Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek, gondoltok róla?...

Mit tennétek, gondoltok róla? Megijedtem és mentettem be a gyerekeimet.

Figyelt kérdés

A szomszédomban lakik egy nálam 2 évvel fiatalabb srác (28). Eddig nem beszélgettem vele, gyerek korában nem volt vele gond, egy suliba jártunk, alsóban sokat játszottunk együtt.

Hát tegnap bejött az udvarra, mikor hazaértem a 3 gyerekkel a sétából (3 éves és 1 éves ikrek)és mondta hogy pár hete mentem el előttük és mondtam hogy ő kijött. Kérdezni nem kérdezett semmit, de gondoltam azt akarja tudni hogy miért mondtam. Hozzá tette hogy ugatott a kutyájuk. Ja mondom, akkor biztosan csak azért mondtam, mert a kislány kérdezte hogy miért ugat a kutya, és mondtam hogy azért mert kijött a gazdája (tényleg csak akkor ugat, ha kint van valaki náluk). Hát ezt kb 10x kellett elmesélni neki, akkor elindult hogy hazamegy, aztán visszajött és még vagy 10x elmeséltem hogy nem akartam semmit. Aztán mikor már azt hittem elmegy, megkérdezte hogy akkor ugye nem mondtam olyan hogy meghalt? Mondom Ki? Erre nem válaszolt, csak még 30x (nem túlzok, gyerekek meg kezdtek nyüglődni)megkérdezte ugyanazt, hogy akkor nem mondtál olyat hogy meghalt? Itt kezdtem berezelni kicsit, aztán megint elköszönt, de visszalépett, hogy bocsánat, de az előbb belebeszélt és nem tudja mit válaszoltam, akkor nem mondtam olyat hogy meghalt, ugye? Hát nem mondtam-mondtam én megint vagy 5-6x. Aztán végre elment.

Én meg gyorsan bevittem a kicsiket, és bezártam az ajtót.


2011. aug. 20. 12:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy en vagyok agyalägyult,de nem tudom ertelmezni a mondanivalodat,vagy a gondodat..........
2011. aug. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hát akkor nem tudom hogy írjam, képzeld el ezt a beszélgetést:

-Szia! Pár hete mentél el előttünk és mondtad hogy kijöttem. (csend)

- Szia! Bocs, nem emlékszem.

- Ugatott a kutya.

- Ja, akkor biztos csak azért mondtam, mert a lányom kérdezte......stb.

- bólogat. De nem most, pár hete mondtad hogy kijöttem..

- Biztos hogy csak a lányom kérdezte..... Nem akartam semmit.

Na ezt kb 10szer eljátszottuk, akkor akart először elmenni, Aztán visszajött.

- Akkor nem mondtál olyat hogy meghalt?

-Nem mondtam.

-Akkor nem mondtál olyat hogy meghalt?

-Nem.

-Akkor nem mondtál olyat hogy meghalt?

-Nem mondtam.

ez kb 30x hangzott el és tényleg nem túlzok.

Aztán megint elindult haza, de visszajött, hogy az előbb nem értette jól :

-Akkor nem mondtál olyat hogy meghalt?-

-Nem mondtam.

Még 5-6x az a párbeszéd.

Végre elment. Te nem ilyednél meg egy ilyen embertől? Ez már szerintem nem lassú felfogás, vagy értetlenség, annál több..

2011. aug. 20. 13:10
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Köszi, hogy leírtad a párbeszédet is, mert nekem sem volt világos elsőre.

Szerintem a csávó be volt szívva... De most komolyan. Egy füves cigi vagy mittudoménmi ment az agyára.

Más magyarázatot így nem találok erre.


Amúgy nagyjából ismered, azt írtad. Nem tudsz róla, hogy esetleg vmi baja lenne?

2011. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 csill79 ***** válasza:
100%
Ez rémisztő.Szóltál a férjednek vagy valakinek?Annyi szörnyüséget hall az ember,hogy nem árt óvatosnak lenni.Én tuti frászt kaptam volna már az ötödik kérdésnél.Kérdezősködj róla,hátha tudnak valamit.
2011. aug. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ittas embert hallottam így ismételtetni, de az, hogy valaki részeg szokott látszani. Te nem vetteél ilyet észre?
2011. aug. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is be volt szívva, tuti, hogy valamit belőtt. Azt gondolom tudtad volna ha beteg vagy ilyesmi, hiszen az gyerekkorban is látszik. Szólj a férjednek mindenképp. Az az ijesztő, hogy ráadásul érdekes témát kérdezett, félelmetes. Kire érthette, hogy a halálát mondtad???
2011. aug. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hát gyerekkorában nem látszott baja. Kicsit lassabb volt talán, de az egész család ilyen lassú. Apukája meghalt mikor kicsi volt, van egy huga. Ő is kicsit furi, nem barátkozós, nem nagyon láttam mosolyogni, de ismerem a barátnőjét (mármint a lánynak) ő egy tök rendes csaj, biztosan nem barátkozna vele, ha nem lenne százas. Meg van barátja is a lánynak, szóval vele talán minden ok.

Anyja óvónő, nekem is ő volt az óvónénim, ő is csak kicsit lassú, de aranyos.

A srácról is azt tudtam hogy kicsit túl megfontolt, de nem gondoltam hogy ennyire..... Nem hiszem hogy beszívott, annál együgyűbbnek néz ki. Ha láttam volna hogy részeg, akkor is megijedtem volna, de akkor tudnám az okát. Nem volt részeg szerintem.

Elmeséltem a férjemnek, ő azt mondta már eddig is úgy látta hogy nem ok a srác. A másik szomszédnak is elmeséltem, az ő fiával együtt dolgozott a srác. Egyszer elkésett, de nem mondta hogy miért. Akkor mondták neki, hogy legalább mondja hogy baleset volt, vagy ilyesmi. Erre se mondott semmit, de egy óra múlva odament és megkérdezte: Miért, baleset volt?

Elvileg járt több fősulira, de nem tudok róla hogy elvégezte volna egyiket is. Meg több munkahelyéről is tudtunk rövid időn belül.

Nem tudom kinek a haláláról beszélt, de engem is inkább ez rémített meg. Biztos hogy ilyet nem hallott tőlem.

Meg valamelyik nap sétáltunk a gyerekekkel, ott mentünk előttük a járdán, és akaratlanul hallottam hogy az anyja mondta neki: Nem tudsz már leszakadni rólam egy kicsit? Ez még az eset előtt volt.

2011. aug. 20. 22:17
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha ez igaz, akkor én költöznék nyomban... Félelmetes!!! Tenni nem is tudsz ellene semmit.
2011. aug. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ami tenni tudsz, hogy kerülöd őt. Gondolom túl sok dolgotok nincs egymással, így talán nem lesz nehéz.
2011. aug. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem skizofrén a szerencsétlen, csak óvónéni anyuka sosem reklámozta...

Kerüld el, de nem hiszem, hogy bántana benneteket. Az valószínűbb, hogy a gyerekek megijednének tőle, ezért nekik is magyarázd el, hogy nem kell vele beszélgetni...

2011. aug. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!