Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki kiment külföldre lakni...

Aki kiment külföldre lakni kisbabával, hogy indult neki?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék ,hogy indult neki az a család akinek esetleg már itthon is volt lakása ,berendezett élete,de mégis kiment külföldre,mert ami itthon van az már tragikus sztem.
2009. szept. 25. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Mi most jöttünk haza, itt született a kisfiunk, de már nagyon nézelődtem, merre menjünk megint, mert nem akartam itthon maradni. Nem komplikálom túl: munkát keresek a kinti honlapokon interneten, és ezerrel küldözgetem az önéletrajzaimat. Mivel jó foglalkozásom van, egyszerűen kiszámoltam, hogy mennyit kéne éves szinten keresnem ahhoz, hogy először férjem legyen otthon a babaával. Aztán meg ő is elkezdhet kint keresni, ha találunk megoldást a baba nappali "elhelyezésére/felügyeletére". De nehéz. Úgy nem mernék nekiállni, hogy csak úgy kimegyünk gyerekestül. Illetve az is reménytelen szerintem, hogy rögtön mindkét szülőnek legyen munkája, nagyon durva kompromisszumokat kell kötni családon belül. Nálunk nő létemre én vagyok a domináns és több pénzt kereső. Illetve van már nemzetközi élettapasztalatom, igy könnyebb. De most mégis itt kaptam egy jó munkát, úgyhogy előbb másoddiplomázni fogok és dolgozni, utána keresünk megint valahol munkát. Addig férjemet rábeszélem, hogy tanuljon meg egy-két idegen nyelven az angolon kivül, igy több esélyünk lesz. A lakásunkat itt nem adnám el, mert csak Európát nézem, igy haza is jönnénk időnként, én ezt is kalkulálom, mint kötelező kiadást a jövőbeli fizetésembe, de ha nem lakunk benne, kiadnám valakinek családon belül, hogy ne kelljen aggódni miatta. Szerintem minden a felfogásotokon múlik: én eddig 2 országban laktam már 1-1 évet, és egyszerűen úgy élem meg, hogy a világ az otthonom, miért ne lakhatnék ott, ahol akarok. Nem érzem, hogy más ország lenne, csak mintha elutaznék Budapestről Pécsre. Ha semmit nem tudsz az országról, nagyon nehéz, akkor előbb nézzz utána részletesen mindennek, egyesével, hogy hogy megy az, amit itt csináltok, ez már eleve jó idő, mire megtudod, a munkavállalási vizumtól kezdve az albérlet árakon keresztül az autóvásárlásról szóló információkig, hogy mi hogy megy egy másik országban. Ha tudsz, gyúts ismerősöket az adott országban, hogy hamarabb megtudj infókat tőlük, de mindig adj hozzá plusz valamennyi időt és energiát ahhoz, amit ők mondanak, mert a külföldieknek az ügyintézés mindig hosszasabb, és kicsit más, mint az ottani állampolgároknak. Sok sikert! A lényeg, hogy ne add fel az álmaidat, az elvárásaidat az élettel szemben, hisz (bár ez vallásfüggő), csak egy életünk van :)

Egy 30 éves anyuka

2009. szept. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia nalunk az apa ment ki eloszor, es mi kesobb mentunk utana a gyerkoccel, igy konnyebb volt a koltozkodes, amugy Angliaban elunk most.

Az otthoni lakasomat kiadtam alberletbe, es a szuleim neznek ra.

Angliaba nem nehez kijonni, ide nem kell engedely, semmi. Amire szukseged van, hogy elhess, dolgozhass, mindent kint kell elintezni, de nem komplikalt, tenyleg.

Ha mar kint vagy kulfoldon, egyszerubb es gyorsabb munkat talalnod, hiszen barmikor tudsz az interjukra menni.

Ti hova szeretnetek kimenni amugy?

Az nlc.hu oldalan (Nok Lapja) rengeteg kulfoldi tapasztalatrol olvashatsz, a vilag minden tajarol irnak. Ha meg nem vagy regisztralva, regizzel be, es olvasgassal ott is!:)

2009. szept. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából nekem mindegy lenne.Én voltammár angliában nagyon tettszett.Igazából itt apa a visszatartó erő,na meg,hogy berendezett életünk van.Lakással -berendezve,autó,kutya stb.Meg apának felső kategóriás munkahelyre lenne szüksége és megmondta,hogy nem vállal el csak mérnöki munkát.Ha azt nem kap ki sem megy.szval ő a vissza tartó er.

Én tavaly szültem ugye a baba is már bonyolít az ugráláson,nameg kire hagyjuk a tök felszerelt lakásunkat,ami után keményen fizetjük a havi részleteket...szval ezért nehéz...csak az a gond,hogy nekem bár jó szakmám van-fogtechnikus,de nem hiszem,hogy vissz tudok menni majd dolgozni,mert itt M országon regeltől estig dolgozni kell,szó szerint és talán kapsz egy átlag fizut.Pl szülé előtt reggel 7-8tól este 7-8-9ig dolgoztam és nem sokkal többet vittem haza,mint egy átlag fizu...volt ,hogy 80volt ,hogy 150e de keményen bent voltam 12-14órákat.Nagy pocakkal.Kis gyerekkel fel sem vesznek,mert tudják,hogy sokat hiányozhatsz ha beteg vagy egyszerűen csak nem tudsz sokáig dolgozni.Azt hallom küldföldön talán ennyire nem zsákmányolják ki az embert-legalább is munka energia szempontjából és jobban meg is fizetik.bár tudom sehol sincs kolbászból a kerítés mégis jobb a helyzet.Legalább egy bébiszittert meg tudnak fizetni amire itt még lehetőség sincsen...nekünk...szval egyenlőre csak érdeklődöm.A nyelvre is rá kellene feküdni csak mivel eddig mindig vissza húztak én sem foglalkoztam vele....amúgy angol-francia lenne az alap nyelvtudásom,ha átnézegetném a tanultakat...

2009. szept. 30. 14:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a munka nagyon jooo!!! Angliaban pl. az egeszsegugyben nagyon sok munka van, ha epp nem is fogtechnikuskent, de mas reszen eltudnal helyezkedni az egeszsegugynek, esetleg egy tanfolyamot elvegezne meg hozza itt kint. De az otthoni vegzettseget elfogadjak itt, honositatni kell csak. De a lenyeg, a szakmad jooo!:)

Ha kijottok, egyszerubb 1 gyerekkel, ugyhogy ha komolyan gondolod, akkor varjal meg a 2. babaval (ha szeretnel egyaltalan).

2009. okt. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Angliában mindkettőtök szakmája tuti nyerő. Hajrá!
2010. júl. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!