mukk nélkül bealudt.

Azóta persze sírdogál még, de mi vagyunk a hibásak, illetve én, mert nem követjük a könyvet, hanem azt lesem inkább, hogy mikor álmos a poronty és úgy altatunk (összevissza időpontban), valamint előbb van a vacsi és aztán a fürdés, és fordítva kellene.

Ma este, amikor a férjem éjszakára ment dolgozni, hamarabb fürödtünk, utána vacsiztunk, kicsit még szopizott, ágyba tettem, lekapcsoltam a villanyt, elsuttogtam hogy jó éjszakát és azóta csönd van.

Az előbb megnéztem, hason fekszik, szuszog.

Teljes siker.

:))))

2011. szept. 13. 00:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezt de jó volt hallani. Mi most gyűjtjük az erőt, s a hétvégén elkezdjük megtanítani aludni a most másfél éves kisfiúnkat, aki egész idáig cicin aludt el, de már az is kezdett rémálommá válni! :(

Gratulálok, ügyesek voltatok!

2012. ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!