Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves babának bármilyen...

Fél éves babának bármilyen gyümölcsöt össze lehet keverni amiket ehet? Vagy van ami "üti" egymást?

Figyelt kérdés
Pl. banán-körte, szilva-körte, szilva-banán. ilyenek is mehetnek?
2011. szept. 1. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
almát meggyel nem javasolta senki a túl savas íz miatt.
2011. szept. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ezek vannak:

alma-barack

barack-banán

alma-szilva

répa-alma-barack

alma-sárgabarack (ezt még csak üvegesben adtam)

tejpépbe szoktam tenni meggyet.

2011. szept. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szilvát nem nagyon kevergettem semmivel, max. csak almával próbáltam együtt, de ettől még lehet, hogy megy egymáshoz a többi is, nem tudom.

Banán-körte vagy banán-körte-almát sokszor kapott a lányom, imádta.

Amúgy a legtöbb gyümölcs megy egymáshoz. Próbáld ki, kóstold meg mielőtt odaadnád a babádnak. Ha jó az íze, megy egymáshoz, akkor hajrá.

2011. szept. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy ne legyen mindegyik savas, vagy ne olyan legyen mindegyik, ami jobban beindítja a székletet (pl. szilva, barack). Pont az a jó, ha ütik egymást.

Csak ezt a logikát kövesd és bármit összeturmixolhatsz.

Én pl. összekevertem a barackot a szilvával vagy ringlóval, de tettem bele banánt is, ami viszont fog. Nagyon szereti ezt a mixet. :)

2011. szept. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Inkább a szelesség miatt kérdezem, hogy nehogy fájjon a pocak, mert a 2 együtt már sok. De szinte minden gyümi szeles. Vagy hogy 2 hasfogó gyümölcsöt lehet-e keverni.

Szilvát, körtét még nem kapott mert eddig féltem tőle. A banánt is csak most vezettem be, így lehet nem ahhoz kéne keverni őket...

2011. szept. 1. 13:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a banán nagyon sok mindenhez "alap" - a picit savasabb gyümiket édesíti. Én pl.ezt szoktam szilvához tenni. (Bár nálunk a banán elsők között volt, a gyerekorvos azt mondta, hogy alma, őszibarack, banán, amivel kezdjük.
2011. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

ég nekem is ezt a 3at eszi: őszi, alma, banán.

De neki minden fogja a hasát :( Viszont tényleg itt a savasság is... Hmmm, mennyi mindenre kell figyelni. A barack egymagában elég kevés neki hogy meghajtsa sajna.

2011. szept. 1. 13:08
 8/11 anonim ***** válasza:
a fiam kedvenc kombinációja a barack-banán-alma volt. 2 barackhoz raktam fél fél babánt és almát(nekünk az alma is fog, hiába "univerzális" gyümölcs. Így a barackkal egyenlítettem a kettőt. Én szilva körtét nem adnék, félnék, hogy puffasztja, viszont a babán körtét kipróbálnám. Amúgy én mindig úgy csináltam, hogy egy hajtósat és egy fogósat kevertem össze.
2011. szept. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, én aztán adtam neki mindent, jobban, mint a mai divat, de 6 hónaposnak még korai a körte.

A többi meg amit írtam: üsse egymást. Hajtóssal fogó, savassal, nem savas. :)

Ha székrekedése van akkor ugye nem teszel fogót a gyümibe, ha viszont jobban jön a hasa, attól még adhatsz barackot, csak tegyél mellé banánt pl.

2011. szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a szőlőlé elintézte a széklet problémát! (Kecskeméti ital formájában kapta) Igaz, a kisfiam már 7 és fél hós. Szőlőt viszont még nem mertem adni neki.
2011. szept. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!