Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ehet kukoricát,...

Mikortól ehet kukoricát, mézet, szőlőt a gyerek?

Figyelt kérdés

Minden oldal, könyv mást ír, teljesen összezavarnak már...

Azért nem mindegy, hogy 7 hónaposan adok valamit, vagy 1 éves kora után. Most konkrétan a fenti 3 étel érdekelne. Köszönöm.


2011. aug. 21. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Kukoricát ehet ha szereti már 8 hónaposan is.....Nekem nem szeretik.Mézet csak 1 éves kora után mert allergizálhat,szölöt pedig mikor az alap kóstoltatás megvolt.Mag nélkül.....Nekem mindkét gyermek szerette és szereti is a szölöt.
2011. aug. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hasonlóan az előttem szólóhoz. Nálunk szőlőt még csak léből ismeri.
2011. aug. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szőlőlét most fogok adni neki először, a védőnő szerint már kaphat. (7 hós) Alma, őszibarack, meggy, körte volt eddig a gyümik közül. Mézet 1 éves kor után, mert a virágpor allergizálhat. Kukoricát sajnos én sem tudom, de bébiételben van már 5 hós kortól, tudom, az nem mérvadó.
2011. aug. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ahogy az előttem válaszolók írják.


de azt kijavítanám ha nem haragudtok, hogy a mézet nem az allergia miatt nem szabad adni hanem spórákat tartalmaz ami az egy év alatti babákra veszélyes, megbetegedhetnek tőle, legrosszabb esetben tüdőgyulladást kaphatnak :/

2011. aug. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van. A botulizmust – amely izomgörccsel jár – spórák okozzák, s ezek normális esetben megtalálhatók a koszban és a porban is, de sajnos nagy ritkán előfordulhatnak a mézben is. Ha ezek a spórák bekerülnek az újszülött bélrendszerébe, ott elszaporodnak és egy toxint kezdenek termelni, ami aztán újszülöttkori botulizmushoz vezet. A tünetek: izomgyengeség, légzési problémák és székrekedés. A betegségből szerencsére majdnem minden baba kigyógyul.


Szakemberek szerint egyéves kor felett bármikor kaphatnak mézet a gyerekek, de egyéves kor alatt a kicsik bélrendszere még nem elég fejlett ahhoz, hogy legyőzzék a baktériumokat. Sam Montel, az Élelmezési Hivatal munkatársa szerint az első hat hónapban csak anyatejet vagy tápszert kapjanak a csecsemők, és bár már egy könnyebb köhögés is arra csábítja a szülőket, hogy mézet adjanak a babáknak, a csecsemőkori botulizmus súlyos betegség, jobb elkerülni, nem érdemes kockáztatni.

2011. aug. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
.
2011. aug. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mézet 2 éves kora után,mert úgy tudom allergiát okoz.Kukoricát se ajánlatos,se a szőlőről meg egyenesen rossz tapasztalataim vannak.

Az egyik ismerős kisfiú félrenyelte másfél évesen a szőlőszemet s oxigénhiány lépett fel nála.Ma már van 5 éves leállt a fejlődésbe s szegény nagyon beteg Kínába hordják gyógykezelésre.

Vigyázz a szőlővel!

2011. aug. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!