Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebben az esetben hogyan...

Ebben az esetben hogyan szoktatnátok be 3 hónapos babátokat a kiságyba a nappali alváshoz?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3x alszik egy nap. Reggel 9 és este fél 6kor a kezemben, fél órát (ezzel nincsen baj). De a nagy alvása (déltől kb fél 4ig) csak a levegőn, a babakocsiban. Kint elnyomja a jó levegő.A kiságyról hallani sem akar, ha elálmosodik hiába simogatom, adok neki cumit, egyszerűen csak ordít. Viszont jönnek majd a mínuszok, jó lenne, ha addigra sikerülne neki napközben ott aludnia. Annál is inkább mert van egy 25 hónaposom (a nála alkalmazott technikák a picinél nem válnak be), ő is alszik még napközben, tehát jó lenne ha a kicsinek is sikerülne valahogy a kiságyban. Az estével nincsen gond, cicin elalszik, be is tudom tenni a kiságyba, alszik reggelig. Ez sajnos napközben nem válik be.
2011. okt. 14. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
előbb próbáld meg úgy,hogy beviszed a babakocsit a lakásba,és abban altatod el.lehet,hogy a ringatózástól alszik el.a kézben altatásról nagyon gyorsan leszoktatnám a helyedben
2011. okt. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha elaludt a kocsiban,akkor rakd át a kiságyba(nálunk ez működik)vagy próbáld meg elringatni a kezedbe és utána a kiságyba tenni...a kézben alvásról szerintem is szokasd le,mert az első gyereknél is hagytam,hogy rajtam ill.a kezembe aludjon,és 3 éves koráig követelte,akkor már nem olyan könnyű!!!:))
2011. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van szélvédett, huzatmentes terasztok, vagy az udvaron valami ilyen hely? Ha igen, öltöztesd be a kicsit, tedd bundazsákba és csak hadd aludjon odakinn, semmi baja nem lesz tőle, sőt, sok gyerekorvos is kifejezetten ajánlja a kinti alvást, télen is.

Ha végképp nem akarod kitenni, akkor is a babakocsiban ringasd el és aludjon abban, ha szereti. Benn a lakásban is elalhat a kocsijában, ha neki ez örömöt okoz.

2011. okt. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket! Kipróbálom
2011. okt. 16. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!