Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van, aki nem porszívózza a...

Van, aki nem porszívózza a babája orrát, amikor az náthás? A gyerekorvosunk nagyon ellene van, de másképp hogy szedjem ki a pici orrából "a cuccot"?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 15:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

S mit ajánlott helyette a doki? Semmit???


Nekünk azt mondta, hogy orrcsepp, majd nyugodtan porszívózzam ki neki, különben szegénynek nagyon rossz éjszakái lettek volna...


Kézi orrszívód van? Azzal is meg lehet próbálni, bár kevésbé hatékony.

2011. okt. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Még nem is hallottam olyan gyerekorvosról, aki ellenzi a porszívózást! Hidd el, rengetegen vagyunk, akik így tisztítjuk a baba orrát, ugyanis máshogy szinte lehetetlen.
2011. okt. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
5%

Soha nem porszívóztam, nincs is. Döbbenten olvastam itt erről. A világ nagyon sok szép egészséges gyereke megmenekül ettől a nyálkahártya - ingerlő dologtól.

üdv: sokgyerekes anya

2011. okt. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
Elsöhöz hozzátenném, hogy a sorrendet meg kell forditani, vagyis, orrszivózás, majd orrcsepp. (hogy ne száradjon ki a nyálkahártya)!
2011. okt. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
Én viszont nagyon sok arcüreg gyulladástól, mindenféle felszúrástól és fájdalomtól menekültem volna meg ha annak idején is lett volna porszívós orrszívó. Én használom és ajánlom mindenkinek. Nem kell azt "vaddisznó" módjára használni és nem lesz baja a gyereknek.
2011. okt. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy már megint egy olyan dolog, mintha mindezek a segédeszközök az ördögtől valók volnának.


"Az orrszívás kötelező. A porszívós orrszívó a legcélravezetőbb, de használhatunk elemeset is, csak azzal tovább tart a művelet. Az orrszívás egyáltalán nem fáj a babának, viszont biztosan alaposan kitisztítja a légutakat, így az ottmaradt váladékban nem tudnak meglepedni a kórokozók, melyek további kellemetlen betegségek (pl. középfülgyulladás) okozói lehetnek."

[link]


Első vagyok: nem orrcseppet, hanem orrspayt akartam írni, ami fellazítja a trutyit, így könnyebben ki lehet szívni. Utána jöhet az orrcsepp, ha szükséges.

2011. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%

Nekünk úgy javasolta az orvos, hogy először tengervizes orrszprével fújjunk be, várjunk pár percet, addig remekül fellazítja, előhozza a cuccot, porszívózzuk ki, végül jöhet a Nazivin, vagy egyéb orrcsepp.

Amúgy nekem és a testvéremnek is gyerekkorunkban rengetegszer volt arcüreggyulladásunk. Akkor még nem ismerték a porszívózást. Én már használtam a gyerekeimnél, soha egyiknél sem fajult idáig a dolog, pedig vannak 5-en, és sok kórság bejön a házba.

2011. okt. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
4%

Én is nagyon ellene vagyok az efféle dolgoknak. Sem orrcseppet, sem orrsprayt nem használok, sem magamnak, sem a gyereknek. És soha nem volt arcüreggyulladása se nekem, se a gyerekeknek. Sőt soha semmi komolyabb gyulladás sem. Hiszen az orrnyálkahártyát egyértelműen gyengítik ezek és a nyálkahártya védőfunkciója nagyon fontos.

De egyébként ezt igazolja az is, akik szívják a gyerek orrát, gyakrabban szenvednek komolyabb szövödményektől, mint az én gyerekeim. Legalábbis az én környezetemben. Szinte minden gyerek átesett legalább egy torokgyulladáson.

Ja és már az én gyerekkoromban is szívták a gyerekek orrát, de csak ha szükséges volt és csak az orr fül gégészeten-szerintem ez sem véletlen.


Úgyhogy az én gyerekeim felnőttek és magam is mindenféle orrszívás, orrcsepp, arcüreg-homloküreg, torok, mandula gyulladás nélkül. Úgyhogy én nem bántam meg ezt a döntést. Jó nyilván vannak esetek, amikor ez elkerülhetetlen, de azt úgyis javasolná a doki.

2011. okt. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
71%

Ja és még annyit, mindig aludtak éjjel. Soha nem éjszakáztunk.

Viszont ha náthásak, folyamatosan megy a hidegpárásító. És ez megkönnyíti a légzést.

2011. okt. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is orrszívózás párti vagyok.


Mert:

a kisgyerek nem tudja rendesen kifújni az orrát, a trutyi nagy része bent marad, és egy kisgyereknek nagyon könnyen "rámegy" a fülére, mert ilyen kicsi korban rövid az a rész, ami összeköti az orrüreget a füllel.

Eleinte nem szívtam, mert úgy gondoltam, hogy ez egy kínzás, de rájöttem, nem az, csak az szörnyű, ahogyan a gyerek reagál rá, mert hát bömböl. Aztán később már nem bömbölt, rájött, hogy kitisztul az orra és kap levegőt, illetve nem fog fájni a füle. Ezért gondolom, hogy nem fáj, csak a hangos a porszívótól félnek ilyenkor. Illetve a lányomnak már a fülére is ráment, nagyon fájt neki egy éjszakán keresztül, de szerencsére reggelre "kifolyt".


Szóval ha tiszta "trutymákos" a gyerek, mint amilyen az enyém volt, ki kell tisztítani az orrát, és utána jöhet az orrcsepp vagy orrspay, ami csökkenti a nyálkahártya duzzanatot. Mert ezeknek a szereknek nincs hatásuk, ha nem tiszta orrban alkalmazzuk őket.

2011. okt. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!