Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Párod idővel jobb APA lett?

Csill79 kérdése:

Párod idővel jobb APA lett?

Figyelt kérdés

Férjem nem igazán tud mit kezdeni 10 hónapos imádnivaló kislányunkal .

Nagyon rossz ez nekem.Sokan mondták,hogy majd ha nagyobb lesz,de már nagyobb és a helyzet nem javul.Akiknél voltak hasonló gondok ott jobb lett idővel?Mielőtt írnátok,már százszor beszéltem vele ez ügyben,szépen,csúnyán,sőt már itt is hagytam 1 napra egyedül,mert nem bírtam tovább,de sajnos a helyzet változatlan.Szeret minket,de egyszerüen nem tud mit kezdeni vele.Nem tudom mit tehetnék?


2011. aug. 31. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Várj még, akik ezt mondják, hogy "majd ha nagyobb lesz", úgy értik, majd ha 4-5 éves lesz.
2011. aug. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk akkor javult a helyzet amikor a kisfiunk bolcsibe ment (1 eves volt ekkor). Ugy lett megoldva, hogy en vittem reggel 9-re es a ferjem hozta el delutan 3-kor mivel o 3-ig dolgozik. En delutan 5-ig dolgozom es igy kettesben voltak 2 es fel orat. Nagyon osszeszoktak, azota mar jatszoterre is jarnak engem meg sem varnak. :) De elotte... :( Hat siralmas volt. Persze tudom, hogy ez nem mindenkinel megoldas, en is szivesebben maradtam volna otthon vele csak megemlitettem, hogy pozitiv iranyba fordult a dolog ezutan, hogy minden nap egyut voltak kettesbe. Azt is figyelembe kell venni, hogy a kisfiam azert mar jatszik, epit, gyurmazni lehet vele, csuzdazik, szaladgal, autoznak, vonatoznak stb. Szeritnem ha majd a kislanyotok is kicsit "aktivabb" lesz lehet valtozni fog a helyzet. Szerintem nem csak a napi kettesben toltott ido segitett nallunk hanem az is, hogy jobban eltudnak jatszani.
2011. aug. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igaz,hogy mindketten akartuk már a babát,de a férjem csak 1.5 évesen tudta igazán elfogadni.Azóta mindenhova magával cipeli ahova csak lehet.Nemrég megszületett a második gyermekünk,akkor már nem volt ilyen...Egyenesen rajong értük.Ha dolgozik is,napjában kétszer küld üzenetet,hogy mi van velük,minden rendben van e?

Szóval meg kellett érnie az apaságra.Ne legyél rá ezért mérges.Ki előbb,ki később.

2011. aug. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk hosszú küzdelem előzte meg míg gyermekünk lett,a férjem az első gyermeknél is megörvendeztetett azzal,hogy még nálam is gondosabb ,babusgatóbb volt,ez igaz azzal járt,hogy túlkényeztette a nagyobbik gyermeket,majd a kissebbnél ugyanezt csinálja.


Én főleg a második gyermeknél egy ideig nem éreztem magamhoz közel a picit,de ő viszont az első pillanattól gondolkozás nékül segített,felváltott,ez nagyban segítette,hogy azért mégiscsak kis idő után már tudtam felhőtlenül örülni a kislányunknak.


Mindamellett,hogy a gyerekeinkhez így áll hozzá,vannak neki is rossz tulajdonságai ,kos a csillagjegye :-) ennek megfelelően gyakran belekap dolgokba,majd félbehagyja őket.Gyakran dícsérem és méltatom azt ahogyan apaként foglalkozik a gyerekekkel,holott fizikai munkát végez és általában nagyon fáradt mire hazaér.

