Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mei tai vagy kenguru? Melyik...

Mei tai vagy kenguru? Melyik egészségesebb? 1-2 hónapos koról használnánk.

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Mei tai. A Kenguru csak kb. 6 hónapos kortól használható. még a mei tai már pár napos kortól. De esetleg még nézd meg a baby sling-et, az is használható pár napos kortól és az én lányom imádja!
2011. máj. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Vannak praktikák mei ta-ra, most olvastam, bár azt is inkább 3hónaptól ajánlják.

Kengurut is 3hónaptól lehet, és megoszlanak a vélemények, hogy nem egészséges.

Ilyen picinek kendő, vagy babakocsi.

2011. máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
A mei tai egészségesebb, de a 3. hónapig inkább a kendő ajánlott.
2011. máj. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem nagyon találok objektív leírást, csak olyat, ami a mei tai oldalán van :-P

2011. máj. 16. 19:11
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

A mei tai mindenképp jobb. De csak 3 hónapos kortól ajánlott. Addig kendő használata javasolt.

Nekünk csatos hordozónk van, azt is 3 hónapos kortól ajánlják, mi onnantól kezdve használtuk, előtte nem hordoztam, csak a babakocsi volt.

A kenguru nem egészséges, mert csípőből lóg a lába, és csupán egy kis anyag tartja a lába között, arra nehezedik az egész testsúlya.

Itt egy pár cikk a hordozásról, és arról, hogy milyen hordozók vannak, és hogy miért nem jó a kenguru, milyen a helyes tartás:

[link]

[link]

[link]


Most nagyon hirtelenjében ennyit találtam, remélem segítettem vele. :)

2011. máj. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
inkább a kenguru
2011. máj. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Utolsó: miért?
2011. máj. 16. 20:32
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Mert csak azt ismeri. :(((((


Kengurut ne: [link]


A mei tai kiváló, de minimum 3 hónapos kortól lehet használni, amikor már szépen tartja a fejét a baba. Ennél kisebb babának szövött vagy rugalmas kendőt javasolnak a hordozási tanácsadók, oktatók. A rugalmas kendőt (amilyen pl a Liliputi) nagyon könnyű használni, olcsó is, ki lehet húzni vele azt a pár hónapot, mire belenő a baba a mei tai-ba.

2011. máj. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Meitaim is van és kengurum is.

Meitait csak 3 hóstól ajánlják.

Én jobb szeretem a meitait, sokkal kényelmesebb mint a kenguru.

Olyan kengurum van, amit újszülött kortól lehet használni, de tényleg nem olyan kényelmes, én nem javaslom.

Várd ki a 3 hónapot, utána vegyél meitait. Addig kendőzz vagy babakocsizz. Szerintem :)

2011. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi!!
2011. máj. 17. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!