Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám gyakran nyöszörög...

Babám gyakran nyöszörög mérgelődésből a játszószőnyegén. Ilyenkor mit tesztek/tennétek? (Bővebben:lent. )

Figyelt kérdés
6,5 hónapos, és kb. etetés után fél óráig bir "jókedvűen" játszani, utána(gondolom kifárad)elkezd nyöszörögni, mérgelődni, sirni(de nem keservesen)hisztizni. Ha ilyenkor beviszem a kiságyába, akkor még nem alszik, mert nagyon éber. Olyasmi lehet a baja, hogy még nem tud kúszni, és szeretné elérni a dolgokat. Kérdésem az, hogy ilyenkor mit tehetek a legjobbat vele? Mindig odamenjek megnyugtatni, vagy hagyjam, mert igy fejlődik és ez természetes?
2011. aug. 30. 10:46
1 2
 1/13 krisztivan ***** válasza:
Hát az én fiam is ezt csinálta.Mérgelődött mert nem érte el a játékokat.Én elpakoltam a játszószőnyeget.Problémánk így megoldódott.
2011. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Játszol vele és úgy nyöszörög?

Ha nem, akkor játsz vele. Hason van, vagy hanyatt? Tud forogni (hátról hasra, mert az nehezebb)? Ha nem tud forogni, játhatsz vele olyat, hogy hanyatt fekteted és egy kedvenc játékát, vagy egy csili-vili ékszert (nekünk ez vált be) a földön kicsit a válla fölé tartod, úgy, hogy lássa és így az ellenkező kezével próbáljon érte nyúlni. Első pár alkalommal, ha elkezdett nyúlni érte, a fenekénél megcsíped a ruháját és azzal húzod iránynak megfelelően, hogy ráérezzen a fordulásra.

Ezen kívül énekelhetsz neki, verselhetsz, táncolhatsz, így lekötöd a figyelmét és foglalkozol is vele. Adhatsz neki olyan dolgokat is, amik nem az ő játékai, de nem veszélyesek a számára, érdekes a formájuk, anyagjuk így ezekkel is nyerhetsz 5-5 percet. :)

Nem azt mondom, hogy mindig foglalkoznod kell vele! Isten ments! Hisz neked is van dolgod és neki is meg kell tanulni egyedül is játszani.

Az sem jó, ha sok játék van körülötte! Ere is figyelj. Belezavarodik, mert nem tud dönteni és e miatt is mérgelődhet.

Jó szórakozást!

10 hónapos baba anyukája

2011. aug. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De akkor hol volt napközben a fiad? Van vmi ötleted? :-)
2011. aug. 30. 11:01
 4/13 A kérdező kommentje:
2.válaszolónak is köszönöm!:) Hátról-hasra és forditva már 2 hónapja forog. Játszani szoktam vele, de azt szeretném, hogy önnálóan is jól ellegyen. Eddig is elvolt, csak most, hogy állandóan "extázisban" van, úgy szeretne már mindent csinálni. Arra is figyelek, hogy ne érje túl sok inger, mert azt is megfigyeltem, ahogy irtad, hjogy nem tud dönteni, és összezavarodik. Akkor szerintetek belefér 1 kis mérgelődés, azt hagyjam? Amúgy ha kipihent, akkor tényleg nagyon sokáig elvan egyedül, és kapirgál, rágcsál, játszik.
2011. aug. 30. 11:12
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem a lányom elég sok időt töltött a játszó szőnyegen, amíg elég volt neki a hely! :) 4 hónaposan raktam rá először, én picit hagytam szenvedni, csak pár percek voltak ezek, amíg mondjuk ki mentem elmosogatni meg ilyenek.Raktam köré játékokat, meg zacskót mert azt a mai napig nagyon szereti.Mikor már tudott forogni, akkor mindenhez odagurult, csak addig volt ez az egész nehéz, amíg nem tudott biztosan forogni, utána ha lehet azt mondani le voltam tojva.Lassan 8 hónapos a babám, és már bútoroknál lépeget, mászik utánam mindenhova, és játszik is szépen, mert ülni is egyik pillanatról a másikra megtanult.Nem azt mondom, hogy sokáig el van egyedül, de van mikor 20 percig lesem, hogy mit csinál, és nagyon jól el van.Azt elindul meg keresni. :)Én nem bántam meg, hogy korán el kezdtem "edzeni", mert most már nagyon ügyes.Esni is ügyesen tud, eddig párszor sikerült csak szegénynek koppannia.

