Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtad huzamos időn át (pl.2hét...

Adtad huzamos időn át (pl.2hét) a Nurofent fogzó babának?!

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 2-3 napná l tovább nem szabad, mert árthat, de mégis mit lehet csinálni mikor CSAK az hat és más egyéb csodaszer (Viburcol, Dologél, Dentinox és társai) csak egész éjjel az üvöltés megy napokon át?! Ilyenkor Ti is adtátok hosszú ideig éjjelre a Nurofent? Hallottam állítólag meghalt egy 8 hónapos baba (bár tényeket nem találok a neten erről) a túlzott Nurofenezéstől, de mit lehet csinálni mikor csak az hat éjjel?
2011. aug. 20. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyszerű, amit nem lehet azt nem lehet. Elvinném dokihoz és kikérném a véleményét erről. Nem ártok a babámnak csak a magam kényelme miatt..
2011. aug. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kedves VÁlaszoló! Megtettem képzeld amit tanácsolsz... Mit kaptunk? Cataflam cseppet. Na, ha a Nurofent árt, akkor a Cataflam kb. öl...
2011. aug. 20. 17:24
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, h azért ordít, mert minden hülyeségre megy neki a nurofen és már hozzászokott? Ne akarj kis drogost a babádból, adj neki annyit, amit az orvos elrendelt és napközben adj neki hűtőben tartott rágókát, ami nyugtatja az ínyt.
2011. aug. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nappal egyáltalán nem is kap(ott)... kis drogos. úristen miket írsz???????????? :-OOOOOOOO de az éjszakák brutál sírósak minden fognál amíg át nem tör
2011. aug. 20. 17:32
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy minta anya, de a mi fogzásos 1 évünk sem volt semmi! Én 2 kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor adtam neki gyógyszert (panadolt), komolyan mondom.

Amúgy meg tök idegbeteg voltam, hogy már megint, már megint, vagy még mindig sír, mindegyik fogánál ez volt, volt, amelyiknél hetekig. Szerintem sosem felejtem el azt az időszakot...

De tényleg nem lehet neki mindig gyógyszert adni. Mondom, nem örültem az éjszakázásoknak, de muszáj volt felkelni, lemostam magam hideg vízzel, hogy felébredjek, és kezdődött az éjszakai műszak. És persze próbáltam türelmes lenni, mert másképp a baba sem nyugszik meg. Felváltva sajnáltam őt és magam.

Ha a te gyereked is ezt fogja játszani kb. másfél éves koráig, akkor sajna neked is el kell felejteni a gyógyszerezést, mert hoszzútávon úgysem működik.

2011. aug. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

én még 1x sem adtam emiatt nurofent. dentinoxot is csak 3x, a dologél viszont lassan kifogy.


biztos hogy csak a foga bántja?

2011. aug. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én igen is nurofent adok a babámnak ha nagyon fáj a foga, most egy éves most bujik a 12. foga és ezt most nagyon megszenvedi, én is tudom hogy hosszu távon kárositja a veséjét, de nem oránként kap, max egyszer egy nap akkor is 5 ml helyett 3 ml-t, nagyon hamar hat és alszik éjjel végig, de ezt is csak pár napon keresztül, mikor a 6-7. foga jött, akkor 5 napon át kapott, semmi baja és én nem hagytam hogy szenvedjen, képzeld el hogy akinek nagyon fáj a foga és még beszél sem tud elmondani, csak sir sir, anyja meg ideges annak milyen lehet.. ne kinozzátok a gyereket, ha fáj neki adj neki, semmi baja nem lesz pár napig ha adod..

dokinö

2011. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
utolsó, dokinő: Szerinted tényleg tönkreteheti a gyomor nyálkahártyáját 1-1 fog kibújásakor ha 4-5 napig naponta egyszer 2.5mg-ot kap (11 hós)????????
2011. aug. 20. 20:59
 9/12 anonim ***** válasza:
A borostyánkő nyakláncot próbálta valaki? Nekünk most feg beindulni a fogzás és én ezt próbálnám ki előszor mielőtt gyógyszerezem.
2011. aug. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ha napi egyszer adsz neki semmi baja nem lesz de sok folyadékot adjál, mert ilyenkor lehet étvágytalan, és higabb a kaki, nehogy kiszáradjon föleg ha be is lázasodik, amugy a veséket inkább kárositja de csak napi 4x adagolva legalább 3 héten át.. pár napig én is adom a fiamnak folyamatosan este 3 ml-t pedig lehet ne már 5 ml-t is, de van hogy délelött is kap, én nem hagyom szenvedni. nyugodj meg.. a borostyánlánc.. mi megvettük egész pici korában de ahányszor ráadtam mindig megdinkult aznapora:) én nem használom, kamu sztem vagy babona.. olyan mint a kabal a másnak.
2011. aug. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!