Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő ilyenkor?

Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Fiam leesett az ágyról és beverte a fejét,lett egy kék púp rajta.Mikor derül ki hogy kapott e agyrázkódást?Nagyon megijedtem,soha nem történt még ilyen velünk.9 hónapos.

Már kb 1 órája történt,de nem látok semmi furcsaságot.játszik.


2011. aug. 29. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Tegyél fagyasztott borsót a fejére, hogy lelohadjon a púp. Úgy tudom 24 óráig fokozottan kell figyelni a gyereket, hogy:

-Nem hányt-e

-Nem szédül-e

-Nem vérzik-e az orra, füle

-Nem túl aluszékony-e.

Ha valamelyik tünetet produkálja, irány a kórház. De nyugi, minden gyerek legalább egyszer leesik valahonnan. Ők úgy vannak összerakva, hogy ezt simán kibírják.

2011. aug. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem sír, nem fájlalja a fejét, nem rossza a közérzete, nem hányt, nem vérzett orra-füle, akkor valószínűleg nincs baja. De én azért felhívnám a védőnőt vagy gyerekorvost, javasol-e valamit a megfigyelésen túl esetleg (nem valószínű, de jobb a biztonság).
2011. aug. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Már felhívtam a védőnőt és úgy döntöttem,hogy délután azért csak elviszem a doktornőjéhez,hadd vizsgálja meg.nyugodtabb leszek így.

2011. aug. 29. 13:43
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak az a baj,hogy álmos és nem merem elaltatni,edig még nem aludt délbe
2011. aug. 29. 13:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan altasd el, ha nem alszik többet, mint szokott, az nem baj.
2011. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Kisfiam 13 hónapos, egy hete leesett az ágyról, púp a fején ugyanez a szitu, felhívtam az ügyeletet (késő este történt), ezt mondták szó szerint:

Minden ilyen esetben be kell vinni koponyaröntgenre, mert ha valami baja van, az kívülről nem mindig látszik, csak esetleg órákkal később, de akkor már baj lehet.


Bevittem, én inkább az a típusú anyuka vagyok, aki feleslegesen megy el, minthogy az én lustaságomból legyen gond, vagy abból hogy a neten azt írta pár idegen hogy "jaj ne legyél már paramami".


Szóval, elvittük, koponyaröntgen, nem láttak semmit, de azért mondta a doki megvizsgálja. Nagyon alaposan megnézte, szemeit, hogy mozognak, mindent, és mondta hogy bár nem látszik semmi, de 24-48 órán át koponyán BELÜLI sérülés jelei azért előjöhetnek (sima ágyról esett buksira) ezért ne hagyjam rohangászni és figyeljem a mozgását, még annyit mondtak, hogy lelkiismeretes orvos egy éves kor alatt bent tartja éjszakára a babákat, ő csak azért nem, mert fiam már 13 hónapos.


Örültem hogy ilyen lelkiismeretes volt, mert megnyugtatott. Sok felesleges orvoshoz járás történik túllaggódásból, de sok baleset történik abból ha anyuka legyint hogy ó, ha baj lenne látszana.


Akkor már inkább tartozzatok az első változathoz...

Én elvinném, amint lehet, mondják hogy minden oké mehetünk haza.

2011. aug. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen,én is elvittem.Igaz nem röntgenre,hanem az orvosához.Ő megnézte,azt mondta,hogy figyeljem a gyereket.most nem lát rajta semmit,de ha hány vagy bármi furcsaságot észlelek,akkor hívjam a mentőt és menjünk be Debrecenbe(oda tartozunk).hát délben történt,eddig hálistennek semmi,csak a kék púp,de remélem nem is lesz baj.Agyon izgulom magam.
2011. aug. 29. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!