Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenka -vitám anyóssal,...

Pelenka -vitám anyóssal, szerintetek?

Figyelt kérdés
Első kisbabánkat várjuk,30 éves vagyok.anyósommal beszélgetés közben szóbajött a baba pelenkázása.szerinte egyáltalán ne vegyünk eldobható pelenkát,mert ő is textilpelenkával pelenkázott anno,és sokkal olcsóbb megoldás és ugyanolyan jó.valamennyire igazat is adok neki,az olcsóság,és környezetbarátság miatt(utóbbit ő nem említette)de a kisbabám bőre védelmének érdekében az eldobhatót szeretném használni.vagy kombinálva.szerintetek?Másik meg az hogy anyósom szerintem ahányszor meglátná az eldobható pelenkát a bébinken,annyiszor hallgathatnám,hogy minek az,drága,jobb a textil,stb,ja,meg hogy kényelmesebb mert nem kell mosni..
2011. aug. 29. 10:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
Anyósod kicsit elmaradott. Először is nem sokkal olcsóbb mire mindent megveszel abból is, mintha eldobhatósat használsz. Másodszor pedig nagyon macerás, folyton mosni, stb. Kétlem, hogy a babának is kényelmesebb lenne, mint a tépőzáras, de kinek mi. Ha te az eldobhatós mellett voksolsz (jól teszed) akkor ne azzal foglalkozz, hogy anyósod mit gondol erről. Kombinálni ne kombináld, vagy egyiket, vagy másikat használd. Esetleg ha akarod akkor eleinte vegyél moshatót, legalább megtapasztalod mekkora a különbség a kettő között illetve az milyen.
2011. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
47%

ma már több "kutatás" volt ezzel kapcsolatban, egyáltalán nem gazdaságosabb a mosás, és nem is higiénikus, és nem is biztos hogy környezetbarát, hiszen a sok mosószer hova kerül? jó jó lehet bió mosószert meg miegymást használni, de akkor meg nem lesz tiszta, illatos és 'steril' az a pelenka, és azt adnád rá vissza? másfelől hol fogod szárítani meg tárolgatni azt a sok rongyot, ha nincs nagy fürdőd vagy mosókonyhád, haramdjára pedig a mosásra fordított időt inkább a kicsire szánd. ezeket elmondanám nem neki, és ha így sem érti meg nyugodtan hajtogathatja a mondókáját, egyik füleden be másikon ki.


amúgy köztes megoldás a mosható pelenka, ami nem oylan mint a régi textil pelenkák, de én ezt sem mosogatnám a fentiek miatt.

2011. aug. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
De kinek mi köze ehhez? Nálunk is van egy-két dolog, amiben anyósékkal-anyuékkal nem vagyunk egy véleményen. Én mindig azt mondom erre,hogy mi keressük meg az árát, úgy csináljuk,ahogy nekünk tetszik. Én sem mosogatnám a pelenkát. Igaz, környezetkímélőbb valamennyivel, de ha meg azt nézed,hogy a plusz mosással mennyi vizet meg áramot használsz, nem sokkal jobb.
2011. aug. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%

1. nem olcsóbb, nem környezetbarátabb a mosható pelenka. Mégis mitől lenne az? Hiszen mosni kell, hacsak nem a patak vizében lötyikülöd ki és nem a tábori vécébe vagy ganédombra dobod a benne lévőt, akkor nem olcsóbb (számold a vízdíjat, csatornadíjat, mosószert). És környezetbarátabb sem,hiszen gyártják valahol, valamiből és mosásnál szennyezed a környezetet vele. És árban különben szinte pont ugyanott vagy. Oké olvastam itt olyanról, aki még a tesón is az egy garnitúra textilpelust használta, de én azért bizonyos idő után cserélném azt is. Bugyit sem hordasz évekig, pedig abba nem is pisilsz, kakilsz.


2. Egy eldobható pelenkából maximum napi 4 esetleg 5 darab elég, ha nem kakil sokat, mert pisit tökéletesen felszívja. Anyukám azt mesélte textilpelust cserélni kellett éjszaka is. És sokat fent volt a baba a nedvesség miatt. Én eldobható pelenkát sosem cseréltem éjszaka, mert nem volt rá szükség.


3. Sosem használtam popsikrémet, mert arra sem volt szükség. Egyszer sem volt piros a babám popsija. És textilpelusnál előfordul kipirosodás sőt.


Úgyhogy én semmi szín alatt nem használnék textilpelust, csak valami tényleg ősanyai ösztöntől vezérelve.

2011. aug. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

A textil olcsóbb, valamivel környezetbarátabb, de sokkal több munka. Az eldobható drágább, de kényelmesebb.

A baba börének egyik sem igazán jó, a textilnél ha nem cseréled elég gyakran, akkor felázik, az eldobhatósnál viszont - mivel beszivja a nedvességet, a baba börét is nagyon erösen száritja.

Ha elmentek otthonról (orvos, bevásárlás, stb), akkor mindenképpen az eldobós a célszerü, alváskor szintén. Napközben otthon esetleg megéri a textilt használni, ha van idöd/kedved mosni/vasalni rendszeresen.

Ezt nektek kell eldönteni, és a mamának meg mondjátok meg (a pároddal közösen), hogy köszönitek a tanácsát, át gondoltátok és döntöttetek, legyen szives elfogadni.

2011. aug. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Sokan ragaszkodnak ahhoz, hogy anno hogy csinálták.

De te ne ebből indulj ki, ez a te életed és a te babád.

Előbb-utóbb úgyis bele kell ebbe nyugodni.

2011. aug. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Amikor még csak vártuk a babánkat, mi is gondolkoztunk mosható peluson, elolvastam különböző honlapokat, stb. De amikor megszületett a lányunk, eldobhatót kezdtünk használni, és a rengeteg tennivalóval, ami egy kisbaba mellett van (most már 1 éves), plusz háztartás, plusz házasság, plusz saját magadra is legyen pár perced... szóval ezek mellett ha még pelust is kéne beáztatni, mosni, szárítani, vasalni... azt hiszem nem bírnám idegekkel. Egyébként lehet, hogy csak szervezés kérdése az egész, de nekem úgy érzem olyan plusz teher lenne, hogy áldom a kort, hogy már ilyen jó minőségű eldobható pelusok vannak.
2011. aug. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

En mindent igy allitottam le:


"Anyuka!

1.) Kosz a javaslatot, majd atgondolom.

2.) Ha pelenkazni szeretne szuljon egyet."


37F

2011. aug. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!nagyjából én is így gondolom a dolgokat.de anyósom már csak ilyen..:-/
2011. aug. 29. 10:54
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

Elárulom, hogy még 1000 másik témában fogod azt hallani, hogy 30 éve bezzeg így csináltuk és te mért nem :)))

(Amúgy vegyél csak eldobhatót, nem drágább mint a másikat mosni, vasalni, plusz időt spórolsz és fáradságot.)

2011. aug. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!