Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hós baba 2 hete rosszul...

3,5 hós baba 2 hete rosszul alszik. Anyatejes,4 óránként eszik.8körül alszik 11körül ébred eszik, visszaalszik 2 óra múlva megint ébred eszik újra, aztán óránként ébred. VVn h. a cumi elég vagy van h. kicsit felveszem. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Amikor óránkén kel akkor már nem nagyon adok enni. Kaka 3-4 naponta van néhe erre is lehet fogni. Eddig olyan szépen aludt 2x4 órát és már kb. 1 hónapja néha-néha voltak ilyen éjszakák de most folyamatosan.Nem fázik nincs melege. Adjak éjjelre tápszert ?Már nem bírok éjjel ennyit kelni meg visszaaludni is olyan nehéz. 3800-al született most 6500. de a 3 hós mérés óta csak 200-at hízott. nem kevés ez ?
2009. nov. 6. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, nem kevés. Az első két hónapban normális a havi 1 kg, de utána elvileg lelassul a hízás, már csak azért is mert mozgékonyabb a baba. A dokink szerint 3-6 hónap között a havi 40-50 dkg az ideális, 6 hónapos kortól pedig a heti 75 gramm. Lehet, hogy a babádnál fejlődési ugrás van, aktuális is éppen a kora alapján, több tejcit igényelne, de Te még nem tudtál igazodni Hozzá, bár a két hét már hosszú idő, lehet nem erről van szó. Fog nem lehet? Mindenesetre próbálj meg Neki pici pótlást adni este, és ha beválik, akkor a kajamennyiség a baj. Egy próbát megér.
2009. nov. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Észrevettem kb. 1 hete hogy a tej kicsit kevesebb de úgy érzem hogy ez már helyre jött. Napközben általában 2 mellből szoptatok mióta kevesebb volt de lehet hogy éjszaka hamar elalszik az egyik cicin ezért nem eszik annyit. Ezért gondoltam a tápszert. Szerintem nem bűn adni annak érdekében hogy én is kipihenjem magam mert szegénykémmel az éjjel már olyan türelmetlen voltam olyan lelkifurdalásom van miatta. De így meg én nem pihenek.
2009. nov. 6. 09:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, nekem eredetileg alig volt tejem, a szülés után fizikailag annyira rossz állapotban voltam. Most 2 hónapos múlt és szinte el tudjuk hagyni a tápszert, de ez tény, hogy este előfordul, hogy kevesebb. Mivel rendszeresen mérem, én tudom milyen különbségek fordulnak elő. Fontos, hogy tudj pihenni, az én babám nem romlott el a tápszertől, sőt, általában nagyon nehezen fogadja el, engem akar, de mikor nincs, nem tudok mit tenni. Próbálj segítséget kérni, aki ott tud aludni és felkelni helyettetek, ha ki tudod magad pihenni, lesz több tej. Homeopátiás szerek és more milk csodaszerek...


Egy anyuka akinek kezdetben nem volt teje.

2009. nov. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ittam a laktoherbet az segített. Mondom nappal elég de éjszaka tényleg fogalmam sincs miért alszik rosszul. Kipróbálom hátha ez segít.
2009. nov. 6. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!