Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy is kezdjük a hozzátáplálást?

Hogy is kezdjük a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

5 hónapos, elkezdeném a kóstoltatást. Először alma? Megfőzzem, vagy csak simán turmixoljam össze, hogy pépes legyen? Először csak a levét? Hány nap múlva lehet már magát a gyümölcsöt is adni neki? És kb. hány nap/hét, mire megeszik egy mérhető mennyiséget, hogy ki tudjam váltani a tápszert vele? Alma után mi legyen, banán?

Köszönöm!


2011. okt. 3. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Először alma levével kezdtem, csak 1-2 kanállal. Amikor már elfogadta, akkor almapürét adtam neki (nem főztem meg az almát, csak lereszeltem üvegreszelővel - a fém reszelő nem jó, mert oxidálódik az alma).

Később a korának megfelelő ételeket kóstoltattam: sütőtök, sárgarépa, krumpli, őszibarack, cékla. Kb. 2-3 naponta kapott az új ételből mindig csak 1-2 kanállal először.

Ha már ette az almát, akkor belekevertem neki krumplit és úgy kóstoltattam meg vele. Ha már ette a krumplit, akkor mondjuk répát kevertem hozzá, és így kóstoltattam meg vele. A lényeg az volt, hogy egy nap egy új íz kerüljön be (és kiderüljön ha allergiás valamire).

5 hónaposan kezdett kóstolgatni, először Sinlac pépet kapott uzsira, majd tejpépet, aztán jöttek a gyümik és a zöldségek, és így 7 hónapos korára kiváltottuk a nappali étkezéseket. A kóstolás után mindig adtam neki tápszert, de ahogy nőtt a zöldségek, gyümik adagja, úgy egyre kevesebb tápszert fogadott el utána, végül pedig már napközben csak vizet ivott evés után és tápszert nem.

6 hónapos kora után már ezeket is kapta: banán, gesztenye, körte, cukkini, zöldbab, zöldborsó, fehérrépa, csirke és pulykamell.

8 hó után: szilva, sárgabarack, dinnye, spenót, sóska, sertéshús, máj, és pár tejtermék: natúr joghurt, sajt, túró.

2011. okt. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást, mert tápszeres volt a kisfiam. És ugyanúgy csináltam mint az első hozzászóló anyuka.


Először az almának a levét, majd a gyümölcsöt, majd a banánt, majd ezt a kettőt együtt turmixolva. Tízóraira mikor már megevett egy fél üvegnyit, kiegészítettem tápszerrel, mikor már 1 üveggel is megevett, akkor már elhagytuk a tápszert. És így tovább... jött az ebéd kiváltása.. stb.

2011. okt. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!