Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Répát főzve, vagy nyersen...

Répát főzve, vagy nyersen kezdjük?

Figyelt kérdés

Ma kóstolná meg a pici a répát. Evett már almát és barackot, ezeket ugye nyersen. A répát megesszük ugye nyersen is, meg főzve is levesben, de neki hogyan célszerű adni? Főzzem meg vízben, aztán pépesítés, vagy reszeljem nyersen és pépesítés?

Krumplit majd lehet úgy kóstolni, hogy teszek hozzá egy kis tápszert, hogy ne legyen száraz? Aztán már lehet keverni a répával, barackkal is?


2011. aug. 23. 06:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Főzd meg a répát, de ne magában add, hanem egy krumplival v tápszerrel.

Magában a krumpli sem szokott nyerő lenni és a répa sem, viszont együtt a kettő jó kombináció.

2011. aug. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De, ha még egyiket sem kóstolta, akkor az nem gond? Mert ugye elvileg az új ízeket úgy kell bevezetni, hogy egyszerre mindig csak egy félét.
2011. aug. 23. 06:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Én eleinte nem kevertem neki. Főzd meg a répát ( bár célszerűbb párolni, kevesebb a veszteség) és turmixolni. Egy-két kanállal csak az íze miatt meg az állaga miatt. Mondjuk a krumplit magában nem nagyon szeretik a babák, így ha már a répát szépen megeszi akkor jöhet bele a krumpli. Almát adtál már neki?
2011. aug. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszi. Párolásban nem vagyok otthon, mi nem nagyon eszünk párolva zöldséget, lehet hogy buta kérdés, de hogyan pároljam? :)

Almát evett már igen, almát és barackot kóstolt.

2011. aug. 23. 07:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Répát két éves korig nem szabad nyersen.
2011. aug. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy egy edényben felteszek vizet, az edényre teszem a fém tésztaszűrőt (nem ér bele a vízbe), abba a zöldséget és rá fedőt.


Mondjuk az én fiam imádja magában a répát, szóval szerintem először magában add.

2011. aug. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi-köszi, szóval répát nyersen nem szabad, ezt nem tudtam, mindig tanul az ember. :)

Akkor nekiesek a párolásnak. :)

2011. aug. 23. 08:55
 8/10 anonim ***** válasza:

az is jó, ha kevés vízben főzöd. pl. én úgy szoktam az összes zöldséget, hogy olivaolajon megpirítom, aztán pici vizet öntök alá (kb. feléig ér). így a leveét, amibe kifőnek a vitaminok, azt is hozzáturmixolom a répához.


a főtt répa akár almával is keverhető, ha magában nem ízlene. csak vigyázz, mert nagyon fogja a székletét!

2011. aug. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. :) Hát a székletkérdés az sokszor gond, úgyhogy erre majd figyelek, majd répából ritkán kap, ha nagyon megfogja.
2011. aug. 23. 11:42
 10/10 anonim ***** válasza:

na, akkor lehet, hogy nálatok is sokára lesz répaevés. én a lányomnak répát vagy krumpli-répát csak 8 hó után tudtam adni, addig nem bírt tőle k...


ha majd 2x táplálsz hozzá, akkor lehet úgy, hogy 1x kap répát, 1x meg valami hajtós gyümölcsöt (sárgabarack, őszibarack, körte).

2011. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!