Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha el átt a füle a 2 hónapos...

Ha el átt a füle a 2 hónapos babának, akkor le lehet azt ragasztani? Mert azt halottam hogy kis korba leszokták, hogy ne álljon el.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 14. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia

az unokaöcsémnek is nagyon elállt a bal füle, és anno a doki azt mondta, hogy:

a leragasztás semmit nem ér, mert a porcot csak erős behatás deformálhatná( a ragasztás nem az), és a bőr kötését sem befolyásolja.

érdemes megvárni az iskoláskort, ha maradandónak bizonyul ez az esztétikai hiba, akkor lehet korrekciós műtétet végeztetni. Neki végül is nem csináltatták meg, mert nem zavarja különösebben, ha kamaszként szégyelli majd, akkor esetleg dönthet a műtét mellett.

2009. ápr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ragasztották babakoromban teljesen feleslegesen.

Csak a plasztikai sebész tudott rajtam segíteni.

2009. ápr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Megkaptam a privid.Én már felnőtt koromban műttettem meg a füleimet.Hévízen csinálta Dr Bertus Mihály.Helyi érzéstelenítéssel végezte,kockázat semmi,max ha elrontják.Azt tudni kell előtte,hogy a páciens nem lidocain érzékeny-e.Ha jól tudom 6 éves kor felett végzik el a műtétet.A gyógyulási idő a műtét milyenségétől is függ,nekem teljesen elállt a fülem,kivett egy ék alakú darabot a porcokból.Kb 6-8 hét alatt gyógyult,ha jól emlékszem akkor 2 hét után vették le a kötést,azután pántot kellett viselni rajt,majd később csak éjszakára.

Az első pár napban szörnyen fáj.

2009. ápr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!