Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kezdjük az almázást....

Most kezdjük az almázást. Hogyan érdemesebb adni? Nyersen, főzve, párolva? Ha főzve vagy párolva, akkor azt hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 08:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyersen, pépesítve és ha lehet akkor ezen a kifejezett ÜVEG almareszelőn, mert ha fémmel érintkezik akkor egy csomó vitamin kimegy belőle:-)

Azt mondják hogy először egy kis levet kell és pár nap múlva a gyümi húsát, de én rögtön a péppel kezdtem és nagyon élvezte:-)

Sok sikert:-))

2010. jan. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nagyon finom, ha alufóliába csomagolod, beteszed a sütőbe és kb. 15 perc alatt készre sül. Egyébként adhatod nyersen, almareszelőn lereszelve vagy meg is párolhatod. Egy pici vizet aláöntve, folyamatosan pótolva az elfőlő vizet néhány perc alatt készen van.Ha reszelve, nyersen adod, több vitamin marad benne, de em minden baba szereti így... Próbálj ki többféle módszert, nálatok mi jön be!
2010. jan. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én mindent főzök. Felkockázom a megpucolt almát megfőzöm és összeturmixolom. Amikor már volt foga a fiamnak onnantól meg villával törtem csak össze, de ugyan úgy főztem.
2010. jan. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mi is most kezdtük. Vasárnap megpróbálkoztunk a péppel. Nem ment. Hétfőn lereszeltem, leszűrtem a levét, ésazt kanalaztam neki. Élvezte. Bár, láthatóan érezte, hogy kissé savanykás. Kedden megint a levét kanalaztam neki. Tegnap - szerdán - kis almalé, aztán kanalaztam neki a pépből, és egy fél almát megevett pépesítve! :)

(jövő héten lesz fél éves)


(műanyag almareszelő, műanyag szűrő/szita, műanyag kiskanál)

2010. jan. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Reszelve.
2010. jan. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
9.04-es válaszolónak: A főzéssel nem megy el szinte minden vitamin a gyümölcsből és zöldségből? Vagy neked nem ette meg máshogy?:-)
2010. jan. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nyersen, üvegreszelőn reszelve, így megmarad minden vitamin.

ha így nem eszi meg, akkor sütőben sütve, majd turmixolva, így krémesebb állagú.

2010. jan. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És ha a barackot már ismeri,és követeli,akkor lehet úgy hogy egy picike alma,aztán a barackkal folytatom?
2010. jan. 28. 09:30
 9/12 anonim ***** válasza:
persze, mindent lehet. Az almát az én lányom nyersen nem ette, sütőben sütve viszont imádja.
2010. jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha szereti a barackot, bele is teheted az almát:-) Úgy ismerősebb lesz neki:-)
2010. jan. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!