Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a gond? Gyorsítsam...

Mi lehet a gond? Gyorsítsam meg az étkezések kiváltását szerintetek?

Figyelt kérdés

Pár napja nem akarja tízóraira elfogadni a kisfiam a tápszert, ma pedig a reggeli tápszert sem kérte. Az ebédet már kiváltottuk főzelékre, és úgy 1 hónapja elkezdtem a tízórait is lecserélni gyümölcsre, de akkor nem ette meg a déli főzeléket. Gondoltam, oké, akkor csak 1 kanalas étkezést tolerál egyelőre naponta, várunk még. Jó is volt így.

Lehet, hogy újra meg kellene próbálnom a tízórai kanalazást tápszer helyett? De akkor még mindig nem értem, ébredés (10 óra alvás) után miért nem kéri a tápit. Vagy jönne a foga, és az zavarja? Esetleg a meleg? Mindenesetre 1 órakor úgy dúrta befelé a főzeléket, mint még soha, bár aközben is feszengett, sírdogált, alig tudtam megetetni. Mi lehet a gond? Gyorsítsam meg az étkezések kiváltását szerintetek? Mostanában egyedül a délutáni tápszer adagját eszi meg "szó nélkül" és jóízűen (200ml).

7 és fél hónapos


2011. aug. 28. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy túl sűrűn eteted.Mi ilyen korban napi 4-szer ettünk.Reggeli és vacsi tej,délben főzelék,uzsonna gyümi keksszel.Ébredéstől számítva 4 óránként etettem.Nálunk ez bevált.Mondjuk mi anyatejesek vagyunk,így nem tudhatom hogy esetleg nem e a tápszer a "bűnös".De délután azt írod elfogadja...Én a helyedben megpróbálnám ritkábban etetni.Lehet hogy két evés között még televan a pocija és nem tud annyit enni,ez miatt is nyűgösködhet.Majd írd meg mi lett!Puszi!
2011. aug. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van, és túl sűrűn eszik! Úgy vettem észre, hogy 4 óránként éhes igazán, de ha így etetem, csak négyszer eszik naponta, és védőnő szerint még kell az öt alkalom (bár az ötödik tul.képpen kb. 100 ml, szóval nem nagy adag). Reggel fél 8-8-kor eszik először, aztán fél 11-11-kor, majd fél 2-2-kor, fél 6-6-kor és este fél 9-kor. Akkor délután azért éhesebb, mert akkor eltelik 4 óra a két étkezés között? Van benne logika. Megpróbálom holnap a 8-12-16-20-as etetéseket, hátha jobb lesz! Bár akkor a fürdést előre kell hoznom 7-fél 8-ra. Köszi a tanácsot!! :)))
2011. aug. 29. 17:26
 3/5 anonim ***** válasza:
A védőnőkre ne hallgass,csak a saját megérzéseidre!Te ismered igazán a picúrkádat:-)Remélem minden ok lesz!Majd írj hogy alakultak a dolgok!Drukkolok!Puszi!
2011. aug. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azóta kanalazunk tízóraira, és úgy tűnik, minden rendben!:) Valahogy megunhatta a tápszert, mert a kanalas ételt nem utasítja el, sőt! Igaz, délelőtt 3 óránként eszik, és csak délután 4 óránként. A tízórait nem tudom tolni vagy elhagyni, mert utána szoktunk menni sétálni, és nem bírná ki délig. Mire hazaérnénk, már nagyon éhes, és már amiatt nem enne jól délben. Ezt tapasztaltam most. Végül is 10 óra körül eszik 60-80 gramm gyümölcsöt babakeksszel vagy zabpehellyel, fél kettőkor 100-130 gramm főzeléket. Ez így még mindig több, mint amikor 100-120 gramm főzeléket evett csak. Köszönöm a segítségedet és az érdeklődést! Minden jót!:)
2011. aug. 31. 14:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Örülök hogy jól alakulnak akkor a dolgok!!! :-)))Ügyes vagy!További minden jót Nektek is!Puszi!
2011. szept. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!