Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes kontra tápszeres babák?

Anyatejes kontra tápszeres babák?

Figyelt kérdés
Sajnos kevéske tej hiányában tápszerezünk is. Mikor beszélgetek egy-egy ismerős anyukával, olyan lesajnálóan tudják véleményezni a dolgot, mintha az én gyerekem innentől kezdve "selejtes" volna. Szóval lehet, hogy nem kimondva, de igenis két csoport van, az anyatejes és a tápszeres. Tiszta őrület!
2011. aug. 27. 19:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ti nagyon a végleteket nézitek!

Az viszont igaz, hogy itt iszonyú ellenségeskedések vannak.

Nem fog tetszeni nektek, de inkább úgy látom, hogy a nem szoptatósok mondják jobban a magukét. Féltékenység? Irígység? Döntse el mindenki maga. Meg mer mukkanni egy szoptatós anyuka és azonnal 1000 tüskét eresztetek ki.

Más nevében nem beszélhetek, csak a magaméban, de ha én beszélgetek egy tápszeres anyukával (nem volt sok ilyen alkalmam), egyáltalán nem sajnálom le, nem ítélem el!!! De mindenképp próbálok neki tanácsot adni, főleg, ha első gyerekes anyuka, mert ugye azt feltételezem, hogy ha lesz másik gyerkőce, szívesen szoptatná, esetleg kipróbálhatná az én tapasztalataimat és talán sikerülne neki.

Tehát engem kizárólag a jószándék vezérel! 10 hónapos az első babám és még sikeresen szoptathatom. Nekem is voltak zökkenők és szerencsém volt, mert a környezetemben voltak JÓ tanácsadók.

Kövezzetek meg, de nem hiszem, hogy akkora degeneráció lenne az emberi fajban, hogy már ennyien nem lennének képesek szoptatni. Én 10, max 20%-ra mondom azt, hogy tényleg olyan a szervezete, hogy bármit csinál, nem jön elég, vagy egy csepp sem.

Itt az információk hiányában van az óriási probléma és abban, hogy nagyon sokan elhiszik, hogy normális, hogy nem tud szoptatni.

Szóval még egyszer: én nem ítélem el a táposokat, csak jószándékúlag próbálok segíteni. Nem sajnálom le őket, csak sajnálom szegényeket, talán azért, mert eleve szenved attól, hogy nem tud szoptatni, vagy azért mert én voltam olyan szerencsés, hogy nagyon is tudom miről marad így le. Ez olyan nagy gonoszság?

2011. aug. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
60%

21:05, sajnos tévedsz. Mert azt írod, h "meg mer nyikkanni egy szoptatós anyuka". Hát én is szoptatós anyuka vagyok, szoptattam egy évig a gyermekem, és ő választotta el saját magát egy évesen. Ennek ellenére, az agyam eldobom, hogy miket írnak ide egyesek.

Nem a szoptatós anyukákkal van baj, hanem azokkal az ősanyákkal, akik mindenkire rá akarják erőszakolni a hülyeségüket, és a földbe tiporják azt, aki nem osztja a szélsőséges nézeteiket. Mert egy négy éves gyereket szerintem nem normális dolog szoptatni, és az sem normális, ha valaki igény szerinti szoptatás címén éjjelente 10x kel fel szoptatni a gyereket.

2011. aug. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
43%

Tény és való, tudjuk, az anyatej a legjobb. A tápszer a második legjobb. Ha nincs az első, kapja második legjobbat. Sokszor úgy beszélnek a szopimániások, mintha ciánoznám a gyerekemet, vagy egy egész tehenet próbálnék beletuszkolni.

Nekem is csak 8 hét adatott meg, hogy anyatejet adjak a kisfiamnak. Nem tudott szopizni, fejtem neki a tejet, kapta üvegből. Kezdetektől kapott tápszert is. Szerettem volna, ha többet is tudok neki adni az anyatejből, soha nem volt semmitől hasfájós, ehettem bármit, olvadtak le rólam a kilók, úgyhogy nagyon sajnáltam, hogy vége lett. Könnyű mások felett ítélkezni, főleg úgy, hogy semmit sem tudunk az illetőről, az életéről, a küzdelmeiről.

Tőlem aztán mindenki addig szoptat, ameddig akar, ameddig jó neki, engem az sem érdekel, ha a szépsége miatt tápszerezik, mert a saját gyerekével mindenki azt csinál, amit akar. Amíg nem az én gyerekem sorsáról dönt, addig nem érdekel. Igyekszem a legjobbat nyújtani a kisfiamnak, és senkinek sincs joga elítélni, mert nem tudok neki olyat adni, ami nincs.

