Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a gyerekorvos megállapított...

Ha a gyerekorvos megállapította a gyerek adagját akkor szabad adni neki többet ha még éhes?

Figyelt kérdés
Ma 3 hetes koraszülött kislányom Mildibé koraszülötteknek való tápszert kap, egy hete és két napja 60 ml-el jöttünk haza a kórházból, gyerekorvos azt mondta 10-zel lehet növelni hetente de neki most a 70 már nem elég pedig csak annyit szabadna adni merthogy nem szabad túletetni.Namost az én lányom 80-at 90-et is kér, 90 ritkább de a 80 kell mert sír és biztos azért mert éhes mert végig is zongoráztam a többi lehetőséget meg aztán adtam neki a 70 fölé még és úgy nyugodott meg.Nem bukik,rendesen van széklete, vizelete 2210 g-al engedtek haza és tegnap 2470 g volt a súlya.A doktornő újra jövő kedden jön, addig viszont kellene segítség hogy más hogyan csinálja.Ja azt elfelejtettem hogy bár nem hajlandó szopizni én fejek minden nap és egy étkezéskor adom neki amit összegyűjtök merthogy az kb 20 ml naponta.Na ennyi tejet kap a tápszer mellé, nyilván akkor kevesebbet.
2009. ápr. 16. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
bár az én faim nem volt koraszülött, de 3 hetesen ő is 90 milit evett, emlékszem rá. szóval szerintem ha a te babád 80-nal lakik jól, akkor annyit adhatsz neki. nem hiszem, hogy ezzel túlterhelnéd a gyomrát, ha már próbáltad, akkor szerintem adhatod neki.
2009. ápr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sztem is adhatsz neki többet ha nem bukik jól esik neki...
2009. ápr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem is adhatsz neki többet, már nem olyan kicsi a súlya! Inkább egy kicsit többet egyen, mint sírjon és mindketten csak kétségbe lesztek esve!
2009. ápr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
már elég rég volt de emlékszem rá hogy az én lányom is simán megette a 80ml kajot és ö is koraszülött volt2170grammal született 6 héttel korábban.ha éhes nyugodtan add neki
2009. ápr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha éhes nyugodtan adj többet. Terhelni nem terheled a gyomrát, mert ha többet evett, mint igényelt, akkor kibukja. Ahogy írod, hogy nem bukik, tehát a mennyiség biztosan nem több, mint amit elbír, ha sír még, adj neki! Nem szabad számolgatni! Az én lányom ugyan nem volt koraszülött 37. hétre 2830 grammal született, de eleinte én is beleestem a hibába, hogy számolgattam, de nekem kevesebbeket evett, mint az "adag" és stresszeltem miatta. 11 hós kislány anyukája.
2009. ápr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!