Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha csak egyetlen dolgot...

Ha csak egyetlen dolgot tanácsolhatnál a gyerekneveléssel kapcsolatban a SAJÁT gyerekkorod alapján, akkor mi lenne az?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok, hogy "soha nem fogom azt mondani, hogy...", amit neked mondtak a szüleid például.Remélem, érthető... :)
2011. aug. 29. 22:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Feltétel nélküli szeretet. (Tehát nem akkor szeretlek, ha megfelelsz az elvárásaimnak, hanem akármit teszel, akármilyen vagy.)
2011. aug. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

én nagyon remélem hogy úgy fogom azaz fogjuk tudni a lányunkat felnevelni hogy legalább annyira fog tisztelni minket, mint szüleit mint ahogyan mi tiszteljük, szeretjük, megbecsüljük a saját szüleinket.


ettől eltekintve nem volt rossz gyermekkorom és nem voltak a szüleimnek idegesítő mondatai :) csak a szokásos aggodalmak.

2011. aug. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

egyértelműen a következetesség. a legfontosabb dolog a gyereknevelésben szerintem, millió dolgot megold, illetve megelőz :)


a saját gyerekkorom alapján meg annyit fogadtam meg, hogy soha nem fogom megverni a gyerekem, soha! :)

2011. aug. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én most várok babát, és van egy dolog, amit én soha...

Anyu mindig csak szép és puccos ruhában járatott, és sosem játszhattam önfeledten, ha összepiszkoltam a ruhát, jött a letolás, pici koromtól... Irigyeltem, hogy más kipróbálhatta, milyen a pocsolya, a sáros időben nem kellett egyensúlyoznia gyomorideggel... Én nem szeretném így. Inkább adok rá egy olyan ruhát, amit nem féltek, úgyis ott a mosógép, kimossa... de legyen igazi, önfeledt gyerekkora a kicsimnek.

2011. aug. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem fogom azt mondani a gyerekemnek, hogy UTÁLLAK, GYŰLÖLLEK, NEM IS AKARTALAK, még akkor sem ha valami nagyon nagy hülyeséget csinált!!! Akkor is a gyerekem marad akit már a kezdetek kezdetén imádtam, féltettem, óvtam!!!!
2011. aug. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Sosem fogom mas erdekeit a sajat gyermekem erdekei ele helyezni.
2011. aug. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Leülök a gyerekemmel játszani, mesét olvasni neki, olyan dolgokat megvenni neki, amire vágyik és az ő érdekeit előtérbe helyezni a sajátoménál....ezek hiányoztak az én gyerekkoromból
2011. aug. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

szuleim nagyon jo szulok :)

egy dolog van amit en nem szeretnek elkovetni hibakent.

"kerdezd meg apadat" "kerdezd meg anyadat"

es orakon keresztul ide-oda kuldozgetnek mint valami postagalambot :D

ferjemmel megbeszeltuk, hogy majd mi egymaskozott letisztazzuk, hogy lehet-e vagy sem es kozoljuk az "iteletet" :D

2011. aug. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Figyelnék rá. A szüleim rám sokszor nem figyeltek úgy igazán. Amit mondtam, úgy elment a fülük mellett, meg valamit mondtak rá, vagy nem - de úgy, hogy azt érezzem, hogy csak rám figyelnek, ritkán volt ilyen. Tanultam gitározni, anyukámnak megmutattam volna mit tudok, a válasz: de csak egy számot. (Kösz). Írtam verset, felolvastam volna - de csak egyet. (Kösz). Ha a gyerek csinál valamit, rajzol, fest, énekel, vagy bármit, akkor arra oda kell figyelni. Szerintem nagyban erősíti az önbizalmat.
2011. aug. 30. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
az, hogy ne a külvilágnak akarjak megfelelni szülőként, hanem a gyerekemnek
2011. aug. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!