Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hagyja, hogy belebeszéljene...

Ki hagyja, hogy belebeszéljenek a dolgába, hogyan etesse és nevelje a gyermekét? Nekem már elegem van, mert az anyum meg a kedves rokonsága akarja megmondani, mi jo a gyereknek. Melegben ha alszik, bekell e takarni nyáron is?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Én csak 1 takaró huzattal takarom be.
2011. aug. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hagyom. Nagy a szám, mindig megmondom, hogy ezt én nem így szoktam és kész.

Be szoktam takarni a kisfiam, napközben egy textilpelust dobok a lábára, éjszaka pedig egy vékony kis plédet teszek a lábára, derekára. De úgyis lerúgja, maga alá gyűri, megfordul álmában és vándorol az ágyban, a takaró meg nem követi. :) Ha fázna, arra felébredne és igen méltatlanul a tudomásunkra is hozná...

2011. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam betakarni, napközben is egy pelusban alszik. Nagyon meleg van idebent. Talán hajnalban, de akkor még egy ujjatlan body is van rajta. Amúgy 13 hónapos. Azt meg ne engedd, hogy beleszóljanak a dolgaidba, te szülted a gyerekedet magadnak, nem a szüleidnek és nem a rokonoknak. Elmondják és kész, ne törődj velük.
2011. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Éjszakára egy textilpelussal elég, ha betakarod ebben a melegben. Body, kis zokni a lábára.


A te babád, a te dolgod, hogyan neveled, meglátásod szerint mi a jó neki. Finoman mond meg anyukádnak, hogy ő nevelt téged, de ez a baba már a tiéd.

Az én rokonságomban is volt, aki a (szoptatás előtt)lefejt tejemet kritizálta, hogy milyen színe van.

Az első, nem zsírdús, vizszerű, kékes színű tej, általában a baba szomját oltja. Ami később, egy pár korty után jön, az már persze sárgás, táplálóbb. Hiába mondtam, hogy ezt szopi előtt fejtem, azért ilyen a színe (nem ébredt időben a lányom, nagyon feszült a mellem, és ezért fejtem ki épp csak annyit, hogy ne feszüljön annyira).

Ha rájuk hallgatok, hogy nem jó a tejem, nem szoptattam volna a lányomat 12 hónapig. Aztán a fiam 14 hónapig cicizett.

Csak magadban bízz, rosszat nem teszel a babának.

A te gyereked, te tartozol érte felelősséggel, a te véleményed a mérvadó.

Sok sikert!

2011. aug. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én éjszakára szintén textil pelussal takarom be, és kap egy zoknit, mert előbbit úgyis se perc alatt lerúgja magáról. :)


Nekem anyum szerencsére maximum tanácsot ad, de úgy, hogy ha megfogadom jó, ha nem nem, és ezt is ritkán, mivel látja, hogy mennyi mindent olvasunk utána a dolgoknak, és a csöpp nagyon jó kezekben van. :)

Anyósom az ,aki mindenbe beleszól, na tőle mindig herótom van. Nyár közepén, amikor azért voltak bőven 30 fokok, persze csak a hátam mögött mondta a férjemnek, hogy nem takarom be a babát és megfázik séta alkalmával...

Meg a napokban mondta, hogy adok-e már neki cukrot? 4 hónapos! Ezeket én általában eleresztem a fülem mellett, ha nagyon akaratoskodik, akkor meg megmondom, hogy én ennek utána olvastam, megkérdeztem hozzáértőt stb.

2011. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A nagynéném "ezerokos", állandóan azt hallgatom, hogy mit hogyan csináljak...

Már frászt kapok!

Anyám 3 gyereket nevelt fel. Azt hiszi, hogy nincs, aki segítsen nekem??? Tiszta hülye!

Anyámtól és anyósomtól szívesen veszek bármilyen tanácsot, de tőle...!


Én betakarom.

2011. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!