Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik készül egészségesebb...

Melyik készül egészségesebb alapanyagból?

Figyelt kérdés

Miért tartják sokan "igazabbnak" azt, ha az üveges bébiételre a gyártó ráírja, hogy garantált minőségű alapanyagból készült, mintha ugyanezt a piacon hallanák az adott zöldségről, gyümölcsről? Az rendben van, hogy kötik a gyártót a szabályok, de mégis hogy lehet látatlanban bízni ebben?

Mi a véleményetek erről?


2011. szept. 1. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a gyártót komoly jogszabályok kötik, rendszeresen ellenőrzik.

Te ha kimész a piacra, és veszel egy kiló krumplit, az eladó, a zöldséges azt mondja neked, hogy ez bio krumpli, honnan tudod, hogy igazat mondott-e? Nem tudod leellenőrizni otthon, nincsen laboratóriumod, nincsenek hozzá eszközeid. Messziről jött zöldséges meg azt mond, amit akar...

2011. szept. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Gondolom azt azért nem kell részletezni, hogy a bébiételekből mintát vesznek, leellenőrzik laboratóriumokban, kimutathatók a vegyszerek, folyamatosan ellenőrzik a gyártási technológiát, stb...
2011. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mai világban (ahol még a csomagolót is bevizsgálják) nem lehet csak úgy ráírkálni az üvegekre bármit. Az egyik barátnőm a Hippnél volt beszállító, ő mondta, hogy egyszer egy egész kamionra való krumplit nem vettek át mert valamiből a határérték felett tartalmazott. Én jobban megbízok bennük mint az ismeretlen piaci árusokban, őket tutira senki nem ellenőrzi.
2011. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A Hipp és Kecskeméti megbízható, ezek jók vész esetére, de ha van lehetőséged saját kertből, ismerőstől venni alapanyagokat, jobb ha inkább te főzöd meg neki, legalább tudod miből készül.
2011. szept. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Pont így gondolom én is kedves utolsó! Igyekszem megfelelő alapanyagokat vásárolni, és hát szeretek főzni:)

2011. szept. 1. 19:20
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Persze.ellenőrzik azért volt a múltkor is a tápzerrel baj meg a nestlés bébi papiba üvegzilánkok vagy mik!Nem jobb az üvege cak a lusta é kényelme anyukák így tudják le!:DDDLehet lepontozni.Én Marika nénibe a piacon jobban megbízok....:))
2011. szept. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én is Marika nénitől meg Gyuri bácsitól vásárolok. És szeretem tudni, hogy mit rakok össze a babónak.

Egyébként meg nagy cégek..nagy üzlet..nem merek én bízni bennük. Ezért is kérdeztem, hogy más hogy van ezzel.

2011. szept. 2. 11:27
 8/11 anonim ***** válasza:

Sem lusta, sem kényelmes anyukának nem tartom magam amiatt, hogy megbízok az üveges bébiételekben. Nagy városban lakok, nincs kire bízni a picit amíg a nyakamba veszem a várost és elmegyek piacozni (ahol ugye a babakocsit sem könnyű tolni+a parkolás is elég gázos). A bizalmam a kofákban igencsak megingott...nem egyszer fordult elő, hogy direkt mondtuk, hogy babának lesz az alma/barack, édes, lédús legyen. Hát se édes, se lédús nem volt. Lesz....ta, hogy kinek lesz!

Hangúlyozom ha lenne Marikanénim én is az ő gyümölcsét és zöldségét adnám mint a bébiételt (ha kapunk háztól annak nagyon tudok örülni-és nem én eszem meg...!) De sajna nekünk csak Tesconk és Coránk van. Azokban meg pláne nem bízok meg-és nem lustaságból!

2011. szept. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Teljesen megértelek. Egyértelmű, hogy bébiétel, ha csak nagyáruház van és nincs "normális" piac vagy kiskertje az embernek.
2011. szept. 2. 11:50
 10/11 anonim ***** válasza:
21:13-as vagyok!Én is nagy városban lakom(Miskolc)és az 1 évessel megyek vásárolni.Nah,de mindegy én és a kislányom se szeretjük az üveges kaját.
2011. szept. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!