2011. szept. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom utálta a játszószőnyeget, és azt is ha bármi lógott a feje fölött. 5 percig elvolt, nézte, nyúlkált aztán ordított, így én is eltettem a játszószőnyeget. Vettünk neki egy nagy járókát, amit 3 magasságba lehetett állítani és inkább köré pakoltam a játékokat, minthogy lógjon felette. A járókában akár órákig is elvolt szó nélkül! Valahogy ő nem bírta a lelógós dolgokat.
2011. szept. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Jó, amit irsz, nálunk is ez volt a "lelógós" játékokkal, pont 5 perc után úgy bemérgesedett tőlük, hogy orditott. Azt viszont nem értem, hogy mért jobb a járóka, minthogy a szőnyegén körbepakolom játékokkal(nem kötekedésből kérdezem, hanem tényleg érdekel, mert akkor kipróbálom). De 20 percekig néma csöndben elvan a szőnyegén, úgyhogy addig élvezi szerintem, csak utána mindig beidegesedik/befárad, és azt nem tudom, hogy OLYANKOR mitévő legyek. Kérlek, irjatok még tapasztalatokat! Köszönöm előre is!

2011. szept. 1. 11:32
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Lányomat kellene megkérdezi, hogy miért volt neki jobb a járóka. :)

Nem tudom, de nála az jobb volt. Nem lógott semmi az arcába és közben tudott pakolászni, forgolódni. Szerintem neki biztonságérzetet is adott a járóka "zártsága". Szerintem tetszett neki, hogy egy kis térben van, ami csak az övé. A szőnyegen és a földön vagy az ágyon nem volt körülölelve, és lehet hogy ez nem tetszett neki.

Ha ordított akkor mindig megnyugtattam, simogattam és próbáltam vele játszani, mutogattam neki a játékokat. De igazából ez csak egy kicsit nyugtatta őt meg. Ha nagyon sírt felvettem és kerestünk egy másik helyet inkább, vagy járkáltam vele egy kicsit. Sokat nem volt ölben, inkább csak simogattam, eltereltem a figyelmét.

2011. szept. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

2. vagyok.

Azt nem is írtam, hogy mi is járókásak vagyunk. Azt hiszem azért nem írtam, mert lehet, hogy neked már nehézségeid lennének a beleszoktatással. Már kb. 4 hónaposan benne kell, hogy legyen. Nekem is 3 szinten állítható a magassága. Szerintem az is tetszett neki ebben, hogy nem a földön volt, hanem szinte derék magasságban. Azért ez sem mindegy!

Ha még nem ül és nem fogdossa a járóka rúdjait, lehet a legmagasabb szinten, de amint megfogja a rudat, egyel lejjebb kell tenni és ha már nagyon közelít az álláshoz, akkor kell teljesen letenni.

Amit a másik válaszoló is írt, az az ő kis birodalma. Ő még nem tudja, hogy van annál nagyobb tér is. Anyukám szokta a babámnak mondani, hogy: na most kivan benn és ki van kinn? :)

Igazság szerint neked is könnyebb lehet később, főleg, ha nem amerikai konyhás a lakás, mert ha a járókában van, nagyobb biztonsággal ki tudsz menni a konyhába.

Én kb. 2 hónapja teszem 1-1 órára ki, mondjuk fürdés előtt és nem könnyű. Le a kalappal az előtt aki járóka nélkül neveli fel a gyerekét. Nem tudom hogyan tudnak mást csinálni, amikor nem alszik a baba. Nincs az a lakás, amit bababiztossá lehet tenni és minden egy pillanat alatt történik. Pedig nekem jó az elrendezés és amerikai konyha van.

A kérdésedre még egy válasz: ha nekem is elkezd nyűglődni és még tudom, hogy nem szabad kivennem, vagy felvennem (mert ugye akkor az idővel egyre hamarabb akarja és hamarabb fog sírni), akkor ahogy az előző írta, odamegyek, felhívom a figyelmét a játékaira, amik a járókában vannak, vagy éppen kicserélek neki pár játékot másikra.

2011. szept. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd és biztasd! Én így tettem, már 5 hónaposan mászott, és megszűnt a nyöszörgés, de volt, hogy nekem is álmosság miatt csinálta.

Ne vedd fel ilyenkor, mert nem fejlődik akkor. Fontos ez a korszak, és hogy ne adja fel.

2011. szept. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!