Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a tapasztalata azon szülőkn...

Mi a tapasztalata azon szülőknek, akik 8 hónapos babával utaztak tengerentúlra repülővel?

Figyelt kérdés

Kanadába megyünk ketten 8 hónapos kisfiammal szeptember elején. Első gép Malév, majd az átszállást követően Air Canada lesz. Felmerült bennem egy csomó kérdés babóm enni- és innivalójával, babahordozóval, babakocsival kapcsolatban. Legnagyobb megdöbbenésemre a kajakérdéseimre azt a választ kaptam a Malév ügyfélszolgálatán, hogy egyik gépen sincs babáknak való étel, a reptéren pedig nagy valószínűséggel kidobatják velem a kész tápit, illetve az üveget bébiételeket.

Kérdéseim a következők:

1. Tápszert milyen formában lehet felvinni (csak por, előre elkészítve), és mennyit?

2. Üveges bébiételt lehet-e felvinni, ha igen, mennyit?

3. Babahordozót felengedik-e a gépre? Vagy választanom kell, hogy babakocsi vagy babahordozó?

4. Állítólag a gépen levő mózeskosár nem elég nagy egy 8 hónapos babának, így nem is tehetem bele kisfiamat. Mik az egyéb lehetőségek akkor? Nem lesz meg babóm ilyen hosszú ideig a kezemben...


Azok válaszát várnám, akik már voltak ilyen szituációban. Előre is köszönöm. :)


2011. aug. 29. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi még csak ennél rövidebb utakon voltunk, de az a tapasztalatom, hogy bébiételt nyugodtan felvihetsz, de mindent megkóstoltatnak majd veled a biztonsági kapunál. Habár volt hogy én sima pudingot vittem fel a gyereknek, mondtam hogy neki kell, és azt nem kellett megkóstolni, mert akkor ki kellett volna bontani. Szerintem a biztonságiak jóindulatán is múlhat, hogy egy originál bébiételt felbontatnak veled vagy sem. De biztos át fogják engedni, ne aggódj. Nálunk ezzel külföldön sem volt semmi gond sohasem. A tápszerrel ugyanez, meg kell kóstolnod, vagy ha nem akarsz kész tápszert vinni, akkor vidd külön a port, és a fedélzeten meg tudják melegíteni.

Hogy mennyi a határa a felvihető ételeknek egy babánál azt senki nem fogja megszabni, de ha arányosan annyi ételt viszel fel, amennyit az út során elfogyaszthat egy baba, azért senki nem belekötni. Gondolom ezzel a biztonságiak is tisztában vannak, hogy egy 10 órás útra nem elég 1 vagy 2 üveg étel.

A mózeskosár valóban kicsi egy 8 hónapos babának, de úgy tudom hordozót fel lehet vinni, de csak abban az esetben, ha vásárolsz még egy ülőhelyet ahova leteszed benne a babát. Vagyis egy 2 év feletti gyereknek való ülőhelyet. Ez benne van a malév szabályzatában is, és én is így hallottam, de ezt azért jobb lenne megkérdezni.

Babakocsit is felvihetsz, de azt a beszállásnál elveszik és beteszik a csomagtérbe és kiszállásnál visszaadják az ajtóban.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni.

2011. aug. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi, én úgy vettem észre, ha kisbabával van az ember, akkor sokkal elnézőbbek az ilyen étel-ital előírásokat illetően. Mivel ők élelmet nem tudnak biztosítani a babának, ráhagyják az anyukára miket és mennyit csomagol. Nyilvánvalóan az ő hibájuk lenne, ha a szigorú előírásaik miatt mondjuk éhezne vagy kiszáradna egy baba.
2011. aug. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Mi is Kanadába repültünk, igaz 13 hónapos volt a lányunk.

Babahordozót nem is használtunk már akkor, de nem is vittem volna semmiképp, mert ebben az esetben külön jegyet kell venni a picinek is, ami sajnos nem 5 forint.

Mi esernyőbabakocsit vittünk, amit nem a csomagokkal együtt adtunk fel, hanem felvihettük a gépre, ahogy beszálltunk, a stewardess elvette és kiszállásnál visszaadta. Ami nagyon jó volt, mert 6 nagy bőrönd mellett nem kellett a gyereket is cipelni, könnyebb kitolni egy babakocsiban, arra meg ráakasztani a kézipoggyászokat. Ráadásul elég sokat kell várni a bőröndökre (Toronto, Pearson), addig sem kell ölben cipelni a gyerkőcöt. Szóval mindkét gépen igy történt a babakocsi szállitás, első légitársaság Austrian Airlines, a második Frankfurtból Air Canada.

Mi hoztunk üveges bébiételeket is, pudingot is, meg cumisüvegben innivalót, ki sem vettem a kéziből, senki nem bontogatta ki, nem kellett megkóstolni stb. Nem szóltak semmit. Szerintem is a biztonságiakon múlik, de úgy gondolom kötelesek megengedni, mivel a gépen nem adnak babakaját. Ezen ne stresszelj, készitsd el a tápszert, csomagolj be pár üvegeset is, a gépen meg megkéred őket, hogy melegitsék meg. Szerintem nem lesz gond, de a biztonság kedvéért hivd fel a légitársaságokat és kérdezz rá.

