Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A már gyerekes sógornőitekkel...

A már gyerekes sógornőitekkel milyen a viszonyotok? Segítőkészek? Irigyek? Írjatok tapasztalatokat.

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
nekünk juniban született a baba, egyiknek augban, másiknak oktben :) elég jó a viszonyunk, az egyik mindíg engem hív, ha van vmi, és hogy mit, és én hogy an csinálom, mind2nek első baba. én nem nagyon hívogatom, mert mi mindent haamrabb csinálunk :) a másikkal is elég jó a viszony, ruhákat nem nagyon tudunk mi cserélgetni mert nekünk fiúnk van, nekik lányuk. de sztem nem irigyek sem.mind a 3an el vagyunk foglalva a babánkkal :) néha átjárunk egymáshoz, és akkor pletyizünk nagyokat, ami mindenkinek jó, hisz be vagyunk "zárva" otthon :)
2011. jan. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Miért lennének irigyek? Pont azt tapasztalom,hogy ez fordítva van. Tehát,akinek nincs még gyereke, az féltékeny egy picit a gyerekes nőkre a családban. Nálunk is hasonló! Illetve a férjemmel idén tervezzük összehozni a babát, a sógornőmék tavaly váltak el, ő már akkor szeretett volna babát. Azóta akárhányszor felkerül a baba téma, látom a szemén,hogy nagyon féltékeny. Én megértem, de már odáig fajult a helyzet,hogy nem lehetett beszélni előtte a mi baba tervezésünkről. Most csak azért ne én érezzem már rosszul magam, mert esetleg a rokonok megkérdezik,hogy mikor jön már a baba!
2011. jan. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi nem voltunk jóban a sógornőmmel, amíg a sógornőm volt. Miután elvált a férjem testvérétől tök jóban lettünk. Neki is van gyereke, nagyon segítőkész, amikor a babám született (és azóta is) mindenben segít, nélküle nem tudom mit csináltam volna. Úgy soha nem jött át, hogy ne csinált volna meg valami elmaradt dolgot nálam, pl. mosogatás, vasalás. Korábban is lehettünk volna ilyen jóban, de ez kettőnk (és még mások) hibája volt.
2011. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kisnita ***** válasza:

Én nagyon szeretem a sógornőmet. Két gyerekes anyuka, szóval már tapasztalt, eü-t végzett úgyhogy több mindenben kértem már a segítségét. Szokott vigyázni a kisfiamra ha olyan dolgom van hogy nem vihetem magammal, nagyon jól el van vele, ért a gyerekekhez. A kinőtt ruhákat, cipőket mindig elteszi nekem, úgyhogy tényleg rendes nem lehet rá egy szavam se. Van 1-2 dolog amiben nem értünk egyet, de ez se gyerek vagy család téma, meg hát nem egyezhet mindenkivel a véleményem. :) Még sose éreztem, hogy irigy lett volna rám valamiért. Tényleg jóban vagyunk, volt már olyan, hogy kölcsön kellett kérnem tőle és egyből adott meg mi is adtunk már kölcsön nekik. Úgyhogy elég jól kijövünk. Ők panelben laknak, mi kertes házban, nyáron ki szoktak jönni hozzánk, bográcsozunk meg felfújjuk a medencét és a gyereke együtt pancsolnak. Mondhatom, hogy barátnők vagyunk.

És te hogy jössz ki a sógornőddel?

2011. jan. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon segítőkészek a sógornőim. Bármikor, bámilyen hülye kérdéssel hívhatom őket, mindig segítenek. Leginkább azonban mégis anyósomtól kérdezek. Nem tudom, miért alakult így, de többnyire őt hívom. Mondjuk a párom családja amúgy is kivételes, mert mindenki egytől egyig akkora szeretettel fogadott, amilyet a saját családomban soha nem tapasztaltam. Én nem is gondoltam, hogy ennyire normális emberek is léteznek a világon.
2011. jan. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy db sógornőm gyermektelen és pártalan sajnos.

Mi nem beszéltünk baba tervről, mi bejelentettük, hogy érkezik és pont.

Sógornőm örült a babának annak ellenére, hogy nagyon el volt szontyolodva amiatt, hogy az ő élete egyenlőre nem úgy alakult ahogy ő szeretné. De ez az ő hibájából adódott amit évek hosszú sora után belátni látszott.

Örül a mi Kicsinknek és szeretne egyet ő maga is.

2011. jan. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! 1 db sógornőm van. Náluk előbb volt gyerek mint nálunk jóval előbb. Jóban vagyunk, sokszor jönnek ők is és sokszor megyünk mi is. Amikor szültem a lányomat felajánlotta hogy eljön és segít.
2011. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem 1 sogórnőm van és neki is van 1 kisfia! Nagyon jó a viszonyunk neki már ovis a kisfia nekem meg 2 éves lesz!

A kinőtt ruhákat meg a játékokat mindent odaad az én kisfiamnak ugyhogy egyáltalán nem irigy!

Napi szinten beszélünk, jól megértjük egymást!

Én az anyósomat is imádom mert olyan mintha a " barátnőm " lenne!!

2011. jan. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1 sógornőm van. Tök érdekes, mert ugyanabban az évben születtek mindkettőnknek mindkét gyereke, de teljesen véletlenül :)

Úgyhogy elvileg minden okunk meglenne rá, hogy jóban legyünk, de mégis olyan fagyos a viszonyunk.

Ő az a típus, akinek semmi sem jó, sosem elégedett semmivel, én meg sokszor nem tudom magamban tartani a véleményem, emiatt volt már kisebb konfliktusunk. Pl. ők 2x annyit keresnek, mint mi, mégis akárhányszor találkozunk, mindig azon panaszkodik, hogy mennyire nincs pénzük és hogy ezt sem tud venni, meg azt sem. Aztán kiderül, hogy körberakatták tujával a kertjüket, meg 100.000 Ft-os játszóteret vettek a gyerekeknek...

Jó lenne, ha nekünk is így nem lenne pénzünk :)

Amúgy a kinőtt ruhákat mindig odaadják, bár ez is vicces, mert nekik a lány a nagy és fiú a kicsi, nekünk meg 2 fiúnk van, a kicsi 5 hónappal fiatalabb az övéknél. Mi odaadtuk a nagy ruháit nekik, de most már majdnem egy méretet hord a 2 kicsi, így elég ciki, de vissza kell kérnem a ruháinkat :)

2011. jan. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!