Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős babának lehet már...

Mennyi idős babának lehet már lapos kispárnát betenni a feje alá alváshoz az ágyába?

Figyelt kérdés
Most 15 hónapos,nem szeretném nagyobb párnához szoktatni,de nagyon szeret hemperegni a mi párnáinkon. 2 éves kor előtt kaphat,egészséges?
2011. aug. 22. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam pont 15 hónapos volt, amikor becipelt magával az ágyába egy felnőtt, ikeás párnát (50*60 cm-es, hason alvóknak való, tehát nagyon könnyen lelapul, nagyon puha párna). Azóta nem lehet elvenni tőle, azzal alszik. :) és :( (nem örülök neki, mert sokak szerint nem egészséges, de neki egyszerűen kell az a párna, az a csicsije) :)
2011. aug. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az én fiam is hason alszik.
2011. aug. 22. 13:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kb másfél éves korától nagypárnát adtam a kicsimnek!

Az egész testével a párnán fekszik, nagyon szereti!

Szerintem semmilyen deformitást nem okoz egy lapos nagypárna! De, kérd ki orvosod tanácsát is!

2011. aug. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:
49%

Az enyém a régi szopis kispárnájával alszik, neki is az a csicsi. :) Pontosabban, egy félpárna és ez a kispárna van az ágyában, hosszában, azokon terpeszkedik. 2 éves kora óta használjuk, azóta alszik külön. (Előtte velünk aludt, akkor még nem kellett neki ilyesmi.)


Ha olyan laposra gondolsz, amit az ágyneműgarnitúrákhoz szoktak adni (kvázi mint egy pelus), azt már nyugodtan. A kispárnát pedig próbáld ki, ha úgy érzed jónak. Ha a gyerkőcnek nincsenek és nem is voltak légzési problémái, rendben alszik, akkor valószínűleg nem lesz gond. Pár napig azért szerintem nézz rá néha, ha netán felébrednél éjjel (ebben a nagy melegben úgyse alszunk olyan jól mi se).

2011. aug. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 19 hónapos, lapos kispárnával alszik, egyik este bementem a szobájába, szokásos "minden rendben" körutamra és mit látok? A gyerekem hanyatt fekszik, a párna a fején, a két keze meg a párnán kívül rászorítva az arcára. Hát komolyan elkezdtem aggódni, mert én rossz alvó vagyok és az 5 óra alvásom alatt kb.3-4 szer megyek be megnézni hogyan alszik, de ilyet még nem láttam tőle. Elvettem a párnát. Ha elalszik kiveszem a feje alól! :)
2011. aug. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem első perctől kezdve lapos párnával alszik. Úgy 16hónapig volt alatta a légzésfigyelő, így addig nem aggódtam. Most 18hós, és nem tudnám elvenni tőle. Csak azzal hajlandó elaludni. A sarkával dörzsölgeti a szemét és az orrát. Megfordult az én fejemben is, h nem lesz-e baj, de azért én kicsit jobban aggódom, h egyszer a takarójába tekeredik bele, és abból még szabadulni sem tudna. :/

Amúgy egy lapos párnát mért ne lehetne a feje alá tenni? Az a 0,5-1cm tuti nem okoz semmilyen deformitást. Főleg, h még bele is süpped a feje.

2011. aug. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlják 2 éves korig, mert kb. addig nagy a feje a kisgyerekeknek, utána lesz arányos a testéhez.
2011. aug. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 27. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!