Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves babám rossz evő?...

1,5 éves babám rossz evő? Étvágyjavító?

Figyelt kérdés
1 éves korától az evése katasztrófa. Sose éhes!!! Reggeli 3-4 kocka kenyér vajasan, lekvárosan vagy májkrémesen. Zöldséget, sajtot, tojást meg se eszi, ezeket a főtt kajába csempészem bele. Péksüteményekből szintén csak 1-2 harapás. A főtt kaják ebédre v.vacsorára 5 kanál és már "hoppá" ki az etetőszékből. Képtelenség etetni. Egyedül nem akar, pedig mindig van kanál a kezében, de nem akar magától kanalazni semmit. Tejpépet, tejbepapit, krumplipürét el se fogadja. Gyümölcs, banán, barack 2-3 harapás, ennyi.:) Joghurt, hasonló szintén pár kanál. Nem ül meg egy percre se, soszor futtában adom a szájába, hogy vmit egyen. Nem nasizik, csak fő kaja után kap max. kekszféléket, hasonlókat. Reggel és este iszik tejitalt, v.kakaót, olykor délutáni alvás után is adok, ha kér, legalább azzal menjen belé némi táplálék. Dokihoz vittem, 1 hete hasmenése van, napi 4x kakil. Szerinte majd elmúlik, lehet a foga. Nem ad rá semmit. Kérdeztem at étvágyjavítóról, szerinte indokolatlan, mert, hogy ő okos és tudja, hogy mennyit akar enni. Másoktól hallom, hogy 3x annyit esznek. 1 tányér ebéd v.vacsora, egész babán, barack, joghurt stb.elfogy uzsonnára, tízóraira. Aggódom, hogy csak!ennyit eszik. 10 kiló, 78 cm. Van, aki kapott étvágyjavítót, segít? Vagy törődjek bele, hogy ennyit eszik?
2011. szept. 1. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
A lányunk lassan 2,5 éves és még nincs 10kg,hozzá 86cm.Ő is így evett.Béres csepp,C vitamin,Marslakócskák,eddig ezeket ajánlották,és ezeket szedte.Nem igazán váltak be.Vírusos szemölcs volt a kezén,lefagyasztották és írtak fel neki immunerősítőt.Mióta ezt eszi,mint akit kicseréltek.Eddig sose mondott olyat,hogy "anya éhes vagyok,molog a pocakom".Nem tudom,hogy fel írják e Nektek étvágytalanság miatt,de azért leírom a nevét : Isoprinosine.
2011. szept. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A béres cseppet 10 kg felett lehet adni a gyereknek, nálunk bevált, nagyobb lett az étvágya. (persze nem rögtön, hanem kb 5-6 hét után)
2011. szept. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 16hós és ő is ilyen minimálisakat eszik. 8,5kiló,77cm. De ő kcsin született. Mi őt elvittük gasztroenterologiára,dooki javaslatára. Kiderült b12hiánya van ezért eszik kevesebbet. De mióta eszi azóta egész jókat tud enni. Mostanában kapott paprikáskrumplit kenyérrel,vagy lecsót tojással és imádta:)
2011. szept. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 22 hónapos, de pár hónapja nagyon szenvedünk az evéssel. most 11,5 kiló, ránézésre nem tűnik soványnak, de annyira keveset eszik, hogy már teljesen kivagyok. Kb. három féle étel van, amit szívesen megeszik, de egyik sem valami egészséges (virsli, sült szalonna az apa tányérjáról, sonka), ezeken kívül a kukorica és borsószemek kicsipegetése a zöldséges rizsből, banán, néha joghurt. Ja meg savanyú uborka. KB ennyiből áll az evése.


Régen szerette a tojást, szendvicsfalatkákat, párolt brokkolit, párolt répát....most rá se néz.


a lányom is rossz evő volt, de őt kis biztatással rá lehetett venni 1-2 plusz falatra. De ha a fiam kijelenti, hogy "me kell", azaz nem kell, akkor kész, annyi volt az evés, még a tányért is oldalra teszi, hogy ne is lássa. Le is lassult most a hízása, az utóbbi hónapokban szinte semmit nem hízott.

2011. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 18 hónapos, 9,5kg és 84cm. Nagyon keveset eszik ő is. Elég válogatós is, úgy, hogy amit egyik nap szívesen megeszik, azt másnap kiköpi. Sokszor már nem tudjuk kitalálni, hogy mit adjunk épp neki. Három dolog van, amit általában elfogad: kifli, piskótatallér és a vitatigris gyümölcspüré. Minket elküldtek vérvételre, hogy hátha vashiányos, de rendben volt az eredménye. Eddig a c-vitamint próbáltuk adni, de az nem vezetett megoldásra. Remélem valaki ír valami jót és akkor én is lopom az ötletet :D

Egyébként a mi védőnőnk is azt mondta, hogy a gyerek tudja, hogy mi és mennyi kell neki......de azt nem tudja megmondani, hogy van-e valami egészségügyi probléma a háttérben.....

2011. szept. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!