Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi folyadékra van szüksége...

Mennyi folyadékra van szüksége egy 6 hónapos babának? Anyatejet és tápszert is beleértve!

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
testsúlyfüggő. 0.8-1 liter, de a múlt heti kánikulában akár több is
2011. aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
min. 500 tápszer, vízzel én csak melegben kínálom, akkor is ritkán kér. Babától függ, egy izzadós babát biztos, hogy sűrűbben kínálnék.
2011. aug. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valóban babafüggő.

Elméletileg fél liter tej alapú táplálék kell. Hát nálunk ez olyan 400 ml maximum/nap.

De folyadékot iszik, akár 4 decit is egy nap, de van, hogy fél litert is. Nem vizet, mert az nem kell neki. A vizezett almalevet szereti. Éppen nem felesben, hanem kb. 1/3 almalé, 2/3 víz arányban keverem neki.

2011. aug. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha már elkezdtétek a hozzátáplálást akkor érvényes az 500 ml. ha még csak tápszert/tejet eszik akkor az 1. válasz érvényes, én arra értettem.
2011. aug. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A csecsemők folyadékszükséglete kb. 150 ml/kg/nap. Így egy 6 hónapos 6 kg testtömegű kisbaba napi folyadékigénye közel 1 liter.

Lányom ennyit soha nem ivott meg, bár 6 hónaposan már evett ezt-azt tápszeren/anyatejen kívül, biztos ez is számít.

Ő átlagban 500-600 ml-t ivott egy nap.

2011. aug. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
150 ml egy ökölszabály lehet, ami csak az első hónapokban érvényes, mert az én babám se eszik annyit, mégis gyarapszik
2011. aug. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!