Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fejlődnek a koraszülött...

Hogy fejlődnek a koraszülött babák?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 kg alatti súllyal született.Tapasztalatokat várok, akik hasonló helyzetben voltak, vannak.Hogy fejlődnek, mikorra érik utól a kortársaikat?
2009. ápr. 15. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Gondolom súlyra gondolsz! Talán 1 évessen! Egy ismerősömnek született kis súlyal babája és bizony 4-5 hónapossan is még olyan volt mint egy újszülött! Ne foglalkozz a súlyával,lényeg az egészsége!
2009. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
1 kg alatt? Mennyivel jött korábban? Nem jártok koraszülött utógondozásra? Az ottani orvos minden kérdésedre tud választ adni. Kérdezz tőle bátran!
2009. ápr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 600 g-mal született. 1 éves korára 10x-ezte a súlyát, de még így is kisebb, mint egy átlagos 1 éves. Nekem azt mondták 3 éves korára éri utól a vele egyidős gyerekeket.

Egyébként felesleges a súlya miatt aggódni, a szövödmények sokkal veszélyesebbek.

Ha kérdésed van nyugodtan írj privát e-mailt. Segítek, amiben tudok

2009. ápr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Szia a kislányom 740grammal született 3hónappal korábban a vártnál.Most 4hós,de egyhósnak számít,sőt súlyra még újszülött.Nem a súly egyébként itt a legnagyobb gond ez igaz.
2009. máj. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 1360 grammal született,februárban 30.hétre.Most 5 hós és 1 hetes 5700 gramm.Aki meglátja azt mondja hogy már nem is látszik rajta,de azért még csak elvan maradva mind súlyilag,mind a mozgásban.10 terhességi hét az akkor is 10 hét,tehát kell egy kis idő neki/nekik.Azt mondták hogy kb. 1 éveskorára éri utol magát.2 havonta járunk korautógondozásra,havonta szemorvoshoz,mert volt neki rop szindrómája,lézerezni kellett a szemét.Ami a lényeg hogy látó lesz,nem kancsal és lehet hogy szemüveg sem kell.Eleven,mozgékony,anyatejes,életrevaló kisfiú.
2009. júl. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
AZ egyik ismerősöm 36 hétre szült kb olyan 2-2,15 kilóval lett neki a baba. Én 40 hétre szültem 3100 grammal. Az én lányom még nem tud mászni még felállni se, az ő fia meg már körbejárta a gyerekágyat. Fejlődésben hamar utolérik ,estetleg talán súlyban egy kicsit kisebbek.Inkább a szopizással volt neki gond nem volt hajlandó szopizni csak nagyon ritkán ,hiába volt tejcsi nem kellett neki ,ezért tápszerezni kell.
2009. júl. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2150-nel született a babám, most 4.5 hónapos, 5240 g Ez az átlaghoz kicsit kevés, de ezen kívül más különbség nincs. Már majdnem egy hete megfordult.
2009. júl. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
15%
En is 40 hetre szultem 3100 gramm lett a lanyom,most 9 es fel hos es 9 kg. mar ket honapja jar negykezlab masfel honapja ult es alt fel magatol,es ket hete jarja be a ket fotel oldalat kapaszkodva. nekem van egy ismerosom akinek 1,5 kg-mal szuletett a fia es most 6 hos es 7 kg.nagyon duci nem szopott sosem ,de o is el van maradva a mozgasi dolgokkal meg nem tud semmit sem csinalni meg a hasara sem tud fordulni.szoval szerintem sem a suj a legnagyobb baj.MINDEN JOT ES JO EGESZSEGET KIVANOK MINDENKINEK !!!!!
2009. júl. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!