2011. szept. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Van olyan férfi csak akkor tud kezdeni valamit a gyerekkel, mikor a kicsi már járni és beszélni tud. Van aki azért, mert félti a kicsit, hogy valamit nem jól csinál és bajt okoz, van aki nem tudja kimutatni az érzelmeit és van olyan apuka is aki előtt nem volt jó minta. Az én férjem az első gyereknél kicsit nehezen jött bele a dologba, a második gyerekkel már teljesen másként viselkedik, mostanra ért be apaként.
2011. szept. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a tesóm volt sokáig rossz apa. Alig volt otthon, unatkozott a baba mellett. Most hogy már nagyobbak a gyerekek 5-9 évesek gyökeres változásokon ment át.
2011. szept. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan fiam fiam ez biztos kicsit más is, mert hát fiús dolgokat lehet együtt csinálni. Most 5 éves kb 3 éves volt mikor már apa is tudott mit kezdeni vele. ez nálunk egybe esett az ovikezdéssel, és azzal is hogy a gyerek már el tudta mondani rendesen mit is akar. Minden nap ő hozta haza oviból mert én tovább dolgoztam. Ma már ha akarná sem tudná lerázni, mert vannak olyan dolgok amihez én úgysem értek. Pl autóznak fociznak pecáznak, kertészkednek együtt. Van mikor úgy érzem mintha valami külön nyelven beszélnének. Viszont ha arról van szó hogy hol vannak a gyerek ruhái, vagy hogy kell beadni egy gyógyszert, és hogy szereti a kakaót azt a mai napig nem tudja a párom.
2011. szept. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Írjátok,hogy ne legyek mérges ,meg türelem,de igazából itt évekről írtok.Nem igazán értem,hogy kellene ezt kezelni.Évekig én foglalkozzak vele,szeretgessem,nevelgessem?És ha szerencsém van akkor kb 4-5 év múlva majd ő is beszáll a gyerek nevelésbe és akkor örüljek?Ti mind ilyen türelmesek vagytok?A babát nem egyedül vállaltam,ő is akarta......
2011. szept. 1. 14:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Most emiatt nehogy elválj!

Nem minden férfi olyan igazi apatípus. De ez még változhat, ha már nagyobb lesz. Tarts ki, és ne éreztetsd vele, hogy elégedetlen vagy, mert a végén még rossz vége lesz.

Ez tudod olyan, mint a többi élőlénynél. A nőneműekbe bele van kódolva a gondoskodás, a hímneműekbe meg a legritkább esetben. Tudom, emberek vagyunk, de akkor is sokaknál még az ősi tulajdonságok érvényesülnek, vagyis mint mikor a természetben a hímek nem törődnek a kicsinyekkel, beléjük meg ez van kódolva. Kiben jobban, kiben kevésbé érvényesül.

Ha amúgy rendes férfi, ne piszkáld őt emiatt.

2011. szept. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na akkor én írok a másik oldalról. Van aki nem változik. A fiam apja egyáltalán nem volt jó apa, születése után a bulik meg a számítógép meg a szórakozás fontosabb volt. Én ebből nem kértem, borzasztó apa volt, és most is az, mert kb az elmúlt egy évben 5 alkalommal ha találkozott a fiával, de az idegenek is kedvesebbek a gyerekkel. Sokan azt írták előttem, hogy szereti az apa a gyereket csak nem tud mit kezdeni vele. Hát az én fiam apja sajnos nem szereti a gyerekét, és sajnálom, hogy ezt nem ondoltam róla előbb, mikor láttam mennyire érzelem szegény a családja. Számomra elképzelhetetlen volt, hogy valaki nem szereti a saját gyerekét, addig amíg nem tapasztaltam ezt a saját szememmel. És egy ilyen embert én sem tudtam szeretni, tisztelni. Ezt te tudod csak eldönteni, hogy a férjed hozzáállását el tudod e fogadni,szeretni tudod e még így is. Ha nem, nem érdemes szerintem várnod 4-5 évet, mert ennyi idő után nem fogod megint szeretni, ha jobb apa is válna belőle, meg addigra szerintem elmérgesedne a helyzet. Ha ettől még szereted, akkor érdemes várnod, és nem elhagyni emiatt.
2011. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!