Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes kimosható pelenkát...

Érdemes kimosható pelenkát venni? Milyen érvek szólnak mellette és ellene?

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:

mellette:


-nem olyan bonyolult mint az ember elsőre gondolná

- ha tényleg beválik akkor nagyon olcsó.


ellene:

- drága a kezdőcsomag a lányom bőrét 2 óránkénti csere mellett is vérzésig kikezdte és azóta árulom nem tudok megszabadulni az anno 30.000,- be kerülő Kushies kezdőcsomagtól.


ha gyakran jártok el nem praktikus


nem gondolom azt hogy ettől elöbb lesz szobatiszta.


- ui. a lányom fenekét 2 kétig kezeltünk mire lett rajta új bőr szerencsére nyár volt amikor az eset történt. -

ez egyedi eset és ha nincs a baráti körben v. rokonnál egy db cserepelus amit oda tud adni hogy próbáljátok ki nagy lutri a megvétele.

2011. szept. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én kipróbáltam, és nem vagyok maximálisan elégedett. 3 méretben állítható, de ha a legkisebbre állítottam, ugyan jól illeszkedett, de nagyon nagynak nézett ki, alig ment rá a rugi. Éjszakára teljesen alkalmatlan volt, nappal 2-3 óránként kellett cserélni, és előfordult, hogy kifolyt belőle a cucc. Ezek a hátrányok.

A tisztítása nem volt túl bonyolult. A kakit kiöblítettem belőle, és egy ecetes vizes vödörben gyűjtöttem össze. Kétnaponta mostam, fél órás 30 fokos program elég volt neki. Szóval ezzel nem volt túl sok gond.

Előnye kettő is volt. Tényleg spóroltam vele pénzt, főleg hogy ajándékba kaptuk. Csak éjszakára vagy ha elmentünk itthonról, adtam a babára eldobhatót. A másik előny a rengeteg piszkos pelenka, mint szemét hiánya volt.

2011. szept. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

első v. vagyok .


második v. nak és a kérdezőnek írom hogy az is a hátrány ha lehet így mondani hogy a body-ból egyel nagyobb méret kell pont emiatt.


Nektek is Kushies volt v, melyik ? lehet hogy csak egy bizonyos márkát fogtunk ki .??? angolszász országokban lehet szabásmintát lőni a neten és megvarrni ők elégedettnek látszanak .

2011. szept. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

előnyei:

környezetbarát

olcsó

újrahasznosítható

tisztább, mint a papír

baba bőrének jobb

kényelmetlenebb, ettől hamarabb lesz szobatiszta


hátrányai:

sűrűbben kell cserélni (ami a bőrének jó, csak anyának kényelmetlenebb)

egyszeri nagyobb kiadás

sok pisit nem tud felvenni, ezért éjjelre nem megfelelő (legalábbis nálunk)

lassabb feladni, így amikor már elmászik, nehezebb pelust cserélni

máshol nehezebb pelust cserélni (mármint vendégségben nem simán kidobom a használtat, hanem zacskózom, hazaviszem)

2011. szept. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első gyerekemnél mosható pelenkát használtunk(Monapel). 6 hónapos koráig használtuk.Én szerettem, jól tartotta a pisit is, kibírta az éjszakát.

Nekünk akkor lett gond vele, amikor már kevesebbszer kellett cserélni,mert volt, hogy az áztató víz beposhadt és baromi büdös lett. 21 pelenkánk van, az elején napi 7-et használtunk, ami azt jelentette hogy 2 naponta mostam, de utána már csak napi 4et kb, és 3 -4 naponta mostam csak, és az nem mindig volt nyerő ecetes víz ide, ecetes víz oda.

A második gyerekemnél már nem használom.Nincs kedvem vele vesződni.

De a fiamnak sosem csípte ki a fenekét a pisi, minden rendben volt vele. Tényleg.

2011. szept. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. szept. 29. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!