Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktathatnám bilire?

Hogyan szoktathatnám bilire?

Figyelt kérdés
Gyerekem 14 hónapos, és minden alkalommal, miután bekakilt, szól, odajön hozzám, kiabálja, higy "kaka", amíg tisztába nem teszem. Ez nár hetek óta így megy, szóval aztjelenti, hogy tisztéban van azzal, mi az a kaki, és mikor kakilt be. Kb ugyanabban az időpontban szokott mindig kakilni, ezért megpróbáltam rátenni bilire, wc-re, hátha sikerülne, és akkor ne kakilás után, hanem előtt szóla, de nem akar sem bilibe, sem wc-be. Valami praktika esetleg?
2011. aug. 28. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tapasztaltam az enyémnél,hogy innen 1-2 hónap,és magától követeli a bilit. Addig csak szépen pelenkázgasd,és dícsérd,hogy szólt. Nemsoká zavarni fogja,hogy alatta van a kaki. Ne siettesd.:) De nagyon ügyi,hisz olyan fiatal még.
2011. aug. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Igen, szerintem zavarja, hogy alatta van a kaki, ezért szól. Remélem hamarosan már előtte fogja mondani, nem utána :)

Ha pisilt, akkor nem szól, szerintem azt még nem tudja, hogy mi az.

2011. aug. 28. 11:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is 1 éves kora körül mondogatta a kakát, aztán leszokott róla. Most 1,5 éves, de őt nem zavarja a kakis pelus, alig lehet elkapni és kicserélni. :) Én korainak találtam a biliztetést, mert ugye az lenne a lényeg, hogy akaratlagosan tudják visszatartani és engedni a pisit, kakit. Nem az, hogy épp bele sikerüljön kakilni. De próba, cseresznye.
2011. aug. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Gyereke válogatja,az én lányom 3 évesen hagyta el a pelust,de akkor ilyen ütemben,ahogy írtam,a tesóm fia viszont nem volt kettő és éjszakára sem kellett már pelenka.Pedig nem erőltette nővérem.
2011. aug. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 1 éves kora óta szól hogy kaka van. Akkor vettem meg a bilijét, de ezidáig még nincs eredmény. Most 2 éves múlt (26 hónapos). Nemrég már akkor is szól, amikor jön a kaka, pont mielőtt nyomná, hiába mondom neki, hogy üljön a bilire, de nem akar, elszalad. Mostanában már azt sem akarja hogy kicseréljük a pelust. Szóval ha szól, az még nem biztos hogy annak a jele, hogy nemsokára szobatiszta lesz. Ráadásul az én lányom éppen a dackorszak közepén van, így bármire kérem mindenre "nem" a válasz.

Úgyhogy nem tudsz semmit tenni, csak hogy sűrűn kérdezgeted hogy ráül-e a bilire, ha majd agyilag érett lesz rá úgyis magától szólni fog.

2011. aug. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem akarom erőltetni a bilit, főleg, mert hogy nem akarja. Szóval nem erőszakkal akarom rávenni, csak gondoltam hátha van valami kis trükk :)
2011. aug. 28. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!