Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az új törvény szerint hogyan,...

Az új törvény szerint hogyan, mikor kell igazolnom, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Az új Bajnai terv szerint aki 2009.július 1. előtt esik teherbe (2010.május előtt szül) ,annak azt kell igazolnia, hogy teherbe esett, és mondjuk 1 hónapos terhes, vagy a lényeg csak az hogy 2010.május előtt szülessen meg??Tehát kell a terhességet igazolni, vagy a születés elég??

Légyszi akinek van valami infója erről írja meg pár mondatban...Nagyon hálás lennék! Köszönöm előre is!!

Egy aggódó anyuka


2009. ápr. 14. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
konkrétumot nem tudok, de szerintem minél hamarabb. ezeknek semmi sem szent...
2009. ápr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi csak nem mindegy.Mert ha sikerül júli 1-ig teherbe esni mondjuk ,nem is tudom és az vagyok,még beleférek a júliusi határidőbe, mivel nem tudok róla, még nem tudom igazolni.De ha május előtt kell hogy megszülessen és az elég,ahhoz hogy még 2 év Gyedet kapjak az jó ugye.Bocsi bonyolultan írtam...remélem azért érthető.
2009. ápr. 14. 22:30
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Pillanatnyilag még nincs elfogadott törvény, addig minden csak találgatás. Számomra az tűnik logikusnak, hogy egy születési dátumhoz kötik majd az új szabályokat. (emlékeim szerint anno a Bokros csomag bevezetése is így történt.)
2009. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem igazolhatod az év végéig bizti. terheskönyv, ilyesmi... csak nem kell nekik a lepisilt teszted??? v ki tudja:))) szerintem mikor kezdenéd intézni az amúgy is szükséges dolgokat, akkor kell majd ezt is.

de húzzatok bele, mert lehet, h holnapig is változik a helyzet. :))

érthetően írtad egyébként. de figyeld a híreket a napokban, egyre több minden fog kiderülni...

2009. ápr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Igen sajnos gyorsan kell:) A törvényt elfogadják majd ez már 90%, és mire elfogadják és kijelentik már nem marad idő, ezért csinálják így...
2009. ápr. 14. 23:19
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem a születés időpontjától fognak visszaszámolni. legalábbis én úgy gondolom. mikor a gyedre vonatkozó papírokat beküldöd majd, azon úgyis rajta lesz, hogy mikor született, vagyis mikor fogant nagyjából. de igazából én is azt mondom, hogy míg nincs elfogadva, leírva pontosan, addig nehéz találgatni, hogy lesz ez majd:-( A szocpoltól mi is elesünk, mert ősszel tudunk elkezdeni építkezni. valószínűleg addigra eltörlik az egéeszt:-(
2009. ápr. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!