Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ciki megmondani,...

Szerintetek ciki megmondani, hogy mit szeretnénk kapni?

Figyelt kérdés

Szülinapra, karácsonyra, nagyobb ünnepekre gondolok. Ha megkérdezik, hogy mit vegyenek a babának/kisgyereknek, Ti megmondjátok, hogy pl. Duplót vagy Toy story-s valami játékot (nyilván nem olyanra gondolok, hogy pl. egy 20 ezer forintos hintát) de legalább így behatároljátok egy kicsit, hogy ne legyen 25. plüss állata a gyereknek? Vagy annyi, hogy mindegy és max. nem használjátok?


Azért kérdezem, mert tavaly karácsonykor anyósommal mentünk vásárolni, és nagyon húzta a száját, hogy az unokaöccse megmondta, hogy valami lego-t szeretne az 5 éves fiának. Anyósom szerint ez nem így megy, örüljön annak, amit kap. A fiam 6 hónapos és kellene neki 1-2 dolog, de nem tudom, hogy ha rákérdez, mit mondjak neki. :S Annyira rossz, mert nem akarok én sem 56 csörgőt neki, de ha meg szólok, akkor megsértődik anyósom. :S Ti hogy oldjátok ezt meg?


2010. szept. 5. 10:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha ilyen az anyós akkor vegyen amit akar a többieknek meg mond meg mi az amire szükségetek van.Én legalábbis így oldanám meg.
2010. szept. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi családon belül mindig megkérdezzük, hogy mit vegyünk a kicsiknek, mert a szülei tudják, hogy mire van szüksége. (keresztgyereknek, unokahúgnak).
2010. szept. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megszületett a lányom és jöttek a látogatók, 2 nagy doboz plüssállat gyűlt össze, természetesen pelenkát senki nem hozott. Amikor pár hónapos lett szintén hozták a felesleges dolgokat, lassan a gyerek nem fér el a szobájában én szóltam, ha ez rólunk szól és örömet akarnak szerezni akkor tegyék azt, nekem nem kell ajándék és a gyereknek sem kell 620 plüss cica, kutya..stb. Senki nem sértődött meg mert szeretnek bennünket és megértik, hogy az ajándék akkor okoz örömet ha hasznos , főleg egy babánál!

Ha ezen valaki megsértődik az nem is nektek akar örömet okozni csakis magának!

2010. szept. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk anyósom pénzt szokott adni néha, hogy vegyünk, ami szükséges, mert ő úgysem tudja, hogy mi kell. Az elején még próbálkozott szegény pelenkával, ezzel-azzal, de mindig melléfogott (sajnáltam) is, de mindig megmondtam őszintén, hogy pl. a pelenkából az nem vált be, amit vett, de szerencsére nem lett sértődés. Anyám pedig állandóan ruhát vesz, meg babakaját, de ezeket elhasználom. A játékokat általában mi vesszük, de pl anyósomtól egy tök jó formabedobót kapott húsvétra. Szerintem nem ciki, ha megmondod, jobb az őszinteség.
2010. szept. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig úgy működik, hogy összeülünk, megbeszéljük, ki minek örülne. Mi ismerjük a gyerekeket, mi tudjuk milyen játékaik vannak, így mi tudunk tanácsot adni. Bár eleinte anyósomék nem kérdeztek semmit, csak vásároltak, de 1-2 év alatt rájöttek, ez nem jó, így már velük is megbeszéljük. Nekem külön öröm, amikor látom, hogy a gyerekem örömmel hozza, hogy mit kapott, pont ilyet szeretett volna!
2010. szept. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a diplomácia vált be,annál,akinek nem mondhattam meg,hogy mit szeretnék. Az aktuális ünnep előtt egy-két héttel,emlegettem,hogy láttam egy jó ajándékot,de most mics rá pénzem. Vagy együtt vásároltunk,akkor megmutattam,hogy nézd milyen aranyos játék vagy ruha.

Általában megvették,amit kinéztem.

2010. szept. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én megmondom mindig az anyósnak meg anyukámnál is mit szeretnénk, és vag megveszi, vagy pénzt ad rá!
2010. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én biztos megmondanám a helyedben. Te vagy a gyerek anyja, te tudod minek örülne. Annak pedig tényleg nincs értelme, hogy 56 csörgője legyen vagy bármi olyat vegyenek neki, amiről te esetleg előre tudod, hogy nem érdekelné.
2010. szept. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi hiába mondtuk mit kérünk, nem foglalkozott vele.

A végén maradt az, hogy popsitörlőt kértünk, mondván abból nem vesz másmilyet, mint amit kérünk... Nem a francot nem, valami ócska szart vett, hiába mondtuk a márkát, okoskodott, hogy az is jó, amit ő vett...


Előtte meg mindenféle ócska műszálas ruhákat vett, használhatatlan apródarabos kínai játékokat, stb... mindent ki kellett dobnunk...


Idén megmondjuk neki, hogy inkább az ajándékra szánt pénzt adja nekünk, és mi megvesszük, amire szükségünk van!

2010. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha rákérdez, akkor természetesen mondd meg mire van szükségetek! (Ha nem kérdezi, akkor nem állnék elő vele, de talán más családtag szívesen veszi majd az ötleteket.)


Bárcsak tőlem is megkérdezné anyós, hogy mire van szükségünk..., de nem. Idehoz minden vackot, ami csak a helyet foglalja.

2010. szept. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!