Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet összefüggés anyatejes...

Lehet összefüggés anyatejes v. tápszeres babáknál, hogy melyikük kapta el a rotavírust? Nem tudunk dönteni, hogy beadassuk-e. Nem kell letámadni a kérdés miatt!

Figyelt kérdés
köszönöm
2011. jún. 11. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem. rota vírust elkapja ha megfertőzik függetlenül attól, hogy mivel táplálták csecsemőkorban :(
2011. jún. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sincs összefüggés. mi beadattuk.
2011. jún. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nincs összefüggés. Ha találkozik a szervezete a rota vírussal, így is, úgy is elkapja, ha anyatejes volt, ha tápszeres, tök mindegy... Sajnos az oltás sem véd 100%-ig, mert a rotának nagyon sok vírustörzse van, az oltás meg csak 5 ellen véd. De ha be van oltva a baba, akkor legalább tök enyhe lefolyása lesz a betegségnek, pár nap fisi-fosival megússza és kész. De ha nincs beoltva, nagyon veszélyes tud lenni, nagyon nagy a kiszáradás veszélye - sok baba kerül kórházba rota vírus miatt.

Mi beadattuk, pláne, hogy egészségpénztári kártyával elszámoltuk az árát.

2011. jún. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs összefüggés, bármilyen táplálású baba/gyermek elkaphatja. Kor, nem, közösségbe járás/nem járás sem befolyásolja, bármikor, bárhol elkaphatja, úgy mint a közönséges náthát. A döntést, hogy beadatjátok-e a rotavírus elleni védőoltást Nektek kell meghozni, a védőoltást 6 hetes és 6 hónapos kora között kaphatja csak meg. Nem nyújt 100%-os védelmet, csak esetleg enyhébb lefolyású lehet, de erre sincs garancia, és az sem biztos, hogy védőoltás nélkül rosszabb/hosszabb lefolyása lenne.
2011. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs osszefugges. Ha egy gyerek talalkozik vele, akkor szinte biztos, hogy elkapja oltas nelkul. Oltassal valoszinuleg nem.

Ha megjelenik a rota peldaul egy oviban, akkor vegig is sopor rajta.

Nekem tapszeres gyermekeim vannak, egyenlore meg nem kaptak el, idovel lehet, hogy elkapjak es valoszinuleg akkor a testverek is. Hat ez van, nem tudok mit tenni.

A nagyobbik gyermek kulfoldon szuletett, ott szo sem volt a rota elleni oltasrol, nem hasznaljak. Minden mast beadattam, amit jonak gondoltam. De a masodik gyermek mar itt szuletett, volt szo rotarol, de nem vettem igenybe. Nem a penz miatt. Ez az egyetlen, amit en nem ereztem fontosnak.

Igy is osszeszednek minden tavasszal innen/onnan valamilyen hanyos-hasmenos jarvanyt, volt, amelyik tartott masfel hetig, de nagyon jol birtak. Nem kellett korhazba mennunk, mert foleg csak a hasuk megy, nem igazan tudnak hanyni (en sem, akkor sem, ha erzem az ingert), ha hanyingeruk van, akkor is sokat es szivesen isznak. Szoval lekopogom, de remelem a rotat is majd atveszeljuk jol.

2011. jún. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés. Mi a szülészeten nyeltük be 3 naposan.
2011. jún. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 1 hetesen kapta el a koraszülött intenzíven. Inkubátorban volt!
2011. jún. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. jún. 11. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!