Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen baja lehet a babámnak,...

Milyen baja lehet a babámnak, ha nem forralom fel neki a vizet? 7 hónapos.

Figyelt kérdés
Azért érdekel a kérdés, mert a felforralt víz gusztustalan. Mindenféle dolgok úszkálnak a tetején. Ráadásul ha reggel forralok, este már fura az íze. Köszönöm a segítséget!
2009. ápr. 16. 05:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a csapivizet nem forralod fel, akkor mindenféle vírusos cuccot elkaphat, ami hasmenéssel jár. Talán túlzás, de én még az ásványvizet is felforralom (igaz nem tápszeres baba, kevés víz fogy). A reggel felforralt vizet ne hagyd estig (max a hűtőben), inkább frissen add neki.
2009. ápr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mivel a lányom (6,5 hós) csak pár korty vizet iszik néha, gyümi vagy tejpép után, és nem mindig van forralva,én szoktam adni neki sima csapvizet. Nem lett tőle semmi baja. Viszont, ha pépet csinálok neki, akkor forralt, hűtött vízből csinálom. Én nem adok neki ásványvizet, mert túl sok benne az ásványi anyag (még a babáknak szántban is) és ezt nem tartom túl jónak. Még annyi, hogy a mi hűtönknek van olyan funkciója, hogy egy vízszűrőn keresztül ad vizet, abból is szoktam neki adni.

A forralt víz tetején ami úszkál, az kicsapódott vízkő, én megpróbálom úgy önteni, hogy azt elfújom, ne menjen a pohárba.


Minden jót!

2009. ápr. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy 6 hónapos kor után már nem muszáj felforralni a vizet. De ha nem túl nagy macera, azért forrald továbbra is. Nekem van elektromos vízmelegítőm, minden este teletöltöm, hogy reggelre legyen kihűlt víz. Nem nagy fáradság.
2009. ápr. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!