Emlékszem én is nagyon kivoltam, hogy milyen lesz a hosszú út, hogy fogja birni a lányom. Az első 2,5 órás utat végigaludta, beleértve a leszállást is, sőt még a tranzitváróban is aludt vagy 1,5 órát. Aztán a hosszabb úton sem volt gond igazából, ott is aludt, de már kevesebbet, és csak az utolsó 1-1,5 órában kellett vele fel-alá sétálgatni, de akkor már én is nehezen viseltem. Tényleg nagyon hosszú út:(

Ne izgulj, ebben a korban még sokat alszanak és a motor monoton hangja elálmositja a piciket.

Kis termo plédet tegyél be neki, mert elég hideg van a gépen. Adnak ugyan takarót, de nem biztos, hogy elég lesz. (ha még nem utaztatok repülővel, csak egy jó tanács). Ja és még egy, fel-és leszállásnál itasd folyamatosan, hogy ne duguljon be a kis füle.

Tegyél be neki pár játékot, főleg a kedvenceit.:)

Én vittem a kispárnámat és arra fektettem az ölemben, nagyon jókat szunditott.

Remélem segitettem. Jó utat!

2011. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)


Hát igen, azért ezen a kaja témán stresszelek kicsit, mert az is felvetődött bennem, hogy késik a gép, és több órára is a reptéren rekedhetünk átszálláskor, akkor aztán meg pláne kell kajcsi... :S


Akkor a babahordozó ezek szerint felejtős, de hál égnek a válaszaitok alapján a babakocsival nincs semmi gond. :)


Még az a kérdésem lenne, hogy tudjátok-e, milyen nyilatkozat kell az apától, hogy elengedi velem a fiunkat, mert állítólag kérhetnek ilyet tőlem (bár, hogy konkrétan a reptéren, vagy a légitársaságok kérik-e ezt, azt sem tudom)?

2011. aug. 29. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Èn már sokat repültem kislányommal most lesz 1 éves. Habár átszállással messze majd novemberben megyünk akkor 13 hós lesz, de európán belül malévval és Lufthansával mentünk eddig.


Mikor 3 hós volt akkor csak tápszert vittem, de karácsony volt és 4 órát késett a gép havazás, és így 3 üveggel vittem forró vizet, és van tápszer adagolom abba volt kiadagolva. termosz táskában és ha kihült akkor vagy a repténe büfében vagy a repcsin megmelegítettem. habár arra figyelj hogy a repcsin tüzforróra melegítették így még kb 30 perc mire lehült.


mikor 8-9 hós volt repültünk megint, ekkor már volt velünk bébiétel. Frankfurtban viccelödtek mindennel, nem kellett bele kostolnom semmiben sem, origiben vittem a kaját. lehet kapni müanyag dobozos hipp bébiételt a Müllerben otthon is, olyat vigyél egyszerübb. Viszont ferihegyen mindenbe bele kóstoltatnak. nekünk vissza úgy jött ki, hogy csak gyümölcs kellett már (ebéd után volt) így azt eldugtam a vizek alá a termosz táskában, így észre sem vették. így nem kellett kibontani.


kidobatni nem fognak semmit de kidobathatják, így vegyél egy kisebb nagyobb termosz táskát amibe ha kiborul akkor sem koszol össze semmit.


amire nagyon figyelj hogy szuper biztosítást kössetek. apától sokminden nem kell, de magyarországon ha össze voltatok házasodva akkor mindkettötöknek 50%-s joga van a gyerek dolgaiba bele szolni így ha pl eltörik a lába kint akkor mindkettötök aláírása kell a mütéthez. viszont ha nem voltatok össze házasodva akkor csak neked van jogod.

én azért iratattnék vele egy olyat hogy a külföldön tartozkodás ideje alatt minden jogod meg van hogy dönts gyermeked felöl. na persze ezt magyarul és angolul is.


ülés.

3 hós útnál kevesen voltak és felengedték a hordozót. olyan babakocsim van aminek a vázára tettem a hordozót és csak azt vittem. ha sokan lettek volna, akkor kézbe kellett volna vennem, és ahol elviszik a babakocsit ott leadni ezt is.


a 8 hós uton nem vittem már hordozót mert mindegyiken egyedül voltam, így nem tudtam volna babakocsit üléssel + hordozót cipelni, én azt feladtam csomagként.

viszont nagy gépeken van baba ágy amit eléd raknak és tud benne aludni. mi most hogy megyünk az indiai oceánra oda kérünk a gépre ilyet. elöre kell a foglalásnál szolni és a check-in-nél is, hogy legyen elég, mert ha nincs elég akkor foghatod végig. míg ébren van ok mert sokat mozog de mikor alszik neked is könnyebb így.

átszállásnál nem szokták a babakocsit oda hozni, vannak repterek ahol adnak babakocsit. (pl dubai)

látom írsz a mózesröl a gépen, nekem azt mondták simán egy egyéves is bele fér.

2011. aug. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!