2011. aug. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
35%
19:57 :) szoptatásból estem teherbe, aztán megint szoptatás, gondolhatod, hogy nem volt nyugis szoptatás az a 11 hónap sem, mindig akkor rendetlenkedett a "nagy", mikor a kicsi szopott vagy verni próbálta a kicsi fejét szopi közben. Nyugisabb volt elválasztani 11 hósan. Nem is izgatta a dolog. Totál nem érdekel, ki szoptat meg ki nem, sokkal érdekesebbnek találom a gyereknevelést.
2011. aug. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
33%

21:05 vagyok

Persze, azzal én sem értek egyet, hogy 2-3 évesen még szoptatnak.

Sőt abban is van valami, hogy lelki okok miatt nem akarják leválasztani. Mármint nem a gyerek lelke miatt. :)

2011. aug. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
Ugyeugye :) Szerencsére mindig van arany középút.
2011. aug. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
35%

Hát, én mindkét táborba tartoztam olyan szempontból, hogy amíg nem volt gyerekem, bizony simán leszóltam, azt aki nem szoptatott, mert gondoltam, az anyatej a legjobb a gyereknek és ne már, hogy ennyien nem tudjál ezt megoldani! Aztán belejutottam. Egy másik kérdésnél már írtam, hogy gyógyszeres kúra miatt nem kaphatott tőlem anyatejet a babám és szépen elapadt a tejem. 2,5 hetes korától CSAK tápszert kap. Szépen fejlődő kislány, egy lépéssel mindig a korosztálya előtt jár, viszont sajnos beteges. Azonban semmi bizonyíték arra, hogy ez a tápszer miatt lenne! Én is beteges gyerek voltam és csak anyatejet kaptam 10 hós koromig.

Természetes, hogy az anyatej a legjobb a babának, de a tápszeres gyerekek is felnőnek és élik le szépen az életüket. Ha egyszer nem megoldható a szoptatás, a gyereknek akkor is ennie kell. Kár ezért bárkit is leszólni (már én is tudom)...

2011. aug. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítélkezem senki felett, és a tudomásom szerint még engem se ítélt el senki. Sajnos én sem tudtam szoptatni, pedig küzdöttem érte: tejserkentő tea, tejszaporító golyók, mellszívó... és semmi 5-6 hét szenvedés után se. Eleinte volt kb napi! 30-40 ml tej, a végére pedig napi 10. Ez utóbbi állapotot kb 2 hétig tűrtem, aztán feladtam. Ehhez az is hozzátartozik, hogy kislányom sem tudott szopizni, lusta volt hozzá, tehát azt a keveset is úgy kellett kipréselni magamból. De ezért nem szóltak meg, és én sem érzem magam ettől rosszabb anyának. Remélem az egészsége pedig nem ezen fog múlni.Annak, aki tud szoptatni, sok sikert,és örüljön neki, addig alkalmazza, amíg úgy gondolja, és ne törődjön másokkal.
2011. aug. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos ezt meg is fogod kapni. Én is a "nem szoptatósok" közé tartoztam sajnos. Természetesen elkezdtem, ment is, a fiam is ügyesnek bizonyult, 120-kat szopizott egy hónapos korában, de mégsem hízott. A 4 hetes kontrollon nyerte vissza a születési súlyát. Rendellenesnek írták a kiskönyvében. Utána még egy hetet kínlódtunk vele. Szopi, mérés, szopi mérés, mindezt óránként és óránként szopott 100-120-t. Mi volt az ok? Amit nagyon sok helyen olvastam, h lehetetlen, nem volt elég tápláló a tej. Hiába írták, hogy ez lehetetlen, akkor a fiam miért nem hízott, mikor egyre többet evett?! Na mindegy, a lényeg, hogy óránként szoptattam, ki voltam már készülve, 5 hetesen vittem a dokihoz, a sülya még mindig ugyanannyi volt. Kaptunk tápszert. A tej mennyisége egyre fogyott, végül 8 hetes volt amikor elapadt. Hiába adtak tanácsot, hogy váltott mell, két mell, stb... azon nem változtatott, h nincs tápértéke. Ehettem akármit, szedhettem a bogyókat, az eredmény annyi, h majdnem annyit híztam, mint terhesség alatt.

A Ma 21:05-nek: nem az olyanokkal van a baj, mint amilyen Te vagy, hogy elmondod, hogy esetleg mit csináljon a másik gyereknél, hanem azokkal akik nem értik meg, v nem akarják megérteni, hogy vannak olyan nők IS akik NEM tudnak szoptatni. És hidd el nekem, 10-ből max 4 olyan ember vagy, mint te, aki tanácsot ad, és nem egyből az jut eszébe, h na megint egy aki nem AKART szoptatni. Mert a többségnek ez jut az eszébe, hidd el nekem.

Még annyit, hogy 16 hónapos a fiam, 3x volt beteg, de nem hinném, h ezen változtat az, h anyatejes vagy tápszeres, de nem tudhatom, mert csak az egyik adatott meg nekem.:(

2011. aug. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
84%
Röviden és tömören: A gyerek ne legyen éhes és kapja meg a megfelelő tápanyagokat és vitaminokat. A legeslegfontosabb a szeretet és a törődés.
2011. aug. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!