Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is volt már így?...

Másnál is volt már így? Szobatisztaság?

Figyelt kérdés

Lányom 19 hónapos. Eddig csak éppen hogy ráült a bilire és már szaladt is tovább. Soha nem sikerült még bele pisilnie, aztán este láttam hogy fürdés közben kell kakálnia, kérdeztem ráüljünk-e a bilire, minden gond nélkül belekakált, de amikor meglátta a biliben a kakát úgy elkezdett sírni, hogy alig bírtam megvigasztalni.

Lehúzta a vécén, meg integetett neki de még ekkor is sírt.

Mostanában kezd szólni ha pisilt a pelusba. eddig nem is zavarta ha pisis a pelenka, vagy kakis.

Szerintetek korai ezek szerint még a próbálkozás?


2011. aug. 21. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, nálunk is ez volt csak 17 hónaposan. És én is pont itt kérdezősködtem anno :)) Azóta 3 éves a lányom 2 éves korától teljesen szobatiszta.

Hanyagoljátok a bili témát, legalábbis pár hónapra, még nem érett meg rá. Kislányom az első ilyen eset után még azt is titkolta, ha bekakilt, annyira megrázta az eset. Utána reggelente a bilivel nyitottunk, mert ő éjszaka nem pisilt egyáltalán a pelusba, így reggel rögtön ráültettem , igaz a tv előtt sikerült helyben maradnia ( lehet lehurrogni, de nálunk így sikerült) , majd egy ideig délelőttökre levettük róla a pelust és nyáron egyik nap nem adtam rá, 2 hét alatt szobatiszta lett. Persze rengeteg "baleset" volt az elején, bár nála a fele az én bosszantásomra ment ki, mert jött a kistesó és nála így jött elő a "kistestvér betegség".

2011. aug. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Akkor lehet gy kicsit hanyagoljuk, bár ő minden este amikor levesszük a pelust hozza a bilit és együtt megyünk "pisilni", én a wc-be ő a bilibe(bár még soha nem sikerült a bilibe pisilnie). Nekünk reggel alig bírja már a pelus(liberó) a sok pisit, mert lányom éjszaka is felkel 4-5ször inni, és ha nem adok neki akkor addig vissza sem alszik.

Lányom januárban lesz 2 éves, akkor már szerinted csak jövő nyáron van esély a szobatisztaságra?

2011. aug. 21. 15:45
 3/5 A kérdező kommentje:
Már nem mintha siettetni akarnám, mert ha eddig vettem a pelenkát akkor ez a kis idő már nem oszt, nem szoroz...
2011. aug. 21. 15:46
 4/5 anonim ***** válasza:

A nyár azért ideális, mert meleg van és nyugodtan rohangálhat bugyiban és ha besikerül valami akkor nincs nagy gond lekapod róla és kész, télen elég sokat kell öltöztetni és meg is fázhat.....szerintem macerásabb, de kitudja, lehet hogy akkora magától szobatiszta lesz. Tényleg igaz az a tény, hogyha a gyerek készen áll rá, akkor sitysuty nincs szükség pelusra.Keresztfiam pl.2,5 éves és hallani se akar a biliről, a bölcsiben is sokat 2,5 3 évesen lettek pelusmentesek, úghyogy ne aggódj nem vagytok elkésve :)

Első voltam.

2011. aug. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom játszott a bilivel, ráült, de sosem sikerült semmit sem produkálnia bele. Vettünk szűkítőt (Ő választotta ki), látta ahogy anya is a Wc-be pisil, beszéltünk a ˝klotyómanóval˝ is. 3.alkalommal amikor ráült a Wc-re jött a pisi. Persze időnként voltak balesetek, de nem volt még 2,5 éves amikorra már éjszakára sem kellett a pelus.

Lehet, hogy még kicsit korai a dolog, de ha van hozzá türelmed próbálkozzatok.

2011. aug. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!