Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám megoldani, hogy...

Hogyan tudnám megoldani, hogy kislányom ne ébredjen fel minden neszre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kiskorába a tv szólt miközben aludt, akár porszívózhattam is mellette, vagy éppen beszélgethettünk mellette.

De úgy megváltozott, hogy úgy képzeljétek el, hogy akár a számítógép egér kattogására is képes felébredni. :-(

Tv-zni is csak olyan halkan tudok este, hogy akkor én magam sem hallom, de ha feljebb hangosítom, már kezd mocorogni, és idővel fel is ébredne.

Nem tudom, hogyan tudnám ezt a helyzetet egy kicsit jobbá tenni.

Most 11 hónapos.

Esetleg járt más is hasonló cipőben? És később jobb lett a helyzet?

Köszönöm előre is a válaszokat


2011. aug. 23. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Én még nem tudok válaszolni csak megilyesztett amit írtál. Mi egy légtérben vagyunk, kicsi a lakás, most 6 hós a lányom, akkor Ránk is ez vár???


Akkor megőrülök..........!

2011. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog jut erről eszembe.

1. Lehet,hoyg fog változni a helyzet csak épp egy olyan fejlődési szakaszban van amikor éberebben alszik (ez általában mozgásfejlődéses időszakokban szokott lenni).

2. Valamilyen (egyéb) okból nem alszik mélyen,pl nem kényelmes az ágy, melege van vagy fázik stb...


Tenni pedig csak annyit tudsz, hogy szoktatod a zakhoz, mert ha most elkezdesz csendesedni, akkor tényleg ezt fogja megszokni. Inkább ébredjen fel párszor,de ha megszokja később neki is könnyebb lesz.


(ÉEnem pl síri csendben altattak a szüleim,van is elég bajom,mert a legapróbb neszre megébredek,és zajban el sem alszom egyáltalán)

2011. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Szerintem nem lesz baj a babáddal, mert ha jól emlékszem, már 6 hónaposan is csendesebben kellett lennünk, hogy ne ébredjen fel.

Háát igen, azért is kérdeztem, hogy mit tehetnék ez ügyben, mert ez se neki, se nekünk nem jó így. Csak nem tudom hogyan fogjak hozzá... :-(

2011. aug. 23. 21:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a felületesebb alvási szakaszában ébred fel? Az én kisfiam is hasonló. 40-60 perc alvás után nappal sokszor nem tud visszaaludni. De ha ezt megússzuk, még 1 órát alszik. Sajnos segíteni nem tudok én sem.
2011. aug. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyet 6 hónapos korától. Most 7 hónapos, reméljük változni fog, mert semmit nem tudunk így csinálni, s sajnos apóssal élünk, miénk a kisebb szoba, após van egyedül a nagyban. Egész nap be vagyunk ide zárva, még a konyhához se nagyon jutok. Alig várom h úgy aludjon, mint régen. Mi is zajhoz szoktattuk kiskorában.
2011. aug. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem edzeni kell. ne csinálj mindig néma csöndet alvás időben, meg kell szoknia, hogy úgy is lehet aludni. ha lesz kistesója, akkor nem is fog aludni?


én magunkon látom, hogy a nővérem, aki 1.gyerek csak néma csöndben tud tanulni, dolgozni, laudni, mert nyilván ehhez szokott kiskorában. mi, 2., 3.gyerekek már nem is érezzük jól magunkat süket csöndben.


babám 1év+1 hós, épp egy lakás átépítésen avgyunk túl, úgy hogy itt laktunk végig. nagyon meglepődtem rajta, hogy képes úgy aludni a lányom, hogy a szomszéd szobában verik ki a falat! én ébren alig bírtam, akkora zaj volt, ő meg szépen aludt. pedig előtte sokszor volt úgy, hogy felébredt a legkisebb neszre is. aztán 4 hónsap alatt emg úgy megszokta, hogy ágyút is sütögethetünk.

2011. aug. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Valamit tenni fogok az ügy érdekében!

2011. aug. 24. 09:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán ilyen típus a babád, vagy ilyen korszaka van. Szerintem ha eddig nem volt ilyen, az is csak úgy történt és hogy ilyen lett, az is. Szóval szerintem nem befolyásolható külsőleg. Az idő megoldja, talán. Nem nő a foga mostanában? Nem azért nem tud nyugodtan aludni?
2011. aug. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!