Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves rosszul evő, koránkelő...

2 éves rosszul evő, koránkelő gyermekemnek ne adjak reggel tejet?

Figyelt kérdés
Eddig reggelente megivott 2-2.5 dl tejet utána ha gyümölccsel vagy mással kínáltam nem igazán kérte ! Az ebéd viszonylag korán van úgy 11.30 körül ,mert délben már álmos !Hogyan tudnám úgy alakítani ,hogy reggelizzen vagy legalább tízóraizzon az ebéd előtt ? Nálatok mit és hányszor eszik ?
2011. aug. 26. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én felnőttként is eltelek a tejtől, nagyon. Kb. 1,5-2 dl tudok meginni, és már kis is durranok!

Szerintem két lehetőség van: adod neki a tejet és szerintem ezzel is kap tápanyagot, tulajdonképpen ez a reggeli neki.

Vagy egyszer kipróbálod, hogy mást adsz neki helyette, hátha akkor elfogadja.

De ennyi tej után én nem csodálom, hogy nem reggelizik.

2011. aug. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ma csak 1.5 dl tejet kapott és így is csak csipegetett a gyümölcsből !
2011. aug. 26. 12:15
 3/14 anonim ***** válasza:
De már csipeget. Hátha ha kevesebbet iszik, akkor rendesen eszik majd. Próbáld ki.
2011. aug. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Leírhatnád, hogy hogyan néz ki a reggeletek.

Mikor kel, reggelire csak a tejet adod? Kis kifli, felvágott, egyebeket nem kínálsz neki reggel?

Ha közvetlenül reggeli után kínálod a gyümölccsel, persze, hogy nem kéri.

Én az ebédet tolnám kicsit ki, fél 12 elég korán van. Inkább ebédeljen alvás után.

2011. aug. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a probléma, és az sem jön mindig be, ha nem kap tejet... Van, hogy úgy sem eszik délelőtt szinte SEMMIT. Pedig nagyon jó evő volt régebben, a 1,5 éves korában kapott oltásig!
2011. aug. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is korán kell,6:30-7:15 között,én reggel adok neki gyerekitalt,rá félóra 1 óra múlva kenyér+szalámi paradicsom a reggeli.

11:30-12 óra között ebéd,utána alvás.Nekünk ez bevált.

2011. aug. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Így néz ki az étrendünk :

6.30 maci kv 1.5 dl

9 gyümölcs vagy joghurt

11.30 főtt étel

15.30 szendvics

19.30 főtt étel

alvás előtt 2 -2.5 dl maci kv


Volt ilyen is :

6.30 maci kv

10 szendvics (ezt már kérte )

14 óra főtt étel

17 gyümölcs

19.30 főtt étel

alvásnál 2.5 dl maci kv


Itt jobban evett de sokszor volt hogy az alvás miatt 15.30 -ra esett az ebéd és ezt már nagyon későinak tartom ! Azért is ,mert het 1-2 alkalommal menne bölcsibe és ott teljesen másként van ,reggeli tízórai ebéd uzsi,vacsi itthon ! Hogy kellene jól kialakítanom ?

2011. aug. 26. 14:33
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia!AZ én fiam is alig eszik,és már szinte kórosan sovány. Minden étkezésnél csak csipeget pár falatot. Kb két éves volt, amikor elhagytam a reggeli tejitalt. Akkor kicsit jobb lett. A fiam általában fél6-6 körül kel, utána még pihizünk kicsit. 7 kor reggeli, pár falat kenyér, gabonapehely. 10 körül eszik egy kis gyümölcsöt. Délben ebéd, főtt kaja. 4 körül eszik ismét, joghurt, túrórudi, krémtúró (ezt mindig megeszi) stb. Majd 6kor vacsora, valamilyen kenyér. Most már egész jól beállt ez a rend, egyre jobban eszik. 13-15 óra között szokott aludni. Én midig kihúztam, nehogy ebéd előtt aludjon el. Mostmár 2,5 éves, és már 1kor is alig akar elaludni, pedig fél6kor kel.
2011. aug. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 2 éves lesz szeptemberben. 17 hónapos korától bölcsis. Az ő napirendje:


6-kor ébred, kap 1,5 deci 3-as tápszert

8-kor csipeget a reggeliből (nem igazán éhes)

10-kor gyümölcsöt eszik

fél 12-kor ebéd

fél 1-kor alvás, hozzá kap 1,5 deci tápszert

fél 5-re már ébren van biztos, akkor eszik valamilyen pudingot, desszertet

fél 8-kor vacsora, vagy főtt étel vagy szendvics, lekváros, csokikrémes kenyér

8-kor alvás, hozzá kap 2,5 deci tápszert.

Nem mondanám túl jól evő gyereknek, ennek ellenére nem sovány igaz ducinak sem mondanám.

2011. aug. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én nem venném el tőle a reggeli megszokott italt csak csökkenteném a mennyiséget. Várj néhány hetet is akár míg átáll erre a verzióra.

Az étkezéeket én a bölcsinek megfelelően, azzal egyezően próbálnám csinálni, illetve így csinálom a saját fiammal is aki 26 hónapos. (és hatalmas tejivó)


Ha nem sovány, nem okoz gondot egészségügyi okokból, hogy nem eszik délelőtt, akkor nincs szerintem nagy baj. Eszik utána szépen ebédet, szendvicset, vacsorát.

Szendvics mellé az én fiam csak uborkát fogad el de abból rengeteget meg tud enni. Illetve mi reggeli tej után kb másfél órával eszünk müzlit vagy pirítóst, szendvicset és délután alvás után esszük (kb fél órával, hogy magára találjon) a gyümölcsöt. Az almát és a dinnyét csak pépesítve eszi. Nem érdekel, ki mit gondol, azokat lepépesítem neki csak egye.

2011. aug. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!