Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha egy éves és még tápszeres?

Baj ha egy éves és még tápszeres?

Figyelt kérdés
olvasom hogy sokan ilyenkor már tejet adnak. egy éves múlt a lányom és reggel este tápszert kap. tejterméket kap egyébként, de tejet valahogy még nem akarok adni neki. úgy gondolom a tápszerben több vitamin van.
2011. aug. 26. 22:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém majdnem 2 éves koráig babatejet kapott!

csináld ahogy jónak látod, én így tartottam jónak és a gyerekorvos is és nem igazán érdekelt, hogy ki mit mond.

A kicsivel is így fogom ha majd már nem szopizik.

2011. aug. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, Ez mindíg a szülők döntése. A mi kislányunk 14 hónapos, reggel-este tápszer, sőt néha ebéd után is ha keveset eszik.

Az orvos és a védőnő nekünk azt mondta, hogy amíg van rá keret anyagilag, addig menjen a tápszer. Mi kb 2 éves koráig biztos hogy tápszert adunk. Persze tejterméket eszik a mi lányunk is.

2011. aug. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszönöm. én is úgy gondoltam hogy két éves koráig tápszerezem, végülis reggel este még bírjuk a tápszert, meg nem is eszik olyan sokat belőle. az egyik barátnőm is így gondolkodik, hogy a kisfiának tápszert ad két éves korig (most 16 hónapos a kicsi).


akkor nem vagyok csodabogár :)

2011. aug. 26. 22:47
 4/13 anonim ***** válasza:
én is tápszert adok a 2.5 évesemnek, orvosi javaslatra és saját megfontolásból. bár már pár hónapja igyekszem olcsóbbat venni, azt is elfogadja.
2011. aug. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 xStefix ***** válasza:

Ha nincs a családban allergiás, akkor adhatsz már tejet is, ha úgy gondolod. De ha nem, az sem baj.

Mondjuk talán érdemes lehet utánanézni, hogy a tejitalok olcsóbbak-e, mert ha igen, akkor hosszabb távon jobban lehet vele járni. Vitamin és tápanyagok szempontjából ugyanúgy jó, sőt, ha idővel áttérsz rá, akkor még simábban mehet az átállás a rendes tehéntejre. (A tejitalban tudtommal már nincs annyira feldolgozva a tehéntej, mint a tápszerben.)

2011. aug. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

nibcs allergiás. a baby fittet issza. reggel este max 200ml. így egy hónapban talán ha 5-6 dobozzal kell neki. így olyan 4 ezer körül van az ár.

a lányom korababa, és ezért fontos hogy a vitaminokat kapja a tápszerből.de hétfőn megyünk az utógondozóba és rákérdezek akkor erre.

2011. aug. 26. 23:16
 7/13 anonim válasza:
55%
Hát kövezzetek meg, de én nagyon nem adnék/adtam tápszert a kicsinek! Minek is? A szükséges vitaminokat már a táplálkozás során be tudom juttatni. Szerintem a tápszer 1. üzlet, 2. totál mesterséges, vagyis inkább nem...
2011. aug. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

szia, köszi a véleményedetm, érdekes felvetés :)


én úgy gondolom a tápszervben vannak vitaminok amiket esetleg az ember nem tud adni a kicsinek. a lányom vérszegény így a vascseppen, a vérképző zöldségeken kívül fontos hogy milyen vitamint kap.

2011. aug. 26. 23:33
 9/13 xStefix ***** válasza:

Utolsó, részben igazad van, csak az a baj, hogy az élelmiszereink nem fedezik azt a tápanyagmennyiséget, amire egy csecsemőnek szüksége van. (De lassan azt se, amire egy felnőttnek, aki már nincs növésben.) Nem eszik annyifélét, akkora mennyiségeket és olyan változatosságban, hogy mindent fedezni tudjon, legalábbis 1 éves koráig, általában.

Sokan pl. pont ezért inkább elkezdenek korán hozzátáplálni, minthogy anyatej híjján tápszert adjanak... pedig az anyatejnek a táp lenne a helyettesítője 6 hónapos korig, akkor is, ha üzlet és műanyag.

Nem egyszerű a téma, ez igaz.

2011. aug. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Én lennék a "tápszer-ellenes"

Csak annyit tennék hozzá, hogy 4 gyermeket szoptattam kettőt két és fél évig, kettő még nem volt 1 éves, mikor már nem igényelték. Kb. 6 hónapos kortól adtam szilárd táplálékot, később tejtermékeket, igaz, tejet 1 éves kor után. Nem éreztem szükségesnek a tápszeres hozzátáplálást, a gyerekek szépen fejlődtek, egészségesek voltak. Igaz, Ők időre születtek, komplikáció-mentesen, és valószínűleg egy koraszülött babánál inkább a doki véleménye a döntő. Jó egészséget kívánok!

2011. aug. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!