Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elengednétek a férjeteket...

Elengednétek a férjeteket több napra vidékre, ha lenne egy 1 hónapos babátok? Első baba. Félek kicsit.

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 18:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
25%
Nyugi, miben rendben lesz, ő amúgy sem tud sokat segíteni ezekben a napokban. Az apukáknak is marha nehéz időszak ez: először végignézte, hogy a szeretett nő mi mindent meg nem tett a közös gyermekért (terhesség, szülés), aztán megszületik a kicsi lény, akinek nem tud enyhíteni a legtöbb baján, mivel nincs cicije, szeretne részt venni benne, de nem tud hogyan, aztán a feleségecskéje figyelme megoszlik két ember között, sok dolog megváltozik, ami nem baj, neki sem, de azért neki sem egyszerű és az első hetekben neki még nincs is ott a közelében a baba annyit, hogy ez enyhítse a feszültségét. Szóval szerintem neki is jár pihenés, az élet nem áll meg a gyerekektől. Sőt. Szerintem nem szabad változtatni a korábbi életformán csak a baba miatt, mert az csak feszültséget szít. Szóval én a helyedben nem szólnék bele. Egy 3 hós és egy 23 hós anyukája.
2011. szept. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Elengedném.

Mitől félsz? A baba vagy alszik vagy sír vagy nyugton van vagy eszik, más nem történhet.

2011. szept. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

3 hetes volt a kislányom, mikor a férjem "visszament" dolgozni, addig szabadságon volt itthon. Ez azt jelentette, hogy 4-5 vagy akár több napot nem volt itthon. A közelben anyósék laknak, anyumék kb 25km-re. De én pl nem tudtam volna elviselni, hogy valaki nálunk legyen, így én egyedül voltam a babával. Először kicsit rettegtem, hogy milyen lesz, de nem volt gond. Ez azóta is így van (sajnos muszájból...)

Ha viszont te aggódós vagy, akkor beszéd meg vele, hogy te nem szeretnél egyedül maradni, mert félsz, hátha történik valami. Ez szerintem nem arról szól, hogy el kell engedni, vagy nem, hanem arról, hogy mint két felnőtt ember megbeszélitek.

2011. szept. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
ha gonosz akarok lenni, azt mondom, hogy csak akkor engedném el, ha nem szórakozni akar menni, hanem kötelező protokoll a megjelenése, ill. vagy a cége vagy a megélhetése múlik rajta. Mivel azonban egy pici baba mellett sokat segíteni valszeg nem tud, inkább menjen szórakozni, minthogy később törjön fel belőle, hogy háziőrizetre van ítélve csak azért, mert van egy kis zsarnok a lakásban, akitől sehova sem lehet elmenni. Én azt hiszem, bepánikoltam volna, volt a fiam vagy 2-3 hónapos is, mire egyedül meg mertem füröszteni. Most a 2.-at várjuk, és ez már az 5. hét, hogy a férjem szerdán elmegy és csak pénteken vagy szombaton jön haza a munkából. Megszoktam, bár növekvő pocival egyre nehezebb füröszteni a másfél éves fiamat. Ha a pici megszületése után nem engedném el jó szívvel, azért volna, mert császáros vágással 1 hónapos babával nem biztos, hogy tudnám a kétévesemet emelgetni és harcolni vele a pelenkázáskor. Pedig sajnos ez lesz. Már most szoktatom a gondolathoz, hogy legyen itthon velünk az első 2-3 hétben, de tudom, hogy nem sok esélyem van rá. Ha munka van, hát menni kell, mert abból élünk. A gyerekeket meg oldjam meg egyedül.
2011. szept. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 krisztivan ***** válasza:
Én elengedném.Főleg azért mert náluk is lesz céges buli ahol kötelező a megjelenés mert aki nem megy az egy boritéktól esik el.Sajna ez van.A párom sose volt még mert utálja az ilyet de most bizony mennie kell.Te vagy a babátok anyukája,ne parázz előre mindent jól fogsz csinálni.Ha te is nyugodt vagy akkor a babátok is nyugodtabb.
2011. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Bár csak pár napról lett volna szó,ímikor a lányom egy hónapos volt.Sajnos a terhességem második felében megszűnt a munkahelye és örültünk,hogy a baba születése után 1 hónappal lett végre munkája...de sajnos a cégnél épp akkor volt külföldi kiutazás,így csak hetente láttam a hétvégeken.

Igaz ez munka miatt volt,de szörnyű volt ezt 1,5 hónapig csinálni.Ráadásul én is az isten háta mögött lakom,így elmenni se nagyon tudtunk itthonról.Párom kollégája vitt a 6 hetes kontrollra vagy épp az egyik ismerősünk csípőszűrésre.Nem volt egyszerű.Nekem még csak-csak jobb volt,de a páromnak nem,hogy friss apuka és laig látja a lányát fejlődni...


Szóval,ha párodnak nem okoz gondot pár nap a csemetéje nélkül,akkor had menjen.Hidd el,boldogulni fogsz pár napig segítség nélkül is. :)

2011. szept. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

szia :)

Az én párom Csehországban él és dolgozik.Szoval minden héten hétfotol péntekig nincs itthon,csak hétvégére jon haza.Nálunk is most van kisbabuci,3és fél honapos.Most nem jon haza 3hétig,mert hurcolkodunk át Prágába,mondjuk én már megszoktam,hogy nincs itthon velunk,de szerintem ne aggodj.

Te vagy az anyukája a kicsinkonak,a párod sem lehet mindig veled.Mindent gyozni fogsz,még a magányt is,meg a baba koruli teendoket.Udv :)

2011. szept. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
elengedném, bár nagyon nem tetszene a dolog.
2011. szept. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ez rajtad múlik, hogy mennyire vagy "rászorulva" a férjedre, mármint a segítségére.

Vagy a féltékenység is bejátszik? -de ezt is neked kell tudni.


Mi az ilyeneket megbeszéljük, rendszerint az van, hogy azt mondom: menjen, de Ő mégsem megy el :) Azt mondja, éppen eleget van távol a munkája miatt.

2011. szept. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!

Nem kötelező a megjelenés, ez tényleg csak buli lenne, nem munka. Nem vagyok féltékent egyáéltalán, megbízok benne. Nekem sem lenne olyan segítségem, akit szívesen látnék, egyedül lennék a babával.

Hát lehet, h én vagyok parás , de félnék egy kicsit napokig egyedül vele. Persze a szükség az más :-( De itt nem erről van szó.

2011. szept. 3. 12:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!