Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Náthás babám fél az orrspraytő...

Náthás babám fél az orrspraytől, porszívótól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1,5 éves. Először náthás. Így alapból nem ismerte a orr porszívózást. Őrülten fél, üvölt, menekül, 5x annyi termelődik az orrában a sírástól, mint előtte. Így van értelme erőltetni? A másik meg, hogy szinte nem tudom kezelni. Az orrsprayt se engedi, rúgkapál,nagyon sír. Ennek ellenére befúlyok, ha már nagyon nem kap levegőt, de hát a sírástól az mit sem hat, mert kifolyik az anyag egyszerre. Mit tanácsoltok? Már másfél hete ez megy, félek, hogy rámegy a fülére, arcára.:(
2011. aug. 31. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy kezdtem nála, hogy először is engedtem neki, hogy ő rakja össze az orrszívót, a porszívót hagytam, hogy bedugja, hogy bekapcsolja, és megmutattam neki magamon, hogy milyen az orrszívás, hogy nem fáj, stb. Szóval totálisan megnyugtattam. Most már eljutottunk odáig, hogy ha náthás, ő maga kéri, hogy szívjuk ki, sőt, előfordult, hogy megcsinálta magának. :))
2011. aug. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, és orrsprayt csak akkor használtam, ha orrszívóval sem akart kijönni az orrából a cucc. Alapvetően nem kell használni minden náthánál. Az csak arra kell, hogy fellazítsa a letapadt váladékot.
2011. aug. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A babák 99,9%-a fél és üvölt az orszívótól és az orrcsepptől.De ettől még meg kell tenned,mert ha nem ürül ki akkor a fülére mehet vagy az arcüregre.Lekell fogni amig kiporszivózod neki.Nem kellemes a szülőnek igy látni a picit de hidd el ezaz érdeke.
2011. aug. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 reptoid ***** válasza:
30%
Mikor én voltam gyerek, se porszívó, se orrspray, kérem élek én még?
2011. aug. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Muszáj, mert a fülére mehet. Sokszor jártunk így. Ebben a korban nálunk is úgy kellett lefogni...
2011. aug. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is lefogom mindkét fiamat ha arról van szó.Volt egy idő amikor a nagyobbik fiam magának is csinálta,de mostanában ha meglátja hogy rakom össze már szalad is el.

Sokszor fürdéskor megázik egy kicsit neki a száraz fikusz (bocsi)és fülpiszkálóval óvatosan ki szoktam szedni,amikor nem akarja engedni akkor mondom neki hogy akkor sajnos elő kell vennem a porszívót...és egyből engedi.Tudom ez nem ugyan az,de muszáj leszívni, majd utána cseppentéskor is fekve kell tartani pár percig hogy hátra tudjon folyni az orrspray és utána ismét kiszívni.Valahogy próbáld elmagyarázni neki hogy ezzel nem bántani akarod.

Sok sikert és mielőbbi gyógyulást.

2011. szept. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Próbáld úgy hogy a porszívó egy másik szobában van és nem látja, elég ha csak a cső megy át oda ahol a gyerek van, így a zaj is kissebb mintha a füle mellett zúgna közvetlenül.
2011. szept. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tudod te is hogy muszáj...

Idővel rájön, hogy nem fáj!

Mi is először magunkon mutatjuk meg, a párom bohóckodik közben, arcokat vág. Majd hozzuk a kedvenc kabaláját, autóját, azt is kiszívjuk. Aztán kedvenc bábja fogja a porszívócsövet. Ilyen apró praktikák kellenek.

2011. szept. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a hozzászólásokat! Hasaznosak voltak számomra!
2011. szept. 1. 09:27
 10/11 A kérdező kommentje:
Hasznosak :)
2011. szept. 1. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!