Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart a babáknál a...

Meddig tart a babáknál a "minden a számba veszek" korszak?

Figyelt kérdés
Babám 7 hónapos de még mindig mindent a szájába töm.Folyton aggódom nehogy találjon kisebb dolgokat amit lenyelhet.
2011. aug. 30. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Még sokáig, sajnos nem tudok jó hírrel szolgálni. Kisfiam is állandóan a szájába vett mindent, kis túlzással szerintem az udvarunkban nincs olyan kavics, amit ne nyalogatott volna le. És kb. 14-15 hónaposan szokott le róla. Szóval kitartás, még van időtök!
2011. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
16 hónaposan az enyém még mindent megkóstol. Miért is ne tenné, hiszen egy csomó új dolgot ismer meg még mindig, és kíváncsi az ízére is...
2011. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
3 évesem is még sokszor a szájában vesz mindent. Már megígértem neki, hogy ha legközelebb meglátok valamit a szájába, kiveszem, belemártom az erőspaprikába és visszadugom a szájába.
2011. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Még sokáig.

Nekem 11 hós de már egyre kevésbé.


Szerintem gyerek függö és és szoktatás függö.


Sok anya kis dolgokat egyböl kikap a gyerek kezéböl.

Pl mikor mi kint játszunk az udvaron és megfog egy kiskavicsot figyelek ezerrel de nem veszem el töle rögtön. Amikor a szája felé hozza a kezét rögtön rászolok hogy nem. Most már lassan megtanulta hogy nem vesz semmit sem a szájába, de van hogy elfeljti és mikor rászolok meglepödik és eldobja majd tapsol hogy ügyes volt. mert én is tapsolni és megdicsérni szoktam ha nem veszi a szájába a rászolás után.

Mindent megnézhet ami nem veszélyes, vagy nem kaka, vagy nem rohadt gyümölcs. Mindent megfoghat stb... de szájába nem veheti.


Egyébként rosszabb lesz csak. a kislányom kb 1 hónapja kezdte hogy két kis újjával felszedi a morzsát a földröl és megeszi. csak a morzsát.

2011. aug. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
26 hónapos, és már nem mindent vesz a szájába. Ritkábban is csinálja, úgy vettem észre akkor is azért hogy engem idegesítsen.
2011. aug. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
19 honapos lesz par nap mulva es meg mindig megkostolya a falevelet, kovet, homokot stb. Mas gyerkoc jatszik a jatszoteren, hintazik, csuzdazik...az en fiam jarkal es kostolgat. :) Gyurmat ezert is nem tudok neki meg venni mert siman osszeragcsalna. baratnom kislanya 15 honapos es mar nem vesz a szajaba semmit. Nyugotan jon megy a kertbe. Szerintem kinek ez, kinek meg az jutott. :)))
2011. aug. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Hugom 21 eves es meg mindig tart nal . :/ :))
2011. aug. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én 15 hósom is még mindent a szájába vesz!Nállunk is ugyanaz van mint az egyik válaszolónál,hogy a játszótéren ő nem játszik hanem eszik de mindent,cigicsikket,falevelet,kavicsot stb másból sem állok csak hajtogatom,hogy ne vedd a szádba!Nemtudom mikor lesz vége de már nagyon kivagyok,hogy mindíg a sarkába kell lennem!
2011. aug. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!