Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan ismerem fel a szájpenés...

Honnan ismerem fel a szájpenészt, és hogy tudom kezelni?

Figyelt kérdés
Orvoshoz kötelező elvinni a babát, vagy lehet kapni vény nélküli gyógyszert rá?Vagy esetleg házi patikával elmulasztható?Fertőző?
2011. aug. 25. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!az én kislányomnak is volt kb. másfél honaposan.hát ha belenézel a kicsi szájába,már szembetunoen fehér foltos a nyelvecskéje.nekem a szoda-bikarbonát ajánlotta az orvos,hogy torolgessem meg a nyelvecskéjét 1deci vízbez rakott 1kiskanál szoda-bikarbonával,persze neked is csak 1-2cseppre lesz szukséged.napi 2szer torolgesd meg,aztán elmulik.nekem 3nap után eltunt.
2011. aug. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi valami olajat kaptunk és azzal kellett törölgetni a kisszáját,nyelvét,sajnos a nevét már nem tudom,orvos irta föl. [link] ezt találtam még neked.
2011. aug. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

mi rózsamézet kaptunk rá (borax glycerin)

gyógyszertárban keverik, 2-300ft

2011. aug. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk a kórházban adtak egy üvegcsében lila folyadékot azzal kell ecsetelni a száját (nyelvét,szájpadlását):Methylrosalin szájecsetelő ez van az üvegcsére írva.

A szájpenész onnan ismerhető fel,hogy nem lehet letörölni a nyelvről semmivel sem.(pl.a lepedék az simán lejön)

2011. aug. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, most már biztos, szájpenészünk van.Egész nap vártam a védőnénit, de még nem ért ide:( Közben szegénykém belázasodott, 38.2 fokot mértem.Vajon összefügg a szájpenésszel?Ha csak holnap tudok venni rá neki valamit, ugye nem késő?
2011. aug. 25. 17:51
 6/8 anonim ***** válasza:
miért ne tudnál ma venni neki valamit? megkérsz ismerőst/rokont/barátot, hogy menjen el a gyógyszertárba és kérjen valamit szájpenészre...
2011. aug. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
vagy beviszed a babót ügyeletre, elvégre láza is van
2011. aug. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért nem tudtam venni ma semmit, mert megígérte a védőnő, hogy hoz, de nem jött, így szépen bezárt a patika.(nem nagyvárosban lakunk)Mielőtt hívtuk volna az orvost, megpróbáltuk mi levinni a lázát gyógyszerrel, borogatással,utolsó méréskor 37.4 volt neki.Majd éjjel figyeljük, ha romlik az állapota, azonnal segítséget hívunk.Reméljük nem lesz gond!!!!!!!!!!!
2011. aug. 25. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!