Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Segítenél? TGYÁS, GYED kérdés...

Segítenél? TGYÁS, GYED kérdés második baba után? Gyesen vagyok szept21-ig, holnap megyek Gyest lemondani és felveszem a 27 nap szabimat, aztán Tgyásra mennék 28 nappal szülés előtt, szülés várható időpontja aug 02

Figyelt kérdés

Ma voltam bent a munkahelyemen,és azt mondta a nő aki ezzel foglalkozik(nem rég van a cégnél) hogy alapbér után fogják számolni a szabikat,én azt hittem ,tudtam ,hogy fizetés után fogják kiszámolni (minimálbér + teljesítmény) voltam bejelentve és mindig ,szülés előtt is kb 165000 ft volt a bruttó fizetésem ..szerintetek?

Első gyereknél ebből számolták a Tgyást és a Gyedet

Mi az hogy alapbér az mennyi?


2011. ápr. 26. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

hát neked az alapbér az a minimálbér.


azt viszont nem tudom, hogy miként fogják számolni.

2011. ápr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ugyanaz lesz az alapja, mint a korábbinak, azzal a különbséggel, hogy a tgyásnak is lesz maximuma, annyi, mint a gyednek, 109200Ft.


Nem tudom, mire gondolt a személyügyesed, milyen bérre, szerintem ő a szerződéses béredre gondolhatott, de neked nem az lesz az alapja, hanem az előző ellátás alapja, mert a törvény azt írja, hogy ha a biztosítottnak azért nem volt figyelembe vehető jövedelme, mert táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban részesült, a táppénz naptári napi összegét a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell megállapítani, ha az a minimálbérnél kedvezőbb.


A táppénz szó ne zavarjon meg, mert a tgyást és a gyedet is a táppénzszabályok szerint számolják.

2011. ápr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm , csütörtökön megint be kell mennem a munkahelyre lássuk mint mond mert konkrétan nem mondta , csak annyit hogy az alapbér után fogják kiszámolni ,de még valamilyen kolléga meg nézi,és azt is mondta hogy mivel nem volt aktív munkám az utolsó 3-4 hónapban ezért van ez,nem magyarázkodtam ,mondtam hogy jó csütörtökön kiderül
2011. ápr. 26. 14:34
 4/14 A kérdező kommentje:
szerződés bérem minimálbér + teljesítmény ,az kb mindig 165000 ft volt bruttóban
2011. ápr. 26. 14:36
 5/14 A kérdező kommentje:
az is érdekel hogy a szabikat miből számolják?
2011. ápr. 26. 14:38
 6/14 anonim ***** válasza:

A szabikat a szerződés szerinti béredből számolják.


Az alapján amit leírtál, a kollégád téved. Való igaz, hogy amennyiben nem volt 180 bérezett napod, úgy a minimálbér az alap, KIVÉVE, ha táppénzben, tgyásban, gyedben részesültél.


A tgyás és a gyed alapod is a tavalyi év lesz, amikor gyeden voltál majd 9 hónapig, vagyis ez alapján érvényesül a kedvezményszabály.

2011. ápr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ,betudnád linkelni a törvényt mert kinyomtatnám
2011. ápr. 26. 15:20
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]


A tgyás és gyed elírása 40-42/D§, a táppénzszabályok 43-49§, és a rád vonatkozó kedvezményrésze a 48§ (5) bekezdés.

2011. ápr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy köszönöm ,további szép napot!!!
2011. ápr. 26. 16:31
 10/14 anonim ***** válasza:

:)

Neked is szép napot:D

2011. ápr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!