Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyire nem érdekli a szülőket...

Ennyire nem érdekli a szülőket a leendő gyermekük neve? Vagy csak az én környezetemben ilyenek a fiatal, gyermeket váró párok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy 20-as, 30-as éveiben járó embert ennyire ne érdekelje, hogy milyen nevet ad a leendő gyermekének, és hogy ezzel mennyire befolyásolja a gyerek életét. Az ismerettségi körömben sorra születnek a Mezei Virágok, az XY Alejandro-k, a Dáriuszok, és még sorolhatnám. Nem tudom felfogni, hogy ezek a szülők hová teszik a józan eszüket, amikor kiválasztják a gyermekük nevét, amit mellesleg egy életen át viselni fog. (Bár kétlem, hogy egy Mezei Virág élete végéig ezt a nevet fogja viselni.) Mielőtt valaki azt hinné, hogy az Alejandro-k, a Dáriuszok és társaik kisebbségi körökben születnek, az nagyot téved.

Emlékszem rá, én már 9-10 éves kislány koromban elkezdtem tervezgetni, hogy milyen nevet adok majd a leendő gyermekemnek, persze mindig úgy, hogy az aktuális "nagy szerelmem" vezetéknevéhez passzoljon. Tudom, hogy mely nevek voltak a kedvenceim (Janka, Róza, Adél, illetve Dávid, András, Ervin), és tisztában voltam a jelentésükkel is, pedig még szóba sem került a gyerek-téma. Most kérdezem, hogy egy Eperkének mit mondanak a szülei, hogy egy gyümölcsről nevezték el? Vagy egy Dzsesszikának, Dzsenifernek és társainak?



Ti mit gondoltok erről? Csak én reagálom túl a dolgot?


2011. aug. 27. 12:01
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Mi bajod a Jessica, Jenniferrel?
2017. máj. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!